Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Światła do jazdy dziennej - led. Czy ktoś już posiada i co na to przepisy?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=73021)

macslad 18-03-2010 11:02

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tutaj kolega rederik stworzył chyba coś podobnego o ile nie to samo.

SrebnaStrzała 18-03-2010 11:02

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
Cytat:

Napisał a_iverson (Post 1389949)
Jak nikt nie przetłumaczy to wieczorem ja to zrobię, teraz muszę zmykać do pracy, pozdro

Jak kolega nie da rady to ja to zrobie :)

a_iverson 18-03-2010 22:29

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
Już tłumaczę:
pierwszy wytłuszczony punkt to TŁO w dosłownym tłumaczeniu, tekst poniżej:
"1. TŁO
To urządzenie włącza (światła dzienne) zaraz po przekręceniu zapłonu lub w momencie kiedy silnik zaczyna pracować. urządzenie wyłącza (światła dzienne) od razu i automatycznie po zapaleniu świateł mijania
2. CZĘŚCI
Wymagania
Przełącznik jednobiegunowy - chyba
drut (koszt instalacji będzie się zmieniać w zależności od miejsca montażu przekaźnika).
falowe połączenie (rodzaje i ilości zmian w zależności od tego, w jaki sposób podłączymy przewody)
rzeczy ułatwiające życie podczas montażu
złom, przełącznik przednich świateł (do użycia podczas połączeń).
3. METODA, SPOSÓB
Podłączenie przełącznika w sposób pokazany na poniższym rysunku (za pomocą odpowiedniego złącza od reflektorów podłączyć przełącznik do pinów 4 i 15 reflektorów jeden przełącznik te złącza mogą być również stosowane w C501)

rys.

Połączenie z C500 w diagramie można wykonać własną metodę łączenia kabli.
Połączenie C500 i C501, które będzie potrzebne pokazane jest na poniższym diagramie.

rys.

Całość powinna być skończona jeżeli przełącznik jest na miejscu i połączenie jest gotowe.

UWAGI
Jeśli przy otwartych drzwiach od strony kierowcy po włączeniu zapłonu dostaniesz jeden cyk od światła, zostaw system bezpieczeństwa włączony do puki nie zorientujesz się co się stało. z zamknietymi drzwiami problem się nie pojawia,
Jeżeli masz światła mijania na xenonach, system pomoże Ci oszczędzać żarniki poprzez wygaszanie ich w ciągu dnia. Będą ona uzywane tylko wtedy kiedy będą potrzebne."


To całe tłumaczenie. Na marginesie nic z tego nie rozumiem, trzeba chyba elektryka poprosić.
Ja mam mondeo na xenonach i kupiłem kiedyś na allegro takie urządzenie, które ma podobne działanie do tego schematu. Po przekręceniu stacyjki zapala mi długie światła na ok 30% mocy. I tylko długie się wtedy żarzą. Natomiast po włączeniu świateł mijania lub pozycyjnych (zależy od podłączenia urządzenia) światła długie automatycznie gasną a zapalają się pozycyjne lub xenony.
Efekt taki jak w audi a6.
Jak znajdę gościa od którego to kupiłem to dam namiar.
Pozdrawiam

jendrekmak 18-03-2010 22:49

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
Cytat:

Napisał macslad (Post 1389973)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Tutaj kolega rederik stworzył chyba coś podobnego o ile nie to samo.

może i tak ale pisał o czujniku świateł i xenonach

a z tymi długimi na 30% też ciekawe
przy dieslu jeszcze myślałem żeby sterownikiem świec żarowych opóźniać załączanie świateł dziennych przy rozruchu ale latem muszę sprawdzić kiedy i jak długo grzane są świece. albo użyć jakiś opóźniacz załączania świateł np 20 sekundowy

szekspir 18-03-2010 22:55

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
Brat założył takie ustrojstwo w audi a4 i działa super. Zapala długie na 30% mocy i nie razi wogóle a ksenony oszczędza. No i działa wpełni automatycznie. Światła zapalają się po uruchonienu silnika. W naszych mondkach też powinno zdać egzamin.

a_iverson 19-03-2010 09:36

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
Mi zapalają się przy przekręceniu kluczyka, pobór mocy to ok 15W czyli prawie nic.
Działają rewelacyjnie, pełna automatyka. Najważniejsze, że wszystko podpina się pod skrzynkę bezpieczników.
Kupiłem u tego gościa
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Teraz będę jednak zmieniał na LEDY z s6, kupiłem tanio na ebay i chcę to umiejscowić po halogenami.

jendrekmak 19-03-2010 10:00

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
tanio to znaczy za ile? i czy potrzebna jest do tego jakaś przetwornica/sterownik? na alledrogo 1000-1300 albo i więcej

martinez07 19-03-2010 10:11

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
Cytat:

Napisał a_iverson (Post 1390667)
Mi zapalają się przy przekręceniu kluczyka, pobór mocy to ok 15W czyli prawie nic.
Działają rewelacyjnie, pełna automatyka. Najważniejsze, że wszystko podpina się pod skrzynkę bezpieczników.
Kupiłem u tego gościa
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Teraz będę jednak zmieniał na LEDY z s6, kupiłem tanio na ebay i chcę to umiejscowić po halogenami.

Hmm,
a gdzie te LEDy chcesz wcisnąć...? Oglądałem jak wygląda ta listwa i trochę duża ona.

A z innej beczki - jak mają się światła długie na 30% do przepisów ruchu drogowego?
Miśki nie przyczepią się do takiej modyfikacji?
Jak dla mnie super rozwiązanie - co prawda nie mam ksenonów, ale odbłyśnik w światłach mijania strasznie dostaje po (...)...
Tyle że długie chyba były ustawione wyżej?

a_iverson 19-03-2010 10:14

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
175 euro z przesyłką, to ok 680 złotych. Fabrycznie nowe cały zestaw. W skład wchodzą lampy i regulator który przyciemnia je lub wyłącza po włączeniu świateł mijania.
Można kupić na ebay lub bezpośrednio w sklepie [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jendrekmak 19-03-2010 10:27

Odp: światła do jazdy dziennej - schemat
 
póki co nie mam kasy na to ale u nas chcą ponad 700 za 1 sztukę więc warto pomyśleć. ten sterownik/regulator jest w zestawie czy zamawiałeś dodatkowo?

a miejsce w zderzaku st znajdzie się na pewno. coś mi się nie podoba tylko z wymiarami u nich na stronie produktu. 52 cm?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.