Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=314178)

zenq 27-10-2020 10:34

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
Cytat:

Napisał radekg32 (Post 3291459)
Wielu bardzo dużo by dało aby taki system mieć

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3291480)
niezbyt mądrą fanaberię,

Cytat:

Napisał leszcz (Post 3291464)
przestawiłem się natychmiast

Nie wiem o co Wam chodzi... akurat w przedlifcie ford power, bez otwierania drzwi bezkluczykowo, mnie osobiscie tez irytował.
I tak musisz wyciagnac ten kluczyk z kieszeni zeby otworzyc drzwi, rzucic go miedzy fotele zamiast normalnie "zadokowac" w stacyjce, nie wspominajac juz o tym, ze jak nie zamykasz auta np pod domem, to po niedlugim postoju trzeba cyknac pilotem centralny bo inaczej nie odpala, pomimo ze kluczyk caly czas w aucie...

w polifcie, w przypadku pelnego systemu bez kluczykowego to oczywiscie, wygoda i sens, bardzo lubie to rozwiazanie... ale sam ford power do odpalania - moim zdaniem beznadzieja spowodowana modą na odpalanie guzikiem. Gorzej bylo chyba tylko w suzuki, gdzie trzeba wlozyc i przekrecic kluczyk w czyms a'la stacyjka dla zaplonu ale odpalic guzikiem :shock:

Parch 27-10-2020 10:57

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
Cytat:

Napisał arkmyl12 (Post 3291626)
przypuszczalnie szybko znajdzie nabywcę nawet na naszym forum na zdemontowany u siebie komplet części

Z tym demontażem "kompletu części" to bym się tak szybko nie wyrywał. Żeby taką operację (zmiana na kluczykowe "odpalanie") wykonać szybko (jak najmniejszym nakładem pracy) i w miarę tanio, to jednak większość podzespołów musi pozostać.
Cytat:

Napisał arkmyl12 (Post 3291626)
ewentualnie wkładki zamka w drzwiach kierowcy

akurat tej wkładki nie trzeba wymieniać.

arkmyl12 27-10-2020 11:39

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
Jeśli nie zmieni się wkładki zamka drzwi to wtedy trzeba będzie mieć dwa kluczyki jeden do stacyjki a drugi awaryjnie do otwarcia drzwi. Czy masz inny pomysł?

Parch 27-10-2020 12:09

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
Kluczyki i tak są do zmiany, podobnie stacyjka. Więc można spróbować dorobić groty kluczy do bębenka zamka drzwi. Następnie "dorobić" stacyjkę.

Oczywiście można też kupić komplet: stacyjka, klucze i bębenek zamka, pochodzące z tego samego auta - dawcy. Może nawet wyszłoby to taniej.

radkor 27-10-2020 15:27

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
Ford sprzedaje wkładkę stacyjki z blaszkami umożliwiającymi "dorobienie" jej pod kluczyk.

EDIT: Przynajmniej tak było w przypadku Mk3, a tam był grot innego typu, więc nie mam jednak pewności czy w Mk4 tak jest...

tedi_k 27-10-2020 18:56

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ... (siebie nie będę wskazywał...8)) - standardowy "zestaw" dyskutantów gotowych podzielić "włos na czworo" a potem jeszcze na czworo itd...:one:
A inicjator wątku @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] coś mi się wydaje, że już zdołał się przyzwyczaić do Ford Power...:D

Tak więc Koledzy - myślę, że warto poczekać czy Autor się odezwie i zacznie drążyć temat...:lol::lol:

mondeo70235 27-10-2020 21:10

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
najprosciej znajdz kogoś kto chce odpalanie z przycisku a ma kluczykowe i pyknąć podmiane

zenq 28-10-2020 09:39

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3291913)
standardowy "zestaw" dyskutantów gotowych podzielić "włos na czworo"

:D:one:

tomek8888 07-06-2023 19:34

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
Minęły 3 lata, "Ford Power" pozostał, jednak zaczął odwalać brzydkie numery i temat powrócił jak bumerang.

ForScan nie wykrywa żadnych błędów, natomiast sam przycisk albo nie reaguje, albo odpali i za chwilę pokazuje się komunikat "kluczyk poza pojazdem", pomaga tylko i wyłącznie opcja awaryjna czyli wkładanie pilota w "pseudostacyjkę".

Postanowiłem ostatecznie zmienić odpalanie na zwykły kluczyk stąd też ponawiam moje pytanie jakich części potrzebuję.

mrk26 10-06-2023 11:21

Odp: Przeróbka systemu "Ford Power" na zwykły kluczyk - czy to możliwe?
 
Myślę że taniej będzie ci zdiagnozować problem w obecnym systemie. Bateria w pilocie może być słaba, akumulator może być nie doładowany, moduł RFA mógł się zawiesić, rzadko się zdarza że antena może wyzionąć ducha.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.