Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Awaryjność wg ADAC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71278)

TOMAS 02-06-2009 15:40

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
No JVC to fakt, czyli raport dotyczy mk3

RECONDO 02-06-2009 15:47

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Może już ktoś kupił "bez kolejki" auto z takim przebiegiem hehe.

antyrama 02-06-2009 17:28

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Motor zamieszczający ranking ADAC też miesza oba modele, choć na zdjęciu Mk IV mają na myśli oba modele.


Cytuję za Motorem opis pod zdjęciem MkIV: "Ford Mondeo jest samochodem często psującym się, najczęściej wzywano pomoc drogową do immobilizera ( 2007/2008), uszkodzonego alternatora ( do 2004), defektów rozrusznika ( od 2005), elektroniki silnika ( każdy rocznik, benzyna i diesel), zablokowanego systemu EGR ( 2005/2006)"


Mk IV jest mniej psujliwy od Mk III ale i tak brutalnie na samym końcu.
Na pocieszenie Wam powiem, że to dziwny ranking. W kompaktach na początku niemieckie auta, a na końcu japońskie. Ostatni nowy Civic, przedostatni Auris, a przed nim...
Focus :)

ernestpierwszy 02-06-2009 19:34

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Trzeba doczytać co jest wliczane jako awaria.
Kiedyś czytałem, że do rankingów idą przepalone żarówki, zużyte ogumienie itp więc takie średnio ważne awarie... Chyba, że teraz liczą się awarie uniemożliwiające dalsza jazdę a to co innego.:?

waiter 02-06-2009 23:37

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
co tak biadolicie, psują się Wam mondki? Nie? To jeździć i siurkać na dziwne rankingi :596:

marek11 03-06-2009 00:27

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Nie posadzajcie ADAC o sponsoring. Oni robia rankich z danych naplywajacych od serwisantow-wyjazdow do awarii. Czyli mozna powiedziec ze nie sa to usterki typu cos skrzypi, huczy czy halasuje. Auto staje na autostradzie i czlonek ADAC dzwoni i ma ta usluge za darmo bo placi rocznie 50 eurosow za czlonkostwo plus czesci. Inna sprawa ze jak kobitka zlapie gume to tez dzwoni aby jej kolo zmienili. Dane sa danymi i sie nie oszukujmy, ford to nie jest marka z czolowki. Inna sprawa, ze moj boss ma od roku nowe audi i przynajmniej raz w miesiacu auto jest w serwisie nie sa to usterki uniemozliwiajace jazde ale zawsze cos dla pokrzepienia serc fordowcow.

kuba1961 03-06-2009 06:24

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
No nie tylko, jak kucnie autko na banie to też za free mają obowiązek holować do najbliższego zjazdu. Dalej już kaska albo karta członkowka ADAC.

Romeksch 03-06-2009 08:53

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
Cytat:

Napisał waiter (Post 1177779)
co tak biadolicie, psują się Wam mondki? Nie? To jeździć i siurkać na dziwne rankingi :596:

Święte słowa. To na tym forum powstaje najbardziej wiarygodny ranking. Wszyscy chwalicie swoje auta a o masochizm was nie podejrzewam.

kuba1961 03-06-2009 09:30

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
No co ty masochizm jest pełny :) Mondeo nie jest najniezawodniejszym autem ale powiedz co ja miałem kupić. Miałem malucha, rocznego zamieniłem na eskorta 10 -latka, potem miałem skodę (spokojnie tylko tydzień :) ) potem nowy eskort, potem Fokus I, potem Fokus II. No i co ja miałem po tym wszystkim kupić. No powiedzcie sami co miałem kupić. Skodę i kapelusz ?? Masochizm , człowiek jest bez wyjścia. Acha, żona wsiadając do Opla dostaje wysypki a do Skody dziwnie nieciekawych oczu. Strasze ją kupnem fabi :) To absolutnie niewiarygodne forum, absolutnie.

waiter 03-06-2009 15:50

Odp: Awaryjność wg ADAC
 
:564: Ja nad swoją "Drugą połówką" musiałem trochę popracować, ale efekty są doskonałe - że to będzie Mondeo jest sprawą tak oczywistą jak to, że nie da się ugotować ziemniaków, bez wlania wody do garnka :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.