Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=307808)

sabaciontko 01-04-2020 12:27

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Zgadza sie. Pomyliłem sie z adapterem . Ja też miałem 3 m kabel z końcówkami do bezpieczników. Gdzieś to jest na stronie sprzedawcy pod nazwą Adapter zasilania Viofo Hardwire Kit ACC (HK3). Plus dokupiłem adaptery do bezpieczników. Nie trzeba nic lutować ani demolować samochodu.

komisarz77 05-02-2022 00:43

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
Panowie planuje zakup rejestratora Viofo, pytanie do użytkowników tych kamer (A119, A129) czy wyłapują one grzanie szyby? Czy raczej skupiają się na tym na czym powinny...

sabaciontko 05-02-2022 08:10

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Mam Viofo A119. Nie zauważyłem żadnych anomalii w jej działaniu z powodu grzania szyby.

tedi_k 05-02-2022 08:46

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
Cytat:

Napisał komisarz77 (Post 3395322)
Panowie planuje zakup rejestratora Viofo, ...

Wardo "się szarpnąć" i do kompletu wziąć sobie filtr polaryzacyjny. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

komisarz77 05-02-2022 12:11

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
tedi_k myślałem o nim w sumie od razu do kompletu, a jeśli miałby pomóc też w tej sprawie to tymbardziej...

Mariusz.S 05-02-2022 21:28

Odp: Zasilanie gniazd zapalniczek
 
Cytat:

Napisał komisarz77 (Post 3395322)
Panowie planuje zakup rejestratora Viofo, pytanie do użytkowników tych kamer (A119, A129) czy wyłapują one grzanie szyby? Czy raczej skupiają się na tym na czym powinny...

Jeżeli planujesz wideorejestrator z tylną kamerą od Viofo czyli model A129 to mocno zastanów się, tym bardziej że nie jest to tani sprzęt. Ja wprawdzie mam Mondeo MK4 ale antenę FM mam umieszczoną w tylnej szybie i jest już gorzej niż źle. Obraz z kamer na "piątkę". Do przedniej kamery nie mam zastrzeżeń, jest nie wrażliwa na grzanie przedniej szyby. Tylna kamera zakłóca pracę anteny FM, ale od ok. 2 miesięcy zakłóca już sukcesywnie nawet najsilniejsze stacje. Nie pomaga przekładanie przewodu, ferryty i inne cuda wyszukane w sieci. Ot bubel od Viofo sieje zakłócenia i nic z tym nie zrobisz, a wystarczyło uczciwie dać opis że tylna kamera jest nie "kompatybilna elektromagnetycznie" z anteną FM umiejscowioną w tylnej szybie.

spokolos 07-02-2022 04:40

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
5 załącznik(i)
Witam.
Ja Panowie podłączyłem się w moim Mk5 pod zasilanie lampki w podsufitce.
Jest tam kostka z wolnym pinem z + i -.
Ogolnie zmiesilem tam ładowarkę samochodową do której jest podłączony kabel usb z kamerki i kabelki połączone z przewodami z kostki z + i -.
Może dziwnie brzmi :) ale jest na to miejsce i da się to zrobić. Po prostu nie chciałem nic lutować z ryzykiem kapniecia cyny itp.
W mk4 też tak miałem podłączone kilka lat i było ok.
Instalacja z kostki odcina prąd o ile dobrze pamiętam po ok 15-20min. Więc przez ten czas mamy ładowanie baterii w kam. + ewentualnie nagranie a po odcięciu zawsze pozostaje pojemność akumulatorka z kam w moim przypadku wybudzenie i nagrywanie zaczyna się po wykryciu "uderzenia".
Kamerka zamontowana jest kapkę niżej na lewo pod lusterkiem taka bym mógł nią sterować.
Przydałby się filtr polaryzacyjny bo 70mai pro zbiera odbicia podszybia.
Wrzucę fotki jak to wygląda a narazie foto kostki..
Pozdro.

Edi 04-05-2022 11:59

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Witam , czy jest ktoś w stanie napisać mi wartość opóźnienia wyłączenia gniazda zapalniczki dla 15 minut ? Obecnie mam 15 sekund i wartość ta to w odpowiedniej kolumnie 000F
Drugie pytanie to co jeszcze jest sterowane oprócz gniazda zapalniczki ?

maniek860824 04-05-2022 12:54

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Cytat:

Napisał Edi (Post 3409014)
Witam , czy jest ktoś w stanie napisać mi wartość opóźnienia wyłączenia gniazda zapalniczki dla 15 minut ? Obecnie mam 15 sekund i wartość ta to w odpowiedniej kolumnie 000F
Drugie pytanie to co jeszcze jest sterowane oprócz gniazda zapalniczki ?

Nie lepiej zasilić wideorejestrator na stałe ze skrzynki bezpieczników ? Przewód poprowadzisz słupkiem i pod podsufitką - żaden przewód Ci nie dynda i masz gniazdo zapalniczki wolne ;)

Edi 04-05-2022 13:38

Odp: Jak zamontować rejestrator ruchu (kamerkę)
 
Tutaj również nic nie dynda . Prawym słupkiem w dół później za schowkiem obok filtra kabinowego do tunelu środkowego . Wyciągnęłam zapalniczkę tam się wpiołem do konektorka + a masa za schowkiem do śruby . Oczywiście bezpiecznik na przewodzie . Gniazdo zapalniczki wolne więc jest i czas pracy to jakieś 40 min. Tylko opóźnienie bym chciał zrobić takie z 15 minut


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.