Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czujniki parkowania - cofania 2005 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283311)

grsmagik 10-07-2018 14:26

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
a można prosić o jakąś propozycję czujników które powinny się sprawdzić? I jak z tą listwa? kupować oryginalna z wycieciami ja czujniki? Nie ukrywam że chciałbym zrobić to jak najprościej bo nie czuję się "mocny" w tym temacie.

tomi002 10-07-2018 15:04

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Musisz pomierzyć i porównać. Tak jak pisałem. Czy czujniki wejdą w otwory w listwie. Czy kołnierz czujnika będzie przylegał do listwy czy będzie za duży i boki będą odstawać.
Oraz jak z mocowaniem czujników. Pewnie te czujniki z allegro mają mocowanie - zatrzaski pod cienki plastik zderzaka. Jaka jest grubość listwy w otworach montażowych, czy będą się na niej trzymać czujniki.
Najlepiej jakbyś miał w ręce taką listwę i czujnik i sprawdził. Ale z tym będzie pewnie problem.
Chyba, że odezwie się ktoś kto montował takie nieoryginalne czujniki w otwory oryginalnej listwy.
Albo ktoś kto wiercił otwory w listwie bez otworów i wszystko dało się bez problemów zamontować.

grsmagik 11-07-2018 11:51

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Cytat:

Napisał tomi002 (Post 3003760)
Musisz pomierzyć i porównać. Tak jak pisałem. Czy czujniki wejdą w otwory w listwie. Czy kołnierz czujnika będzie przylegał do listwy czy będzie za duży i boki będą odstawać.
Oraz jak z mocowaniem czujników. Pewnie te czujniki z allegro mają mocowanie - zatrzaski pod cienki plastik zderzaka. Jaka jest grubość listwy w otworach montażowych, czy będą się na niej trzymać czujniki.
Najlepiej jakbyś miał w ręce taką listwę i czujnik i sprawdził. Ale z tym będzie pewnie problem.
Chyba, że odezwie się ktoś kto montował takie nieoryginalne czujniki w otwory oryginalnej listwy.
Albo ktoś kto wiercił otwory w listwie bez otworów i wszystko dało się bez problemów zamontować.

Zmierzyłem szerokość listwy, jak widać na zdjęciu jest to 3cm. Na aukcji napisane jest średnica otwornicy: 22 mm. Zostaje 8mm wolnego na tej "prostej" części (czyli pewnie na kapturek czujnika). Czy coś jeszcze powinienem zmierzyć?
https://zapodaj.net/images/c0d8c820fb39d.jpg

hindus 11-07-2018 12:01

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Czy pod (za?) listwą masz dość głębokości, żeby cały czujnik się schował.

grsmagik 11-07-2018 12:12

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3004135)
Czy pod (za?) listwą masz dość głębokości, żeby cały czujnik się schował.

Na aukcji nie ma informacji o wielkości czujników, jednak wydaje mi się że jest dość spora szerokość. (3.5cm)
https://zapodaj.net/images/5e92c14f8fa38.jpg

tomi002 11-07-2018 16:13

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Dzisiaj spojrzałem na listwę bez otworów. Brzegi się mocno zaokrąglają czyli jest gdzieś 2,5 cm a nie 3 cm.
I gorsza sprawa. Przyłożyłem do tej "płaskiej" powierzchni listwy płaski kluczyk. Niestety ta listwa nie jest płaska. Ona jest lekko wygięta w łuk w górę i w dół. Czyli istnieje możliwość, że górna i dolna część kołnierza czujnika będzie od od listwy odstawać. Bo zakładam, ze czujnik jest zrobiony do płaskich powierzchni zderzaka.

Sam się przymierzałem do zamontowania czujników w tych oryginalnych miejscach ale się na razie powstrzymałem.
Na pewno problemem może być to, że ta listwa tak naprawdę nie jest płaska.
No i druga rzecz, czy zatrzaski czujki będą się na tej listwie trzymały. Grubości tej czarnej listwy i odległości zatrzasku od kołnierza czujki jeszcze nie sprawdzałem.
Wyjęcie tej listwy ze zderzaka będzie raczej trudne.

Ale tak na prawdę powstrzymała mnie jedna rzecz. Potrzebuje czujników aby mi pomagały przy parkowaniu na styk. Niestety większość czujek piszczy już przy 30 cm. Dla mnie to za dużo. Na 30 cm to jestem w stanie tym focusem podjechać sam. Bez czujek.
Potrzebował bym czujek na 15, no może 20 cm. Niby jakaś czujka miała wpisane 0,2 m. ale czy faktycznie tak działa to nie wiem.

Hooch180 12-07-2018 08:34

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Po pracy dzisiaj zrobię Ci zdjęcie jak ja mam je zamontowane. Działają idealnie. Czyli nie chwytają nic "od boku". Ale chwycą wszycko co może przy cofaniu zahaczyć o kanty samochodu.

grsmagik 12-07-2018 16:20

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 3004482)
Po pracy dzisiaj zrobię Ci zdjęcie jak ja mam je zamontowane. Działają idealnie. Czyli nie chwytają nic "od boku". Ale chwycą wszycko co może przy cofaniu zahaczyć o kanty samochodu.

O było by fajnie gdybyś wrzucił :D Ile to robiłeś?

Hooch180 12-07-2018 19:22

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - Zajęło mi to około 1 godziny. Nie zrobiłem zdjęć bo było oberwanie chmury. Jutro z rana dostaniesz. Pamiętam. :)

rozekl 12-07-2018 20:27

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
2 załącznik(i)
Witam
Ja u siebie bardzo długo się zastanawiałem nad montażem oryginalnych czujników ale ostatecznie wolałem zakupić uniwersalne. Dużo osób polecało valeo więc je zakupiłem i założyłem.
Użytkuję je już ponad 2 lata i jestem zadowolony raz mi tylko nie działały podczas śnieżnej zimy - po prostu zarosły lodem:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.