Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Falujące obroty do 500 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=296184)

jendrekmak 23-05-2019 09:49

Odp: Falujące obroty do 500
 
Cytat:

Napisał bolek-tarnow (Post 3134059)
przede wszystkim to był przełom lat 2003/2004

No niestety nie przełom tylko konkretnie 06.2003, i akurat przy silnikach i skrzyniach wiele detali zmieniło się właśnie wtedy.

pio113 23-05-2019 10:22

Odp: Falujące obroty do 500
 
dobra panowie bez sporów czujnika nie ma bo patrzyłem . Potrzebuje rady co dalej może być winowajca tego czujnik wspomagania wypiety i niczym to to nie skutkuje i juz zero mam pomysłów. Ale zauważyłem ze jak się go przedusi na wysokich obrotach to wtedy w miarę trzyma 750-1000

matsen 24-05-2019 06:58

Odp: Falujące obroty do 500
 
Cytat:

Napisał pio113 (Post 3134474)
dobra panowie bez sporów czujnika nie ma bo patrzyłem . Potrzebuje rady co dalej może być winowajca tego czujnik wspomagania wypiety i niczym to to nie skutkuje i juz zero mam pomysłów. Ale zauważyłem ze jak się go przedusi na wysokich obrotach to wtedy w miarę trzyma 750-1000

Sprawdź jeszcze czujnik ciśnienia wspomagania, znajduje się pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu wspomagania, posiada zielone złączę. Wyciąg zawleczkę i wypnij czujnik, pojeździj trochę i sprawdź. Miałem takie same objawy jak ty. Do tej pory zrobiłeś wszystkie rzeczy, które mogą odpowiadać za falowanie obrotów ale pozostały jeszcze 3 :) napisze poniżej:

- Czujnik ciśnienia wspomagania (odepnij i sprawdź)
- Falowanie obrotów po odpowietrzeniu hamulców (Trzeba zrobić adaptację bo wtedy serwo szaleje, tak było w moim przypadku)
- przyciśnięty wąż od odmy (znajduje się za kolektorem dolotowym)

Daj znać czy pomogłem

pio113 24-05-2019 14:44

Odp: Falujące obroty do 500
 
Czujnik wypiety jak pisałem wyżej. Ale skoro nic nie robiłem z hamulcami to po co odpowietrzac?

lukiprzy 28-05-2019 12:34

Odp: Falujące obroty do 500
 
Cytat:

Napisał matsen (Post 3134846)

- przyciśnięty wąż od odmy (znajduje się za kolektorem dolotowym)

sprawdz przy okazji zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej - jest za kolektorem dolotowym

pio113 06-06-2019 13:26

Odp: Falujące obroty do 500
 
Sprawa rozwiązana był to zawór odpiwietrzajacy skrzynie korbowa był już mocno zużyty i mycie go nic nie dało bo powietrze przepuszczal wymiana pomogła i wszystko cyka

juice19 08-06-2019 10:10

Odp: Falujące obroty do 500
 
Cześć dołączę się z pytaniem.
Zakupiłem autko 1.5 miesiąca temu wszystko odnośnie pracy silnika było ok równa praca na biegu jałowym obroty 750-800 na zimnym i ciepłym. ale dziś stało się coś niepokojącego po odpaleniu strasznie głośno pracował sam wszedł na obroty ok 1000 i się uspokoiło tak mnie się wydaje ponieważ znów obroty są równe, lecz mam wrażenie iż trochę głośniej pracuje.
Macie jakiś pomysł dlaczego tak silnik się zachował??
Pozdrawiam

nike93 07-01-2020 21:58

Mondeo 1.8 sCi falowanie
 
Witam wszystkich Fordowiczòw ;)

Od jakiegoś czasu posiadam z mieszanym uczuciami Forda Mondeo MK3 1.8 SCi 130ps 2004r. Od prawie początku mam problem z falowaniem na zerówce :/ auto czy zimne czy ciepłe bo przypadłość ta przypada nie zależnie ;) po wyhamowaniu do zera zaczyna jakby same dodawać gazu do 1.500 obrotów i spada i rośnie i do przegazowania i następnym raz tak może być dopiero jutro... Czyściłam już przepustnice pełna nagaru z początku było super nawet szybciej wkręcał się na obrotach... Od 500km nie mam problemu odpukac narazie po wykasowaniu checka p2117 czyli uboga mieszanka na biegu jałowym. Nie wiem czy temperatura ma na to wpływ ale narazie cisza a wcześniej średnio co 200km się zaświecalo i tyle bo auto miało moc itp. teraz auto też normalnie jedzie itp tylko te falowanie jest męczące :/

Wiem Że ten silnik to dosyc kosztowy eksperyment Forda ale może ktoś miał podobny problem? Na pewno zajrzę do przepustnicy jeszcze raz, chce wymienić komplet świec motorcrafta i wymienić filtr paliwa z racji przebiegu ale raczej w tym nie szukałabym przyczyny ;/

Z góry dzięki za pomoc

karloss 07-01-2020 22:16

Odp: Mondeo 1.8 sCi falowanie
 
Szukalbym czy gdzieś nie łapie lewego powietrza. Skoro przepustnica była brudna to nie można wykluczyć, że cały dolot jest zawalony nagarem bo jest to bezpośredni wtrysk i moze jest jakiś problem z przeplywem powietrza. Trzeba by zdjąć kolektor i wymyc. Oleju nie bierze? Świece suche?

nike93 07-01-2020 22:26

Odp: Mondeo 1.8 sCi falowanie
 
Cytat:

Napisał karloss (Post 3210579)
Szukalbym czy gdzieś nie łapie lewego powietrza. Skoro przepustnica była brudna to nie można wykluczyć, że cały dolot jest zawalony nagarem bo jest to bezpośredni wtrysk i moze jest jakiś problem z przeplywem powietrza. Trzeba by zdjąć kolektor i wymyc. Oleju nie bierze? Świece suche?

Multum nagaru było zobaczę jak teraz. Pierwsze co teraz zrobię to przegląd wszystkich przewodów może akurat gdzieś ciągnie to powietrze... Olej ok


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.