Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=318849)

Parch 21-10-2023 11:25

Odp: Czujniki ciśnienia opon
 
Tak

Vito2m 21-10-2023 11:46

Odp: Czujniki ciśnienia opon
 
Troche pracy , kupno czesci czujniki , anteny , wiazka , z przodu moga u kolegi wtyczki na anteny , Mimo wszystko to nie tania funkacja

wojtek_mlody 23-11-2023 08:50

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Co do oryginalnych TPMS. Założone używki do zimowych odpaliły bez ingerencji kogokolwiek i wpisały się we właściwe punkty (przód/tył/lewy/prawy).

Wysłane z mojej Nokii przy użyciu Tapatalka

wilczak 23-11-2023 11:43

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Ja ostatnio zamówiłem te:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i o dziwo działają, dodam tylko, że mam całą ori instalację do tpms.

Vito2m 25-11-2023 08:05

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
To kolego miales farta , ja z czujnikami kupionymi w chinach mmialem problem musialem programowac , na drugim komplecie mam oryginal po przejachaniu kilku kilometrow same sie zapisaly

robaczeq 03-02-2024 00:36

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
1 załącznik(i)
U mnie BCM wedle informacji jakie znalazłem na forum niby nie obsługuje czujników (7G9T-14A073-DF) jednak w ramach testu, wsadziłem 1 sztukę NEVOSA 31341171 S180052020K za ~30 pln/szt.
Komunikacja z czujnikiem działa i na zegarach pokazuje ciśnienie.
Co ciekawe dopisał się sam na właściwym kole pomimo tego że nie mam dołożonych anten, faktem jest to że czujnik nadaje inny kod niż ten nadrukowany na obudowie.

Parch 03-02-2024 11:50

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Qurche! Nie do wiary! Nie masz anten, okablowania, właściwego BCMi, a system działa. Przypadek?
Zaraz idę do swojego auta i spróbuję - tak w ramach testu - dotknąć palcem miejsca na mydelniczce, gdzie opcjonalnie znajdują się przyciski od regulowanego zawieszenia! Może coś się zadzieje...

robaczeq 05-02-2024 09:42

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Trafienie w "dobre koło" to akurat przypadek (czujnik nadał sygnał w trakcie sekwencji dla danego koła), czego jestem całkowicie świadom.
Z tego co zauważyłem większość informacji odnośnie TPMS bazuje na danych od mondeo (co nie zawsze musi mieć przełożenie na smaxa). W tych "tasiemcach" odnośnie TPMS znalazłem też post gdzie ktoś miał fabrycznie zamontowany układ TPMS i BCM 7G9T-14A073-DF.

Sam widziałem przypadek w VAG gdzie sterownik pompy abs (niby ten sam PN, HW i SW) w golfie i leonie przyjmował kodowanie na inną średnicę tarcz a w octavii nie dało się tego ustawić.

Po prostu stwierdziłem, że skoro testy czy TPMS ruszy mogę ogarnąć prawie bez kosztowo to co mi szkodzi spróbować.
Co ciekawe forscanem tpms nie chciał się włączyć, dopiero przestawienie go za pomocą elmconfiga przyniosło efekty, ale po przejechaniu kilkuset km auto nie widziało czujnika.
Stwierdziłem że nie działa i kij z tym i spróbuję odpalić DDS forscanem.
Sterowniki zapisały dane ale rzucały DTC o złej konfiguracji więc wróciłem do ustawienia czujniki z WBL i po odpaleniu auta pokazało się ciśnienie odczytane z czujnika.

Parch 05-02-2024 09:53

Odp: Czujniki ciśnienia w kołach - dodatkowy montaż
 
Pomieszanie z poplątaniem. Coś gdzieś przeczytałeś, ale dalej błądzisz.
Cytat:

Napisał robaczeq (Post 3483870)
Z tego co zauważyłem większość informacji odnośnie TPMS bazuje na danych od mondeo (co nie zawsze musi mieć przełożenie na smaxa).

W tym przypadku ma przełożenie 1:1.
Cytat:

Napisał robaczeq (Post 3483870)
Sam widziałem przypadek w VAG gdzie sterownik pompy abs (niby ten sam PN, HW i SW) w golfie i leonie przyjmował kodowanie na inną średnicę tarcz a w octavii nie dało się tego ustawić.

Takie porównania nie mają zupełnie sensu, podobnie jak porównywanie modeli aut tego samego producenta z różnych generacji.
Cytat:

Napisał robaczeq (Post 3483870)
Po prostu stwierdziłem, że skoro testy czy TPMS ruszy mogę ogarnąć prawie bez kosztowo to co mi szkodzi spróbować.

Gdybyś poczytał BARDZIEJ, to wiedziałbyś dlaczego pozornie uzyskałeś sukces.
Dla "oszczędnych" powstał nawet kiedyś specjalny Patch, "zakrywający" błędy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.