Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dziwny dzwięk podczas odpalania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=79536)

Arturs1 15-06-2011 09:09

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Chciałem ocenę ASO zweryfikować udając się do innego warsztatu na diagnostykę, jednak nie udało mi się bo jak dzwonie i mówię jaki mam silnik to oni mówią, że nie mają sprzętu do tego silnika itp :) i nie podejmą się tego :)
Może dzwonie do nieodpowiednich. Oczywiście mam na myśli Wrocław.

Mi ASO zaleciło wymianę 2 kół zębatych 2 wałki komplet pasków napędowych i jakiś pasek klinowy za około 450 zł to najdroższa część z tego zestawu.

conris 15-06-2011 10:45

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Proponuję zrób jak ja wczoraj,
Wejdź na stronę Ford Motor Polska, jest tam formularz kontaktowy,
Opisz w szczegołach swoje problemy z TiVCT,Zobaczymy jaką mają politykę odpowiedzi. Dobrze jak i inni zapytali o temat. Może udałoby się uruchomić akcję serwisową.Podaj info z ASO że nie mają oprzyrządowania.Niech autorytatywnie podadzą co trzeba wymienić przy tej usterce.Jakie mogą być konsekwencje eksploatacji z tym
W masie siła:one:

Arturs1 15-06-2011 18:25

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
1 załącznik(i)
Już napisałem jutro też napisze do Forda w Niemczech.

Nagrałem dzisiaj odgłos jaki występuje przy odpalaniu :)

Po odpaleniu chwile grzechocze potem już cisza i nie ma żadnego problemu.

conris 15-06-2011 19:08

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Cytat:

Napisał Arturs1 (Post 1669563)
Już napisałem jutro też napisze do Forda w Niemczech.

Nagrałem dzisiaj odgłos jaki występuje przy odpalaniu :)

Po odpaleniu chwile grzechocze potem już cisza i nie ma żadnego problemu.

To samo .Diesel na 5 sekund
Dynamika , praca bez zastrzeżeń, tylko start taki dupny,
Nawet spalanie b.ekonomiczne.11l.=140km

Arturs1 15-06-2011 19:50

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Jak długo to masz ?

Ja najpóźniej we wrześniu chce to rozwiązać wiec oddam samochód do jakiegoś warsztatu albo ASO ale to dość drogo albo innego specjalizującego się w Fordach dzisiaj po usilnych poszukiwaniach jeden warsztat znalazłem który się tego podejmie tylko że mają termin wolny po wakacjach ;/ Wyglądają na solidnych itp

W piątek jadę jeszcze do GERMANZ (przedstawiciel FORDA) na osłuchanie auta :) wiec napisze co mi powiedzą i na ile to wycenią. Ja dzisiaj nagrywając ten dźwięk dokładnie się przysłuchałem skąd to pochodzi i jestem pewien że ten dźwięk pochodzi z pod plastikowej osłony po prawej stronie siedząc za kierownicą. W tym miejscu są właśnie te koła zębate wałki itp które podobno trzeba wymienić.Tylko ASO chce cały komplet wymieniać nie wnikając co jest dokładnie zepsute a ja bardziej szukam kogoś znajdzie wadliwy element a nie wymieni całość.

maureliusz 15-06-2011 19:56

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Perwsza część nagrania to chyba coś nie tak z rozrusznikiem - to miedzy 3/4 sekundą- taki dziwny zgrzyt, ale może nagranie coś nie teges.

Potem to od 4 sekundy, taki stukot, to według mnie napełnianie się regulatorów zaworów. Czy to normalne? W Uniaku to było normalne w Focusie nie wiem, bo mam TDCI. Muszą inni potwierdzić. Jeżeli też tak mają, to bym się nie przejmował.

conris 15-06-2011 20:19

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Cytat:

Napisał maureliusz (Post 1255019)
Podepnę się pod temacik.
Ostatnio jak zrobiło się chłodniej, zauważyłem, iż jak odpalam samochód to przed jakieś 1-2 sekund świeci się kontrolka oleju i słycha taki stukot - napełnianie się zaworów.
Czy to jest normalne dla TDCI? Pytam, bo mam ten samochód dopiero 3 miesiące i nie wiem czy tak ma być przy chłodniejszej pogodzie?
Miałem tak w poprzednim samochodzie, ale podczas mrozów.

Wątek dotyczy silników 1,6 BENZYNA Ti-VCT ze zmiennymi fazami rozrządu.

conris 15-06-2011 20:24

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
@>>arturs1

Jeżdżę z tym chrobotaniem od 15,tys.
Nic innego nie dochodzi.Jak poznasz diagnozę napisz.
Na pewno winne sa koła z układem sterowania ciśnieniowego.Ale pewnie i wałki bo od nich pochodzi olej który idzie w kanały zaworami sterowane,
Wejdź na You Tube ,jest film jak działa rozrząd w tym paskudztwie.

maureliusz 15-06-2011 20:30

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Cytat:

Napisał conris (Post 1669619)
Wątek dotyczy silników 1,6 BENZYNA Ti-VCT ze zmiennymi fazami rozrządu.

1. Ale się obudziłeś:-)
2. Podobno dwa posty pod rząd są zabronione :-)
3. Gdzie tak jest w temacie napisane? Temat jest ogólny zatem zapytałem, zresztą sto lat temu i trochę nie aktualne. Po drodze się dowiedziałem, że (wrzucam dla potomnych, którzy tu trafią):

Silnik 1.6 koncernu PSA ma mocno restrykcyjny system sterowania - niski limit ciśnienia powyżej którego stan pracy uznaje się za przeładowanie (sterownik to Siemens SID803). Ze względu na stosowany w PSA filtr cząstek stałych dynamika turbiny jest niższa bo wydech za nią jest bardzo restrykcyjny. Ford dziedziczy dokładnie taki sam setting w swoim sterowniku. Efektywność turbiny w fordzie jest wyższa (inny wydech) i dynamicznie ładuje bardzo dużo (przeładowuje). Ford w pierwszej rynkowej wersji softu borykał się z dwoma problemami - tym wymienionym wyżej i jeszcze jednym, związanym z grzechotaniem zimnego silnika.

Twój problem został poprawiony w nowym sofcie - pogorszono dół obrotów, ujmując dawkę, oraz nieco (0,1 bar) podniesiono limit doładowania chwilowego, po którym auto ma przejść w tryb awaryjny. Problem brzydkiej pracy silnika na zimno skorygowano przez zmianę dawki wtrysków-pilotów w funkcji temperatury.

Wibracja wynika z gwałtownego narastania momentu obrotowego (jest to wynik zastosowania wysokosprawnej turbiny i trudno nazwać to jej wadą). Podobnie chodzą silniki Multijet (przy 1800 rpm na wysokim biegu plomby same wypadają z zębów :mrgreen: )

Arturs1 17-06-2011 19:31

Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania
 
Byłem dzisiaj w Germanz ale to byla strata czasu. Odpaliłem auto usłyszeli dźwięk to pierwsze co trzeba podłączyć pod kompa 250zl. Oczywiście nie chciałem i na tym skończyła się ta wizyta :). Po wakacjach rozwiąże sprawę mam dobrego mechanika na oku ale on dopiero może się tym zająć we wrześniu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.