Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62767)

incognitus 14-09-2009 00:38

Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
Cytat:

Napisał mondeo 2003 (Post 1098387)
Pozdrowionko! Miałem podobnie przy kombi. Przy okazji wizyty w ASO
przedmuchali (gratis) kompresorem od strony dyszy i jest OK.

to samo uczynilem metoda weza z woda i poprawilem usta-usta :)
dysza ponownie dziala jak trzeba.
w poprzednim aucie na forum doradzili przepchac igla. zadzialalo ale strumien stal sie slabszy bo dziurka wieksza sie zrobila, wiec zeby nie narobic sobie klopotu lepiej zaczac od mniej inwazyjnych metod.
pozdro

jendrekmak 14-09-2009 09:03

Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
A przyszło komuś do głowy że post pisany w lutym był spowodowany tym, że gdy rzadko używamy spryskiwacza tylnej szyby to płyn letni pozostaje w przewodzie prowadzącym do tyłu i zamarza. Później powoli penetrowany pod ciśnieniem przez płyn zimowy powoli odpuszcza i udrażnia się przewód tylnej szyby. Przednich spryskiwaczy używa się częściej, tylną szybę częściej się przeciera wycieraczką niż spryskuje.

incognitus 02-01-2010 11:17

Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
jak dostac sie w kombi 2002r do dyszy tylnej? tylko swiatlo stop odkrecic czy wszystkie plastiki. u mnie raczej cos sie przytkalo i prawie nic nie leci a pogoda sklania teraz do czestszego uzywania tylnych spryskiwaczy

edit
przewod z plynem na tyl idzie wewnatrz auta czy pod podwoziem?

kilowat 25-04-2013 09:50

Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
odświeżę stary temat:

Mam problem bo w kombi mk3 spryskiwacze dzialaja rownoczesnie, niezaleznie od tego ktorego przycisku użyję, nowa pompka nic nie pomogła, efekt ten sam. Pryska bardzo ładnie, ale i z przodu i z tyłu równocześnie. Jakieś sugestie? Manetka? Zaworki zwrotne? Może ktoś ma schemat całej tej instalacji?

adamuz 12-06-2013 13:12

Re: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
Witam

Mam ten sam problem co kilowat. Spryskiwacze działają równocześnie, obojętnie którego użyję.
Czy ktoś ma na to jakieś rozwiązanie?

Jerzy1Wu 07-07-2013 12:13

Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
A ja mam inny problem.
Chciałbym kupić Mondeo ale w nim m. inn. spryskiwacz nie działa:(.
Ani przód ani tył.
Nie słychać nawet pracy pompki:<.
Więc właściwie można napisać, że nie mam problemu ale jednak wolał bym żeby mi na szyby sikało:wink:

Czy ktoś wie jak się mam do niej dobrać i gdzie mogą znajdować się kostki połączeniowe ?

darmodziej 07-07-2013 14:23

Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
Może być po prostu spalony silnik w pompce, lub przerwa w połączeniach elektrycznych. Zacznij od sprawdzenia, czy do silniczka dochodzi prąd.

Jerzy1Wu 07-07-2013 21:46

Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
Cytat:

Napisał darmodziej (Post 2041127)
Może być po prostu spalony silnik w pompce, lub przerwa w połączeniach elektrycznych. Zacznij od sprawdzenia, czy do silniczka dochodzi prąd.

Jest pomysł - dzięki.
Ale najpierw bym sprawdził bezpiecznik, tyle, że nie wiem gdzie on jest.
W instrukcji obsługi nie ma takiej pozycji.
Jest pozycja - "Spryskiwacz reflektorów" a nie ma nawet wspólnej z czymś innym dla spryskiwaczy szyb.
Bezpiecznik musi być ale pytanie - gdzie :?:

I oczywiście pytanie - Jak się dobrać do pompki :?:

mariusz gorzów 07-07-2013 21:49

Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
Pompka jest wsadzona w zbiornik płynu spryskiwacza z regóły jest on w prawym nadkolu(chyba ze stoisz przodem do auta to po lewej :D) na przodzie nie wiem ja jest w mk3 dojscie ale w mk2 z kanalu elegancko dojdziesz

TomCat 07-07-2013 22:52

Odp: Spryskiwacze - totalnie magiczny objaw
 
na pompce spryskiwaczy szyb nie ma bezpiecznika. Pompka jest wciśnięta w zbiornik - zdejmujesz koło pasażera, plastiki z nadkola i widzisz zbiornik. Odkręcasz go i wyjmujesz pompkę - jest na wcisk. Podłączasz na krótko i sprawdzasz. Raczej jednak obstawiałbym uszkodzoną pompkę, nowa kosztuje pare groszy. A jak dajesz na manetce żeby pryskał przód to wycieraczki idą 3 razy i potem jeszcze raz po chwili ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.