Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Wymiana lusterek z manuali na elektryki. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=324551)

zielonywtemacie 18-02-2011 10:20

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Cytat:

Napisał Jitter (Post 1601171)
...Miałem na myśli uzupełnienie okablowania, które w gumowej osłonie, z kabiny, poprzez przedni słupek, trafia do wnętrza drzwi.

Tak na 60 % myślałem właśnie, że chodzi o to :)
Dziękie za radę. Jak się zrobi trochę cieplej, to zobaczę czego mi tam w tym ff dokładnie brakuje...

zielonywtemacie 18-02-2011 10:24

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Cytat:

Napisał EMILIAN (Post 1601228)
sproboj na youtubie wpisac zamiana lusterek na elektryczne jak nie po polsku to po angielsku napewno znajdziesz filmik instruktarzowy;)

Poszedłem nawet przed wpisem na forum tym tropem i szukałem po polsku, angielsku i niemiecku, ale znalazłem jakieś niezbyt przydatne rzeczy (np. demontaż/montaż lusterek w jakichś amerykańskich autach).
Może źle szukałem :?

pawel182 18-02-2011 12:16

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Kolego masz mój opis (gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to pytaj) Schemat też masz (jest w opisie) po co Ci jakieś filmy? Nikt Cie za rączke nie poprowadzi :) Jeśli czujesz sie na siłach to korzystając ze złej pogody zebierja się za kompletowanie potrzebnych części a jak tylko zrobi sie cieplej bierz się za działanie :) Albo zawsze możesz to zlecić komuś... (na wiosne będe w Krakowie hehehe ;) )

zielonywtemacie 18-02-2011 15:00

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 1601612)
Kolego masz mój opis (gdybyś miał jeszcze jakieś pytania to pytaj) Schemat też masz (jest w opisie) po co Ci jakieś filmy? Nikt Cie za rączke nie poprowadzi :) Jeśli czujesz sie na siłach to korzystając ze złej pogody zebierja się za kompletowanie potrzebnych części a jak tylko zrobi sie cieplej bierz się za działanie :) Albo zawsze możesz to zlecić komuś... (na wiosne będe w Krakowie hehehe ;) )

No nie przeczę - opis Kolegi bezcenny :)
Czułbym się lepiej, gdybym to zrobił sam, ale w razie czego zawsze mogę liczyć na teścia elektryka, który "będzie czuwać nad poprawnością" montowania.
Co do pytań dodatkowych, to parę mi przychodzi do głowy:
np.: jakie i ile kabli będę potrzebował? Jakiej długości? Gdzie te wszystkie kable i złącza kupić? (allegro?)

Jitter 18-02-2011 20:09

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Cytat:

Napisał zielonywtemacie (Post 1601684)
Gdzie te wszystkie kable i złącza kupić? (allegro?)

Wiązek najlepiej szukać na pobliskim szrocie, bo towar będziesz mógł obejrzeć od ręki. Sugerowany przez Ciebie wariant też wchodzi w grę.
Osobiście proponowałbym Tobie, abyś zapytał na naszym Forum w swojej [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (małopolska), w którym miejscu znajduje się dobry szrot z częściami do Fordów. Mieszkasz w dużej aglomeracji, więc sądzę, iż nie powinno być z tym problemu. Mogą to być wiązki kablowe od Fiesty Mk6 lub Fusiona, choć podejrzewam, że PINy i złącza (wtyki) występują również w innych modelach Forda. Ci, co demontują auta, z reguły mają rozeznanie w temacie... Jeśli zaopatrzysz się jedynie w poodcinane wtyczki, to pozostaje dokupić trochę kolorowych kabelków w najbliższym sklepie z elektroniką - np. w Cyfronice w Krakowie. Koszt jednego metra, to max 0,50PLN. Rzecz jasna, dochodzi wtedy kwestia lutowania i odpowiedniego zaizolowania przedłużanych przewodów.

zielonywtemacie 18-02-2011 22:11

Odp: elektryczne lusterka montaż
 
Cytat:

Napisał Jitter (Post 1601879)
Wiązek najlepiej szukać na pobliskim szrocie, bo towar będziesz mógł obejrzeć od ręki. Sugerowany przez Ciebie wariant też wchodzi w grę.

Dzięki wielkie:)

kajfux 26-10-2021 13:10

Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
Czy przeprowadzał ktoś może taką operację, jak można sprawdzić czy samochud posiada wiązki do podłączenia takich lusterek? Pomyślałem o wymianie nie ze względu na sterowanie, bo z auta korzystam tylko ja, a ze względu na podgrzewanie lusterek.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Antej 26-10-2021 13:31

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
Poszukaj tematów o tym,było kilka.
Wymieniałem lusterka,wiązka w drzwiach do wymiany lub przerobienia.

kubaw20055 26-10-2021 13:51

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
Jeśli jest to polift to masz dociągniętą całą elektrykę do złączek w słupkach A, łącznie z uzbrojoną skrzynką bezpieczników. Wiązki do lusterek w drzwiach na pewno nie masz, więc trzeba kupić i wymienić (może być z Fiesty). Poliftowe lusterka z regulacją i ogrzewaniem mają 5 pinów, ze składaniem 7 (ale musisz też wymienić moduł GEM na wyższy). Pamiętaj, że lusterka z
Fiesty nie są takie same (różnią się wysokością plastiku, który montuje się do ramy drzwi, reszta jest identyczna). Zwróć uwagę na 2 kwestie:

- wiązka nie może być z wersji UK
- przed i polift różnią się złączem w słupku A i nie są zamienne, chyba że ktoś chce ciąć kable i przerabiać kostki.

Oczywiście da się to zrobić bez wymiany wiązek, ale to już dłubanie i sztukowanie przewodów.

kajfux 26-10-2021 14:09

Odp: Wymiana lusterek z manuali na elektryki.
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak...
...

Dzięki za odpowiedź, jest to wersja poliftowa więc troszkę mniej kombinacji, więc muszę się wziąć i to ogarnąć. Podgrzewanie lusterek będzie działać przy włączeniu grzania tylnej szyby?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.