Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Ile wam bierze oleju? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78365)

lew951 09-09-2009 19:25

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
przebieg 160 tys na liczniku 0 dolewek

Paweł5 09-09-2009 20:23

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
dzięki za podpowiedzi, widziałem się dzisiaj wieczorem na mieście z niniejszym moim kolegą i w skrócie przedstawiłem iż nasze grono ma jednak niższe zużycie oleju. Jego mina nie była zbyt ciekawa, jeszcze chwilę z nim pogadałem i wspomniał mi o jednej rzeczy: a mianowicie poprzedni właściciel(sąsiad) jeździł prawie wyłącznie na Shell 95 V-power tej z jakimiś dodatkami czyszczącymi. I tak sobie myślimy czy może to przez tą benzynę są jakieś "luzy" w komorze spalania itp itd. Może gdyby jeździł na zwykłej 95 to osady i nagary niejako uszczelniłyby przestrzeń między tłokiem (pierścieniami) a ścianką cylindra????

Czyli wstępnie można mu doradzić jakiś gęstszy olej którego mniej będzie jadło (nie wiem czy dobry jest nasz tok myślenia)?

porzeczkowiec 09-09-2009 21:04

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
mnie bierze pól litra na 10-12tys. km.
Czyli zalewam 4,5 litra przy wymianie i pół litra mam do następnej ;) Jak się skonczy na dolewki to idealnie zgadza się z momentem wymiany ;)

Jakoob 10-09-2009 10:53

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
Mój 1.6 obecnie przejechał 95tys km ale od nowości cały czas troszkę bierze oleju. Jeżdżę na formule E 5W30 i jak jest zalany do górnej kreski to po 5tys km zejdzie poniżej połowy, a min osiągnie po około 8 tys km. Zauważyłem też, że przewaga jazdy miejskiej czy trasy nie rzutuje na zużycie. Historię auta znam od opuszczenia bramy salonu, był właściwie docierany i zawsze tankowany dobrym paliwem. Te silniki po prostu piją troszkę oleju.

Przy następnej wymianie oleju przechodzę na formułę F 5W30, jeśli to coś zmieni powiadomię.

TomFoc 10-09-2009 10:59

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
Cytat:

Napisał Jakoob (Post 1242568)
Mój 1.6 obecnie przejechał 95tys km ale od nowości cały czas troszkę bierze oleju. ....... Te silniki po prostu piją troszkę oleju.

Nie jest to prawdą, bo mój 1,6 ma przejechane 74 kkm i od nowości nie bierze ani grama oleju.

heon 10-09-2009 11:19

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
Mi też się zdaje ze przy tak małym przebiegu jak 80 tys nie powinien brać ani kropli od wymiany do wymiany. Chyba ze był katowany strasznie.

Kubuch 10-09-2009 13:11

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
Znajomy jest pewny, że było nalane do max na bagnecie? Bo z reguły leje się do połowy miarki i może tak zrobili w serwisie?

Bux 22-09-2009 18:25

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
230 tys i ani grama (1.8 tddi) wymiana co 10 tys z kompletem filtrów. Pytanie dlaczego lejesz na maxa, nigdy tak dużo wystarczy ok. połowy wskaźnika to może być przyczyna brania pierwsza. Druga przebieg - za mały jeśli ktos jeździł tylko do sklepu na co wskazuje przebieg silnik mógł się nie rozgrzewać odpowiednio co skutkuje jego zużyciem o wiele większym niż sądzimy.
Odciągnij olej do średniego poziomu i sprawdź jeśli nadal bierze znajdź pożadnego fachowca i dopiero zacznij się martwić ;)

Rafall78 22-09-2009 18:35

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
145kkm, wymiana co 20kkm. Mam go od 114kkm, zmieniłem z fordowskiego na Castrol Edge 5W30. Zero brania (przynajmniej na bagnecie nie widać różnicy)

bargus 23-09-2009 01:19

Odp: Ile wam bierze oleju?
 
Cytat:

Napisał heon (Post 1242581)
Mi też się zdaje ze przy tak małym przebiegu jak 80 tys nie powinien brać ani kropli od wymiany do wymiany. Chyba ze był katowany strasznie.

1,8 benzyna- 90 tys. przebiegu- nigdy nie musiałem dolać oleju!!! Mało tego to na bagnecie jest zawsze tyle samo (ok.3/4 od min. do max.) Zawsze sam zmieniam olej i leje na ok. 3/4 max. Wymieniam olej co ok. 15 tys.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.