Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=285856)

RyszardaTrzeciaWaza 10-09-2018 07:59

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał kriski (Post 3028360)
Regulacja luzu zawodowego tylko i wyłącznie poprzez wymianę, zamianę miejscami szklanek. O dostępności nie będę się wypowiadał....żadnych szlifów szklanek...tak tylko robią druciarze fajtłapy i oszuści naciągacze.

Można zebrać materiał z trzonka zaworu. Jest to częsta praktyka dobrych fachowców.

kriski 10-09-2018 11:03

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Taaaa.
Co Ty piszesz ?!!!!!
W życiu dobry fachowiec nie będzie ingerował w strukturę materiału !!!
Po takim zabiegu potrafią spadać zamki z trzonków...za dużo widziałem zdemolowanych głowic po takich naprawiaczach.
Nie pisz już więcej, bo aż żygać się chce....nawet zwykłego cepa bym nie dał takiemu do naprawy.

Bump: Dobry fachowiec szuka szklanek i wymienia !!!

MIREKTERAZPOLSKA 10-09-2018 11:08

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał kriski (Post 3028592)
Taaaa.
Co Ty piszesz ?!!!!!
W życiu dobry fachowiec nie będzie ingerował w strukturę materiału !!!
Po takim zabiegu potrafią spadać zamki z trzonków...za dużo widziałem zdemolowanych głowic po takich naprawiaczach.
Nie pisz już więcej, bo aż żygać się chce....nawet zwykłego cepa bym nie dał takiemu do naprawy.

Bump: Dobry fachowiec szuka szklanek i wymienia !!!

Brawo Ty:razz:
Co do regulacji-przy 120 000km powinno się sprawdzić luz zaworowy

kriski 10-09-2018 11:15

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Popieram :one:

tomby 10-09-2018 12:29

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Ręczna regulacja zaworów płytkami,szklankami czy też ręcznie kluczem to pasowało do silników z poprzedniej epoki.Co im przeszkadzoło wsadzenie tam regulatorów hydraulicznych w dobie silników o małej pojemności z dużą mocą

MIREKTERAZPOLSKA 10-09-2018 13:50

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał tomby (Post 3028627)
Ręczna regulacja zaworów płytkami,szklankami czy też ręcznie kluczem to pasowało do silników z poprzedniej epoki.Co im przeszkadzoło wsadzenie tam regulatorów hydraulicznych w dobie silników o małej pojemności z dużą mocą

układ olejowy głowicy-za mało miejsca

RyszardaTrzeciaWaza 10-09-2018 14:49

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał kriski (Post 3028592)
Taaaa.
Co Ty piszesz ?!!!!!
W życiu dobry fachowiec nie będzie ingerował w strukturę materiału !!!
Po takim zabiegu potrafią spadać zamki z trzonków...za dużo widziałem zdemolowanych głowic po takich naprawiaczach.
Nie pisz już więcej, bo aż żygać się chce....nawet zwykłego cepa bym nie dał takiemu do naprawy.

Bump: Dobry fachowiec szuka szklanek i wymienia !!!

Ja również jestem zwolennikiem wymiany/zamiany szklanek ale wiem że dobre zakłady mają takie praktyki i dają na to gwarancję. Ciekawy też jestem, ile osób ma w ten sposób ustawiony luz, a nawet o tym nie wie.

Ps wyrażaj się czlowieku trochę bardziej kulturalnie, ponieważ forum służy do wymiany zdań/doświadczeń a nie do reprezentowania poziomu rodem z rynsztoka.

Ja również widziałem już sporo w motoryzacji i taki niski poziom odpowiedzi mnie obraża.

MIREKTERAZPOLSKA 10-09-2018 16:38

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał RyszardaTrzeciaWaza (Post 3028667)
Ja również jestem zwolennikiem wymiany/zamiany szklanek ale wiem że dobre zakłady mają takie praktyki i dają na to gwarancję. Ciekawy też jestem, ile osób ma w ten sposób ustawiony luz, a nawet o tym nie wie.

Ps wyrażaj się czlowieku trochę bardziej kulturalnie, ponieważ forum służy do wymiany zdań/doświadczeń a nie do reprezentowania poziomu rodem z rynsztoka.

Ja również widziałem już sporo w motoryzacji i taki niski poziom odpowiedzi mnie obraża.

Panie Tomku- spokojnie-więcej luzu
Sam Pan napisał dobry fachowiec tak zrobi- szczerze to bardzo wątpie.
Dobry fachowiec wie iż trzonek zawory jest utwardzony powierzchniowo i będzie starał się wyregulować w normalny i technologiczny sposób.
Pana radę niektórzy wezmą sobie do serca i będą wręcz kazać na warsztacie tak wyregulować zawory-a jest to bardzo złe rozwiązanie

kriski 10-09-2018 21:41

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Cytat:

Napisał RyszardaTrzeciaWaza (Post 3028667)
Ja również jestem zwolennikiem wymiany/zamiany szklanek ale wiem że dobre zakłady mają takie praktyki i dają na to gwarancję. Ciekawy też jestem, ile osób ma w ten sposób ustawiony luz, a nawet o tym nie wie.

Ps wyrażaj się czlowieku trochę bardziej kulturalnie, ponieważ forum służy do wymiany zdań/doświadczeń a nie do reprezentowania poziomu rodem z rynsztoka.

Ja również widziałem już sporo w motoryzacji i taki niski poziom odpowiedzi mnie obraża.

Jeżeli Ty "człowieku" uznajesz kompetencję, profesjonalizm i mówienie stanowcze "NIE DLA DRUCIARSTWA" za obrazę, to odrób najpierw lekcje, a nie propagujesz dalszy rozwój drogi na skróty i psucia nowoczesnych jednostek napędowych...1,6EB to nie Nysa, czy Żuk -nie ta era.
Nie pisz więcej bzdur, bo się kompromitujesz...Pan Mirosław i tak Ci to bardzo delikatnie wytłumaczył.
Strach pomyśleć jak byś popsuł w ten sposób zawory sodowe.

Danielo_82 02-02-2020 20:06

Odp: Regulacja luzów zaworowych w silniku 1.6 ecoboost
 
Jeśli nie masz jakiś niepokojących objawów to nie. Tym bardziej że sporo roboty przy tym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.