Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Kontrolka poduszki powietrznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=337919)

nikita33 06-06-2012 06:01

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Podłaczam się do tematu , u mnie jest tak że czasm świci a czasem nie, ale już ostatnio coraz częściej świeci. Byłem na komputerku i zdiagnozowali błąd w obwodzie w okolicy przedniego fotela pasażera, więc jest światełko w tunelu że to nie sterownik tylko coś nie kontaktuje. Jest to o tyle dziwne że jak zmienię pozycję fotela albo np z kimś jadę to czasami wogóle nie świeci, więc nie śadze aby to na 100% był moduł sterownika ale czas pokaże.
Mam wielki plan - w weekend będę czyścił styki mam nadzieję że pomoże.

schraczek 03-01-2014 08:59

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Odgrzeję temat...
W moim C-Maxie na gwarancji wymienili po cichu moduł RCM przy okazji innej naprawy. Dowiedziałem się przypadkiem. Ciekawe czemu robią z tego tajemnicę ??

t.runo 04-01-2014 12:37

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Może nic nie wymienili tylko wpisali wymianę żeby mieć darmowy moduł do sprzedania ?

schraczek 04-01-2014 14:52

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Cytat:

Napisał t.runo (Post 2133515)
Może nic nie wymienili tylko wpisali wymianę żeby mieć darmowy moduł do sprzedania ?

Mogło i tak być. Przynajmniej wtedy jest wytumaczenie dlaczego robili z tego tajemnicę.
Nie wiem jak to jest w branży samochodowej ale z reguły serwis musi odesłać uszkodzoną cześć do dealera.

tedi_k 04-01-2014 17:41

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Cytat:

Napisał schraczek (Post 2133578)
...z reguły serwis musi odesłać uszkodzoną cześć do dealera.

Odeślą na pewno - jak jakiemuś znajomemu w świeżo sprowadzonym samochodzie (po niedużym "bum") wymienią moduł na nowy...:one:

robaksonpl 29-12-2014 07:30

Usterka kurtyny powietrznej
 
Witam!! dwa dni temu zapalila mi sie na conversie kontrolka poduszki powietrznej. Forscan pokazal mi taki komunikat
===RCM DTC B1128:13-8A===
Kod: B1128 - Obwód sterujący odpalaniem kurtyny powietrznej po stronie kierowcy

Dodatkowe symptomy usterki:
- Otwarty obwód

Status:
- DTC obecny w czasie wydania polecenia
- Lampka sygnalizująca wadliwe działanie układu włączona przy tym DTC

Moduł: Moduł układu SRS

Nie wiem czy ma na to wpływ spadek temperatury, czy ktos sie orientuje gdzie szukac tego "otwartego obwodu". wykasowanie błędu nie pomogło.

robaksonpl 02-01-2015 07:40

Odp: Usterka kurtyny powietrznej
 
Już zrobione!!
temat do zamkniecia, był przetarty przewód od kurtyny:razz:

jvc 02-01-2015 07:47

Odp: Usterka kurtyny powietrznej
 
Kolego napisz coś więcej , w którym miejscu to przetarcie było?

robaksonpl 04-01-2015 13:43

Odp: Usterka kurtyny powietrznej
 
przetarcie było ok.10 cm od wyjscia przewodów z kurtyny , troszke sie narozbierałem tych plastików zanim to znalazłem ale już wszystko ładnie śmiga , poduszka się nie świeci, nie musiałem nawet kasowac błędów forscanem:roll:

kupier 17-04-2016 14:54

Odp: kontrolka air bagu świeci
 
Witam. Mam ppdpbny problem ze sterownikiem. Z tym że u mnie go wogóle nie wykrywa. Podmieniałem go na inny dalej to samo, wiązka wygląda ok, kompletnie nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Prowadzałem już do jednego elektromechanika, pomierzył posprawdzał i się nie podjął, może w innym terminie.
Na razie muszę szukać sam niestety.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.