Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300529)

Lukasz2525 13-08-2016 20:27

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
Moja mama ma 1.6 tdci 110 koni i za cholerę nie idzie tego porównywać z 2.0 tdci 136 km . Większa pojemność , większa masa , szersze opony , mojej mamie pali o połowę mniej niż mój .

Thombike 13-08-2016 21:50

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
Hmm..po raz to ciekawe jak można wpaśc na pomysł, ze ktoś jechał 2.0 tdci ponad 200km/h...Ale już do rzeczy - wygląda to trochę jakby wtryski lały. Przy 110-120km/h 7,5l chwilowego to pali mój ST. Srednie na poziomie 7l/100 w dieslu to można uzyskać naprawde ostro pałując. Jednak najpeir zobaczyłbym jaki zasię sie uzyska na pełnym zbiorniku paliwa, niezaleznie do tego co wskazuje komputer, tylko wg. wskazań poziomu paliwa. Jesli się okaże np. że na pełnym baku da się pyknąć powiedzmy ponad 700 - 800km (zaleznie od stylu jazdy i pokonywanych rodzajów tras) to raczej problem lezy w samym kompie. Natomiast resetowanie czegokolwiek w trakcie jazdy daje w Foce raczej marne rezultaty. Najbardziej sensownie jest to robić zaraz po zatankowaniu na jeszcze nie odpalonym silniku. Przynajmniej u mnie w ten sposób najmniej przekłamuje.

Lukasz2525 13-08-2016 22:55

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
Cytat:

Napisał Thombike (Post 2642037)
Hmm..po raz to ciekawe jak można wpaśc na pomysł, ze ktoś jechał 2.0 tdci ponad 200km/h...

A dlaczego nie ? Sam nie sprawdzałem ile to pójdzie , ale jak jadę po ekspresowej czy autostradzie w granicach prędkości dopuszczalnych +- 140 na tempomacie i zaczynam wyprzedać , to nawet z 6 biegu jak wcisnę gaz to nie wiadomo kiedy robi się 190 , więcej jeszcze nim nie jechałem , ale do tylu rozpędza się lekko i bez oporów , a do tego mocno załadowanym autem jechałem .

Thombike 14-08-2016 14:43

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
odejmij jeszcze dobre 10% od wskazania predkosciomierza :)

ARF 14-08-2016 17:47

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
Srednie spalanie jest obliczane z ostatniego 1000 km. Może poprzedni właściciel dobrze mu cisnoł...

Michal_zg 14-08-2016 18:44

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
Cytat:

Napisał ARF (Post 2642355)
Srednie spalanie jest obliczane z ostatniego 1000 km. Może poprzedni właściciel dobrze mu cisnoł...

Mimo, że wskazania średniego spalania na komputerze były resetowane? Odłączenie akumulatora coś możę pomóć? Czy coś możę pogorszyć?

Lukasz2525 14-08-2016 19:40

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
Srednie spalanie jest obliczane od czasu zresetowania , w koncu po cos ten reset jest .

Pogorszyc nie pogorszy , a czy pomoze to nie wiadomo .

Thombike 15-08-2016 19:51

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
Pomoże. Przed wymianą akumulatora mimo iż miałem pół zbiornika wskazywało mi zasięg teoretyczny 198km, po wymianie 275km...to jak widac nie mała różnica. Ale zbyt częst odłaczanie baterii to tez raczej średni pomysł.

Boxster 16-08-2016 10:29

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
Czy to spalanie z komputera u Forda jest realne, czy to taki bajer nie mający nic wspólnego z rzeczywistością? Pytam, bo u kolegi - fakt, że w Toyota Avensis - okazało się, że różnica w tym co pokazuje komputer, a tym co sam obliczył wychodzi około 2 litry i praktycznie przy zerowym zasięgu mógł swobodnie przejechać jeszcze około 60 km.
Można ufać wskazaniom z naszych wyświetlaczy?

Michal_zg 16-08-2016 19:56

Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.
 
Sytuacja na teraz jest taka: Przy wyłączonym silniku zresetowaliśmy wskazanie średniego spalania. Po włączeniu silnika spalanie średnie w końcu było na poziomie 5-5,4 litra, czyli takie jakiego się spodziewaliśmy. Natomiast jest jedna zastanawiająca rzecz. W zbiorniku jest 35 litrów paliwa(około), a zasięg podany przez komputer to 440km. Wg tego zasięgu spalanie musiało by być prawie 8 litrów/100km. Jak ten zasięg jest liczony? Zresetowaliśmy dzienny licznik km i zobaczymy jak te wskazania mają się do rzeczywistości, ale czy ktoś wie na jakiej podstawie są robione te obliczenia w komputerze?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.