Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Wymiana lamp na full led statyczne (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305055)

mlask 29-01-2020 22:28

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Cytat:

Napisał mariotg51 (Post 3218531)
W salonie nie byli w stanie stwierdzić czy taka zmiana jest możliwa. Zaproponowali wizytę w serwisie aby to sprawdzić. Oczywiście płatną. Nie bardzo chce mi się wierzyć że nie posiadają dokumentacji technicznej do sprzedawanych samochódów w której można by to było sprawdzić ale cóż. Może któryś z forumowiczów pomoże.

Bo ASO niby wszystko może, ale nic im się nie chce jeśli nie dostaną za to zwrotu „z góry”... Tak to odbieram po ostatnich wizytach.

Z focusem Mk3.5 zero problemów miałem. Po co mi to było...

kuba1961 15-05-2021 06:23

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
A czy ktoś może wstawić fotkę tyłu lamp z gniazdami podłączenia ful led statycznych ?

tombalt 15-05-2021 08:13

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 3213609)
Z tego co wiem, to każde ledy w Foce mk4 mają autopoziomowanie i moduł świateł, więc wymiana nie jest P&P.

Cz kolega jest tego pewnie na 100% ?
Jak wiadomo ford wykastrował focusa mk4 w 2019 i przesyal montować tego czego nie trzeba....
Wcześniej wiele focusów miało moduł CCM stosowany w systemie PCA.
Również.wiekszość miała moduł HCM, który wymagany jest w lampach AFL - czyli skrętnych.... Auta z AFL nie mają pokrętła do poziomowania wiązki światła przez kierowcę , zależności od obciążenia. Robi to system dzięki między innymi HCM.
Ja mam Full LED statyczne, mam pokrętło, nie mam modułu HCM i ... może się mylę w moim osądzie i toku rozumowania, ale...nie jest to P&P jak nie ma HCM i nie zmienimy zespolonego przełącznika sterowanie oświetleniem.
To HCM jest odpowiedzialny za oświetlenie adaptacyjne, rozkład wiązki światła w zależności od prędkości, poziomowanie lamp....
Prędzej możliwa będzie zmiana halogenów na Full static LED, które już są bdb rozwiązaniem. Nie są może tak efektowne jak adaptacyjne, ale świata bardzo dobrze. Mam porównanie z smaxem, wielkiej różnicy nie ma.
Natomiast to też nie jest P&P. Trzeba jeszcze pozmieniać ustawienia w BCM....

boncio 19-05-2021 12:13

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Pewnie masz rację. Aż tak nie śledzę tematu.
Ale skoro fabrycznie teraz są światła mijania led, a długie na żarówce, to też sugeruje, że Ford ciągle zmienia i miesza. Reasumując, to zależy od daty produkcji, czyli tego co ma dane auto.

marcoan 22-05-2021 22:32

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
W focusie mamy 4 rodzaje lamp:
1. zwykłe, mijania na żarówkę H7+ drogowe H1 +led do jazdy dziennej
2. zwykłe, mijania LED + drogowe H1 + led do jazdy dziennej - nowsze modele
3. led statyczny - mijania drogowe kierunki DRL na ledzie (są dwa rodzaje: Full - starsze produkcje, zwykłe manualna regulacja nowsza produkcja )
4. j.w. z tym, że m.in światła są skrętne, i inne wodotryski - użytkuję robią dobrą robotę :)

Aby wymienić reflektory nr. 1 na 2 nie wymagają żadnej przeróbki.
Aby wymienić reflektory nr. 1 i/lub 2 na wersję 3 musisz dołożyć moduł HCM, regulacja poziomu jest na pokrętle jak przy zwykłych lampach. HCM jest potrzebny bo potrzebujemy kabelek z LIN do lampy a dodatkowo masę.
Aby zmienić reflektory led statyczne na dynamiczne musisz zmienić przełącznik (automatyczna regulacja poziomu świecenia) + dwa czujniki poziomowania na kole przednim i tylnym.

Bump: Ja mam Full LED statyczne, mam pokrętło, nie mam modułu HCM i ... może się mylę w moim osądzie i toku rozumowania.....

jeśli masz full led statyczny masz HCM

Bump:

tombalt 22-05-2021 22:45

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Cytat:

Napisał marcoan (Post 3344871)
Bump: Ja mam Full LED statyczne, mam pokrętło, nie mam modułu HCM i ... może się mylę w moim osądzie i toku rozumowania.....

jeśli masz full led statyczny masz HCM

Kolego, mam statyczne i nie mam HCM...wiem co piszę

marcoan 22-05-2021 22:48

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
P.S LIN z modułu HCM, masa i dodatkowy kabel do komunikacji ze skrzynką BCMi

Bump:
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3344872)
Kolego, mam statyczne i nie mam HCM...wiem co piszę

Ok, nie masz HCM, wypnij pin 11 z lampy i zobaczysz co się stanie :)

Bump:
Cytat:

Napisał tombalt (Post 3344872)
Kolego, mam statyczne i nie mam HCM...wiem co piszę

zerknij pod deskę rozdzielcza po prawej stronie w okolicy schowka

tombalt 22-05-2021 23:13

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Czyli mam moduł HCM, którego nie widzi ani forscan ani ETIS?

Pawelpaczka 02-07-2021 12:07

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
Czy ktos juz zna jakies konkrety ?
Zakupilem lampy led statyczne, chce je wymienic zamiast tych zwyklych z H7, po podlaczeniu ich zaczely wariowac, kierunki swiecily raz dobrze a raz z czestotliwoscia jak sygnaly policyjne, mijania swiecily ale tylko na zaplonie bo jezeli odpalilem auto to przerywaly, ledy dzienne chodzily jak wlaczylem dlugie a dlugie nie chodzily wg ��

Wydaje mi sie ze jest to problem innych ułożeń pinow w kostce tzn. ta z ledami ma pinow wiecej i prawdopodobnie sa ulozone w innych miejscach niz ta z H7 .
Jednak cos tam swieci ale nie to co powinno ��

tedi_k 02-07-2021 16:56

Odp: Wymiana lamp na full led statyczne
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał marcoan (Post 3344873)
...Ok, nie masz HCM, wypnij pin 11 z lampy i zobaczysz co się stanie :)
...
zerknij pod deskę rozdzielcza po prawej stronie w okolicy schowka

Ciekawe rzeczy Kolega prawii, tylko ja osobiście to nie wiem skąd je Kolega wziął...8)
Z załączonego poniżej schematu wynika wprost, że o istnieniu owego HCM dla statycznych LED to Ford także nie wie... Co zauważył wcześniej Kolega @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ...

"Dodatkowy pin do BCM" to wykrywanie awarii kierunkowskazu LED, dodatkowy GND widać, pin 12 "sygnał MHL" to jest sygnał ustawiania wysokości świecenia z przełącznika z regulacją wysokości świecenia - a po LIN i HCM jakoś "śladu brak"...

No więc pytanie "za 5 punktów" - cóż ów HCM w statycznych LEDach miałby robić???


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.