Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=311212)

biner 07-08-2020 18:43

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3272337)
kuga plug in - skrzynia ecvt jak to można bylo sie spodziewać to "wyje" przy zmianie biegów (urok silnika atkinsona spiętego z elektrykiem). Kazdy ma inne odczucie komfortu niemniej jednak jak dla mnie mało komfortowo to brzmi. Nie jest to jedynie problem w fordzie ale większość takiego napedu tak ma. Co do spalania to jak sie lubi depnąć to na elektryku za daleko nie zajedziemy, zdecydowanie do spokojnej miejskiej jazdy nadaje sie. Jak sie na samej benzynie jedzie w trasie to 8 L bezołowiowej spali.

Jechales??? bo wielu dziennikarzy było zachwycone jak Ford zrobił ze tej skrzyni praktycznie nie słychać. A co do spalania to dla mnie bajka. Jak mam dać 10 000 mniej za diesla to wolę 100 razy hybryde.

tedi_k 07-08-2020 22:02

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3272337)
... Jak sie na samej benzynie jedzie w trasie to 8 L bezołowiowej spali.

Cytat:

Napisał biner (Post 3272385)
Jechales??? ...

Wziąłem Kugę PHEV ST-line w zeszły weekend i zrobiłem 1000km.
Zrobię Wam Koledzy w ten weekend "subiektywny opis testu własnego Kugi PHEV na dystansie 1.000km".

Generalnie ok 800km było na A4 (waham się napisać "autostradzie"...) cały czas w trybie "ładuj baterie silnikiem spalinowym" z ustawionym aktywnym tempomatem na 140km/h.
Spalanie średnie wyszło poniżej 7l PB95. Z całej trasy 1kkm spalanie średnie było na poziomie 6,7l/100km.

Poczekajcie na opis z wieloma zdjęciami.

biner 08-08-2020 13:42

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3272416)
Wziąłem Kugę PHEV ST-line w zeszły weekend i zrobiłem 1000km.
Zrobię Wam Koledzy w ten weekend "subiektywny opis testu własnego Kugi PHEV na dystansie 1.000km".

Generalnie ok 800km było na A4 (waham się napisać "autostradzie"...) cały czas w trybie "ładuj baterie silnikiem spalinowym" z ustawionym aktywnym tempomatem na 140km/h.
Spalanie średnie wyszło poniżej 7l PB95. Z całej trasy 1kkm spalanie średnie było na poziomie 6,7l/100km.

Poczekajcie na opis z wieloma zdjęciami.

Super, czekam na twój subiektywny opis, a nie typu wyje bo wszystkie ecvt wyją, a nie jechał. Ogladałem test na youtube i zachwycali się skrzynią.

Marcin-Prezes 10-08-2020 07:41

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Odpowiadając na pytanie czy jechałem...owszem jechałem. To nie skrzynia "wyje" tylko silnik. Inna charakterystyka pracy porostu. Jeśli cenisz sobie cisze to zdecydowanie w innym połączeniu ja dostaniesz.

tedi_k 10-08-2020 08:00

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3272799)
....Jeśli cenisz sobie cisze ...

Czytał Kolega moją "subiektywną recenzję"?
Kiedy Koledze "wył silnik" w tym PHEV??
Jaka wersja jest cichsza od PHEV???

Marcin-Prezes 13-08-2020 13:05

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Odczucia są subiektywne właśnie w tym cały szkopuł. zapoznałem sie z fajna recenzją....szacunek pełen. Nie ze wszystkim muszę się zgadzać.......jak dla mnie lepsze odczucia dźwiękowe ma automat A8 (ale to moja subiektywna ocena). Tak samo jak niektórzy podnoszą kwestie siedziska przednich foteli...że są "taboretowate" jak to ładnie określają i mało wygodne.....a dla mnie są oki. Takie to właśnie każdy z nas ma subiektywne odczucia.pozdrawiam

tedi_k 13-08-2020 16:46

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3273723)
...Takie to właśnie każdy z nas ma subiektywne odczucia.pozdrawiam

