Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ranger (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=164)
-   -   [Ranger 2011-2022] FORSCAN //Wątek zbiorczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332677)

dominiq 13-04-2023 07:33

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Chodzi mi o oszczędzanie akulumatora. Już raz go rozładowałem przez to :oops: Teraz pamiętam żeby wyłączyć światła, ale to chyba nie po to jest tryb auto :)

tomao 13-04-2023 07:41

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Ja nie znalazłem sposobu, a też uważam, że to skrajnie głupie. Już nawet najtańsze chińskie moduły DRL czy innych potrafią włączać dopiero po uruchomieniu silnika. Ford ma na celu zwiększenie światowej produkcji akumulatorów, taką mam teorię :619:

bartolini9 13-04-2023 08:28

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał dominiq (Post 3452428)
Chodzi mi o oszczędzanie akulumatora. Już raz go rozładowałem przez to :oops: Teraz pamiętam żeby wyłączyć światła, ale to chyba nie po to jest tryb auto :)

Zwiększ w FORSCAN stan naładowania akumulatora i twój problem zniknie :)

dominiq 13-04-2023 12:13

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał bartolini9 (Post 3452435)
Zwiększ w FORSCAN stan naładowania akumulatora i twój problem zniknie :)

W chodzi o moment, w którym auto przejedzie w tryb oszczędzania energii, że się tak wyrażę? Gdzie tego szukać, co poustawiać? :)

bartolini9 13-04-2023 12:53

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Cytat:

Napisał dominiq (Post 3452480)
W chodzi o moment, w którym auto przejedzie w tryb oszczędzania energii, że się tak wyrażę? Gdzie tego szukać, co poustawiać? :)

Mniej więcej o to. Standardowo akumulator ładuje się maksymalnie o 75% wartości jedynie. Zwiększ do 85-90%. I skończą się problemy ciężkiego rozruchu jak postoi dłużej i rozładowania.

Battery Target State of Charge w BCM

dominiq 15-04-2023 10:13

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Dzięki! :)

Tom@La 26-04-2023 22:07

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
i już wiem co będę robić w weekend :P laptek, kabel i zmiany :)

dominiq 25-05-2023 10:20

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Doradźcie mi proszę, który interfejs będzie lepszy od użytku z Forscanem na win oraz na Forscanem na iOS (chciałbym mieć taką możliwość np. w trasie).

Vgate vLinker FD+ BT4.0 czy Vgate vLinker FD Wifi?

Który działa szybciej, stabilniej i bezproblemowo?

SAR37 25-05-2023 19:38

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Jak z WIN to polecam vGate vLinker FS USB - działa bez zarzutu i jest dosyć solidny.

bartolini9 25-05-2023 19:41

Odp: FORSCAN //Wątek zbiorczy
 
Nie wiem czy jest sens używania tego przez telefon. Moim zdaniem na WIN bezpieczniej, poza tym użyjesz tego kilka razy ledwie ale twoja decyzja.

Ja używam tego:
Vgate vLinker FS OBD2 adapter USB do przełącznika samochodowego FORS-can HS/MS-CAN [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.