Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Kuga 2013-2020] Brak dźwięku w głośnikach i zawieszone radio (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=301423)

Pawlo376 14-09-2022 20:03

Odp: Radio nie reaguje
 
Ooo.. wielki szacun dla Kolegi. To jest dobry trop bo chyba radyjko faktycznie nie ma gdzieś styku. Przez weekend rozbiorę deskę i dostanę się do bebechów radyjka. Zobaczymy czy płyta wygląda tak u mnie.
Dam znać co zastałem.

tedi_k 14-09-2022 21:03

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424816)
....Zobaczymy czy płyta wygląda tak u mnie.
...

Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że ta noga tranzystora w tym rosyjskim przypadku odeszła od druku wraz ze ścieżką... Trzeba więc mieć jakieś pojęcie o lutowaniu oraz materiały (np. kynar...) do "łatania" ścieżek...

Pawlo376 15-09-2022 22:48

Odp: Radio nie reaguje
 
2 załącznik(i)
Dzisiaj zdemontowałem radyjko. Przyjżałem się dobrze (szukałem podejżanych rzeczy.) Zmontowałem z powrotem i nastąpiła magia. Radio działa. Jak długo pociągnie to nie wiem.
Poniżej dam zdjęcia płytki. Dodam jeszcze, że nie ma takiego nadpalonego miejsca jak na rosyjskim filmie powyżej.
Dzięki za rady. Osobiście uważam za problem średnio rozwiązany bo nie znalazłem przyczyny i całkiem możliwe to kiedyś się stanie tak samo.
Pozdr.

tedi_k 16-09-2022 15:57

Odp: Radio nie reaguje
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3424940)
....Dodam jeszcze, że nie ma takiego nadpalonego miejsca jak na rosyjskim filmie powyżej...

Kolega miał to rozebrane i widział więcej...
Jednak z tego załączonego zdjęcia ja bym się jednak nie zakładał o to, że ten tranzystor jest "lutowany jak nówka sztuka"...

Danio's 16-09-2022 18:44

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3425011)
ten tranzystor jest "lutowany jak nówka sztuka"...

Jeżeli to wina jakiegoś elementu na PCB, to pewnie podczas trzymania płytki w dłoniach przycisnął palcem tu i tam to mogło się zdarzyć że akurat ta nóżka złapała kontakt. Tyle że to będzie do pierwszej większej nierówności w drodze.

Pawlo376 24-01-2023 18:46

Odp: Radio nie reaguje
 
A wiecie że jeżdże z tym do tej pory i tydzień gra i tydzień nie gra. Prawda jest taka, że nie chce mi się tego rozbierać. Tak se działa i nie działa.

Powiedzcie mi, czy jak zaniosę ten moduł do elektronika to ma on szansę coś wybadać bez podłączenia w samochodzie?

Antej 24-01-2023 20:00

Odp: Radio nie reaguje
 
Nie.

Skąd ma się znać "na wszystkim" i szukać co chwilami nie działa.
Zrobi co uważa, weźmie pieniądze, a jak problem wróci to każe wymienić na drugie.

Pawlo376 13-03-2023 20:06

Odp: Radio nie reaguje
 
1 załącznik(i)
Witam Panowie po czasie.
Miałem trochę czasu i rozebrałem jeszcze raz i eureka��.
Na zdjęciu pokaże Wam element, który jak się dotyka delikatnie patyczkiem to właśnie działa i nie działa. Okropnie trzeszczy przy tym.
Pytam więc . Co to za element i czy da się to wymienić/zalutować?

arturek 13-03-2023 20:13

Odp: Radio nie reaguje
 
Cytat:

Napisał Pawlo376 (Post 3448603)
[...]
Na zdjęciu pokaże Wam element,
[...]

pełni emocji czekamy na zdjęcia

Pawlo376 13-03-2023 20:16

Odp: Radio nie reaguje
 
2 załącznik(i)
Czy jest widoczne to zdjęcie wyraźnie?
Zdjęcie wkleiłem pod postem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.