Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296394)

wit1956 24-05-2019 05:57

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Wisnia253 (Post 3134410)
Witam!
Jestem po próbie założenia zestawu Hid w miejsce żarówek H7. Wiem, że wiocha, wiem że policja i diagnosta będą się czepiać. Mam problem z tym, że HID działa tylko jak mam podpiętą kostkę symulującą obciążenie (CanBus). I niby wszystko ok, ale ten element zestawu Hid nie mieści mi się w obudowie reflektora, a zależy mi żeby wszystko było zamknięte w reflektorze.
Bez tego boxa oświetlenie działa tylko na zapłonie, po uruchomieniu silnika żarnik mignie na sekundę i gaśnie. Czy jest możliwość np. Forscanem wyłączenia opcji sprawdzania obciążenia świateł, żeby nie trzeba było wpinać symulatora obciążenia?
Ciężki temat, ale może ktoś z Was zna rozwiązanie.
Dzięki

Ciekawe z punktu widzenia socjologi podejście ,wiem że nie wolno ,a jednak,ciekawe.I tak z wszystkim,że tak zapytam w kwestii prawa i zasad współżycia społecznego?

Matych 24-05-2019 08:20

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał wit1956 (Post 3134833)
Ciekawe z punktu widzenia socjologi podejście ,wiem że nie wolno ,a jednak,ciekawe.I tak z wszystkim,że tak zapytam w kwestii prawa i zasad współżycia społecznego?

Ko nie forum o moralności i etyce tyko motoryzacyjne-nie pomylił się kolega?

Wisnia253 24-05-2019 10:17

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Jednak, żaden z kolegów nie odpowiedział na moje pytanie. Co zrobić, żeby system nie sprawdzał stanu oświetlenia, tak żeby nie trzeba stosować capacitera w hid. Powtórzę, że żarnik na chwilę się włączają i gasną. Z capaciterem jest ok ale ustroistwo nie mieści się w reflektorze. Obiecuję, że oświetlenie będzie ustawione prawidłowo i nikt z tego tytułu nie dostanie wypalenia źrenic.

Matych 24-05-2019 12:03

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
M<usi być zestaw który emuluje żarówkę bo samo przestawienie ustawień na reflektor led nic nie da,są takie zestawy które są małe i dobrze oszukują ale są one droższe lub markowe.Jakie nie wiem bo dawno nie zajmowałem się tematem.

vegeta777 25-05-2019 06:12

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
5 załącznik(i)
Hej osobiście zgadzam się z Toba w 100% o jakości i mocy orginalnych żarówek H7 w lampach soczewkowych. Opinie na temat ,,brak homologacji,, ,,będziesz oślepiał,, itp niech koledzy sobie darują jak nie mają pojęcia po co zastosowano soczewkę !! oczywiście co do zwykłych odbłyśników mają rację ale post tego nie dotyczy !

Tu masz opis jak wyłączyć kontrole
This is in the BCM:

726-27-01 x0xx xxxx xxxx Front Lamp Outage Detection Off
726-27-01 x1xx xxxx xxxx Front Lamp Outage Detection On

Turn it off and everything works like stock.

Ja u siebie postawiłem na H7 LED philipsa oraz H11 LED w halogenach i w5w LED w postojówkach zostało mi jeszcze do wymiany H15 dla dziennych tu parę foto. błędów nie ma żadnych i świeci idealnie na plus jeszcze barwa światła

Wisnia253 25-05-2019 06:24

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Udało się wszystko zmieścić w reflektorze. Godzinna próba świecenia i na razie jest ok. Reflektor daje wyraźną granicę światła i cienia. Przy czym światło rozkłada się równomiernie. Ogólnie świeci bez porównania lepiej niż H7. Nie ma mowy o oślepianiu innych użytkowników drogi. Wiem, że to odczucie subiektywne ale potwierdzone przez kilku kolegów w próbie drogowej. No i układ nie nagrzewa się bardziej niż żarówka więc raczej auto od tego się nie spali��
Pozdrawiam wszystkich

Wisnia253 25-05-2019 07:30

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał vegeta777 (Post 3135290)
Hej osobiście zgadzam się z Toba w 100% o jakości i mocy orginalnych żarówek H7 w lampach soczewkowych. Opinie na temat ,,brak homologacji,, ,,będziesz oślepiał,, itp niech koledzy sobie darują jak nie mają pojęcia po co zastosowano soczewkę !! oczywiście co do zwykłych odbłyśników mają rację ale post tego nie dotyczy !

Tu masz opis jak wyłączyć kontrole
This is in the BCM:

726-27-01 x0xx xxxx xxxx Front Lamp Outage Detection Off
726-27-01 x1xx xxxx xxxx Front Lamp Outage Detection On

Turn it off and everything works like stock.

Ja u siebie postawiłem na H7 LED philipsa oraz H11 LED w halogenach i w5w LED w postojówkach zostało mi jeszcze do wymiany H15 dla dziennych tu parę foto. błędów nie ma żadnych i świeci idealnie na plus jeszcze barwa światła

Dziękuję kolego.
Takiej odpowiedzi oczekiwałem od początku8)

Zbyniu123 25-05-2019 09:30

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Teraz mozecie sobie stanac na przeciwko i walic sobie po galach na wzajem, swietnie

Sent from my F8331 using Tapatalk

rp222 25-05-2019 11:26

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał Zbyniu123 (Post 3135337)
Teraz mozecie sobie stanac na przeciwko i walic sobie po galach na wzajem

Jeśli kolega nie wie jak wygląda wiązka światła z soczewek to lepiej nie nabijać głupich postów. Kwestia legalności i bezpieczeństwa to już inna sprawa, każdy sam wie co czyni (chyba).

Furetto 25-05-2019 13:28

Odp: Montaż HID H7 w reflektorze soczewkowym
 
Cytat:

Napisał vegeta777 (Post 3135290)
.
Ja u siebie postawiłem na H7 LED philipsa oraz H11 LED w halogenach i w5w LED w postojówkach zostało mi jeszcze do wymiany H15 dla dziennych tu parę foto. błędów nie ma żadnych i świeci idealnie na plus jeszcze barwa światła

Cześć, na H15, co zainstalowałeś?
Nie znalazłem modelu, który poprawnie emuluje różnicę między światłami do jazdy dziennej (mniej jasne) i jasnymi (jaśniejsze)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.