Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2015- ] Odgrodzenie części bagażowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309547)

conex 07-09-2020 13:44

Odp: Odgrodzenie części bagażowej
 
Pewnie nic nie wniosę do odpowiedzi, ale mam 3 strefy w Galaxy mk3 i mam taką siatkę zamontowaną.
W suficie są (u mnie) dwa otwory montażowe z plastikowymi okładkami (tzn otwór ma nakładkę, wygląda jakby oryginalnie zrobiony).
Takie auto kupiłem, nie wiem czy poprzedni właściciel to sam wycinał, ale w suficie są blaszane gniazda na końcówki siatki.

Rafał A.(antek) 08-09-2020 08:05

Odp: Odgrodzenie części bagażowej
 
Cytat:

Napisał conex (Post 3279794)
Pewnie nic nie wniosę do odpowiedzi, ale mam 3 strefy w Galaxy mk3

Tylko tu chodzi o galaxy mk4, a tam chyba kanały sa w podsufitce, nie jak u nas tylko nawiewy na dole w boczkach.

Cytat:

Napisał conex (Post 3279794)
Galaxy mk3 i mam taką siatkę zamontowaną.

Swoja drogą, masz schowki w podsufitce aż do 3 rzędu? nie przeszkadzają w montażu siatki? jaki numer siatki masz zamontowany?(jest na metce na siatce)

conex 08-09-2020 08:25

Odp: Odgrodzenie części bagażowej
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 3279972)
Tylko tu chodzi o galaxy mk4, a tam chyba kanały sa w podsufitce, nie jak u nas tylko nawiewy na dole w boczkach.
Ok, nie doczytałem, wybacz.

Swoja drogą, masz schowki w podsufitce aż do 3 rzędu? nie przeszkadzają w montażu siatki? jaki numer siatki masz zamontowany?(jest na metce na siatce)

Nie, schowki mam do drugiego rzędu, nad trzecim rzędem/bagażnikiem nie mam nic.
Natomiast numeru siatki nie pamiętam, później mogę dopisać, ale ona jest tak jakby składana.
Ma twardy "pręt" na górze i na dole, w połowie ma taką puszkę i guzik.
Jak się guzik naciśnie, to zwalnia blokadę i zaczyna się składać, dzięki temu można wyjąć siatkę z zaczepów w suficie.
Jak zakładamy, to wstawiamy końcówki do zaczepów suficie, prostujemy twardą górną część do wyprostowania całkowitego, wtedy w tej puszcze na środku blokada zaskakuje i jakby rozporowo utrzymuje wyprostowaną górną część w tych zaczepach (nie da się wtedy siatki zdjąć).
na dole jest podobny "pręt" prostujący dolną część twardą, tyle że bez końcówek. Na dole są paski szybkozaciskowe, które do jakiś tam dolnych zaczepów się zakłada.
Opis nie profesjonalny, ale tak to właśnie wygląda :)

Rafał A.(antek) 08-09-2020 08:40

Odp: Odgrodzenie części bagażowej
 
Ja tą siatkę mam, tyle że przy konsoli w podsufitce, średnio pasuje, i jast jak by za szeroka, nie daje sie wyprostować prętów, choć, finalnie poradziłem sobie z tym...

adriana 11-03-2024 10:21

Siatka gordziowa, roleta cargo, kratka - jaka??
 
Cześć.

Desperacko szukam siatki, kratki, rolety, czy jak to jeszcze nazwać, która odgrodzi mi pionowo przestrzeń bagażową. Najlepiej jakby to była siatka mocowana do sufitu, do tych otworów montażowych i żeby nie blokowała siedzeń w drugim rzędzie (żeby nadal można je pochylać np.)

Czy jest jakaś opcja (poza oryginalną za srogie pieniądze) która będzie pasować do Forda Galaxy z 2018 roku? Kupiłam już jedną, miała pasować z S-Maxa ale jest niestety za długa...

help!

adriana 11-03-2024 19:46

Odp: Odgrodzenie części bagażowej
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 3279987)
Ja tą siatkę mam, tyle że przy konsoli w podsufitce, średnio pasuje, i jast jak by za szeroka, nie daje sie wyprostować prętów, choć, finalnie poradziłem sobie z tym...

a jak sobie z tym poradziłeś? Bo mam ten sam problem właśnie...

Rafał A.(antek) 12-03-2024 23:22

Odp: Odgrodzenie części bagażowej
 
Niestety, siłowo. Uprofilowane końcówki siatki, + uprofilowane mocowania w dachu.

adriana 13-03-2024 21:21

Odp: Odgrodzenie części bagażowej
 
Ale, że jak siłowo? Wygiąłeś te końcówki?

Rafał A.(antek) 13-03-2024 22:48

Odp: Odgrodzenie części bagażowej
 
tak. i mocowania w dachu. Ale nie polecam tej metody. A co nie pasuje siatka?

adriana 19-03-2024 13:54

Odp: Odgrodzenie części bagażowej
 
Cytat:

Napisał Rafał A.(antek) (Post 3487737)
tak. i mocowania w dachu. Ale nie polecam tej metody. A co nie pasuje siatka?

Mocowania w dachu wygiąłeś? :shock:

No nie pasuje, pałąk jest za długi a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedniej :( W salonach śpiewają sobie 2 tysiące za nią co jest uważam grubym przegięciem...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.