No ale moje pytanie było "obiektywne" - w jakich warunkach (np. przy jakiej prędkości) Kolega "słyszał" napęd hybrydowy? Bo ja tak do 160km/h (przy "normalnym" rozpędzaniu) jakoś go praktycznie nie słyszałem...:568: Hałasy z drogi - tak (winne jest tu zapewne kiepskie wytłumienie bagażnika i brak porządnej rolety bagażnika). Hałasów z napędu - praktycznie nie zauważyłem.

Robert_Focus_MK4 25-08-2020 22:17

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Jeżdzę od miesiąca Kugą PHEV, wersja Vignale, jak dla mnie silnik też wyje, nie jest to jakieś straszne wycie ale jak trochę mocniej przycisnę pedał gazu to daje się słyszeć nieprzyjemny dźwięk.

drMEX 29-08-2020 21:52

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
W środę odebrałem swoją Kuge PHEV ST-Line. Póki co nakręciłem aż 1 tys. km. Co do opisywanego wycia nie demonizowalbym. Mam jeszcze Nissana z e-cvt i to to wyje faktycznie. W Lidze minimalnie coś tam słychać na wyższych obrotach silnika spalinowego. Ekonomię użytkowania auta na szybkich drogach porownalbym do diesla (przy średnich prędkościach 160-180 spalanie na poziomie 9.6 litra na trasie 300 km), w mieście na dystansie do 100km jest rewelacyjnie, pod warunkiem ładowania akumulatora (spalanie rzędu 1-2 litra/100 km). Mam pakiet technology i uważam że warto było dopłacić za światła, HUD to w zasadzie zbytek. Miałem też już historię z checkiem. Podczas jazdy autostrada, przy wyższej prędkości zapalił się i polecił zjechał do zatrzymania. Ograniczył przy tym moc. Po 10 km zjechałem i odczekałem z 10 minut dzwoniąc do assistance. Gdy ponownie ruszyłem nie było już ograniczenia mocy, check się świecił. Po 200 km i dłuższym stopie check również się wygasił...

cadship 22-09-2020 12:28

Odp: Odbiór auta i spostrzeżenis eksploatacyjne
 
Cytat:

Napisał rafaelo115 (Post 3269399)
Ma ktoś porównanie statycznych ledów z tymi adaptacyjnymi? Jak to się ma do Ford Dynamic Led w mondeo mk5? Ogólnie warto dopłacać do pakietu technology Waszym zdaniem?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja mam porównanie - zdecydowanie warto doplacic do ledow adaptacyjnych - prawie cały czas jezdzi sie na "długich" tylko strumień swietlny jest wycinany zeby nie oslepiac innych uzytkownikow - zrobilismy test ze szwagrem - on jechał przede mna i mowił ze jak do niego sie zblizalem to strumień swiatła tak sie zmieniał ze on rowniez widział poprawe widocznosci na boki (bo srodek był wyciety)

Cytat:

Napisał biner (Post 3272310)
Jechał ktośc plug in ????? jakie rabaty uzyskaliście ????

Ja dostalem 12% - jestem ze szczecina ale kupowalem w Pile (jak zawsze)


Cytat:

Napisał Marcin-Prezes (Post 3272337)
kuga plug in - skrzynia ecvt jak to można bylo sie spodziewać to "wyje" przy zmianie biegów (urok silnika atkinsona spiętego z elektrykiem).

Po pierwsze w tego typu napedach to nie skrzynia wyje tylko silnik (utrzymuje optymalne obroty), ale w PHEV jest inaczej bo w miescie jezdzi sie na pradzie, a na trasie (przynajmniej ja jezdze na ustawieniach sport) i wtedy nie wyje bo sa wirtualne biegi - slychac jak sie zmieniaja (przynajmniej tak jest w Vignale)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.