Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Szum z tylnego koła (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71119)

stmartin 26-12-2013 19:29

Odp: Szum z tylnego koła
 
Witam, mam podobny problem szumi mi strasznie z tyłu, jak by z lewej stronie ale nie jestem w 100% pewny , ale na pewno jest to szum z tyłu.
Podczas jazdy na wprost jest to straszy szum powyżej 20 km/h, szum ustaję na łukach i zakrętach czy to w lewo czy to w prawo nie ma szumu, a na prostej jest.
W czym może być problem ?

Proszę o wszelkie rady i podpowiedzi ?

dżizas 26-12-2013 20:23

Odp: Szum z tylnego koła
 
Jest to początek końca twojego łożyska.
W moim poprzednim Mondeo miałem walnięte prawe tylne łożysko i początkowo także miałem problem ze zdiagnozowaniem. Po kilku dniach na łukach w lewo kiedy obciążenie auta przenosiło się na prawą stronę szum się nasilał, poza tym kiedy podniosłem na lewarku szum zaczął być słyszalny kiedy zakręciłem ręką kołem, czego wcześniej nie było.

witia8 16-03-2014 20:24

Odp: Szum z tylnego koła
 
U mnie pojawił się ostatnio podobny problem. Raz jest ciszej raz głośniej. Najgorzej jak samochód podskoczy na jakichś wybojach. Zaczęło się do "piszczenia" dochodzącego z tyłu samochodu. Z przeczytanych opisów wnioskuję, że też czeka mnie wymiana.

jaceks 18-03-2014 20:49

Odp: Szum z tylnego koła
 
dodatkowo może Ci się grzać felga, na pewno odczujesz to ręką.

dorfo 23-03-2014 21:35

Odp: Szum z tylnego koła
 
Witam. Mam podobny problem. Pojechałem na wyważanie gdzie zauważyłem że lewe koło ledwo mogę w rękach obrócić, a i od dłuższego czasu przeszkadzał mi szum z tyłu. Mechanik który akurat się napatoczył stwierdził bez wahania że piasta do wymiany. Ale jak mi 70 zł zaśpiewali za wymianę zaparłem się i zabrałem się sam za wymianę. Poczytałem trochę instrukcji na forum, kupiłem piastę i do roboty. Ściągam ręczny, odkręcam zaciski a tu niespodzianka, koło kręci się idealnie. I ponownie do forum. Z opisów wychodzi na to że nie odbija mi tłoczek hamulca. Teraz kupuję zestaw regeneracyjny hamulca a piasta zostaje na przyszłość :mad:.

witia8 26-03-2014 12:23

Odp: Szum z tylnego koła
 
Dodatkowo czasami czuję drgania pedału hamulca, jakby się ABS włączał. Dzieje się to nawet przy lekkim hamowaniu. Wkrótce wypłata to trzeba będzie wymienić na nowe.

radek9103 26-03-2014 18:02

Odp: Szum z tylnego koła
 
A ja bym sprawdził stan tarczy i klocków. Kończące się klocki/klocek wytwarzają podobny szum.

witia8 02-04-2014 08:38

Odp: Szum z tylnego koła
 
Szum nie pojawia się przy hamowaniu, tylko w czasie jazdy już nawet przy 40 km/h. Ale zdejmę w sobotę koło i baczę jeszcze klocki i tarcze. Były wymieniane co prawda 2 lata temu ale jak się robi 5tyś rocznie, to nie powinny się już zużyć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.