Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Kontrolka heck engine podpiełem pod kompa i wyszedł błąd U0118 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=282898)

wes0ly 25-10-2016 20:56

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
A jeżeli przybywa oleju? Oznacza to że filtr się skończył?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

radek70 25-10-2016 21:17

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ,niekoniecznie, można próbować wymusić wypalanie. Przybywanie oleju świadczy o niedokończonych/zbyt częstych regeneracjach DPF. Wtedy nieprzepalony olej napędowy ścieka powoli przez pierścienie tłoków do oleju po zgaszeniu silnika :(

Lukasz2525 25-10-2016 21:17

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
Cytat:

Napisał radek70 (Post 2681619)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jak często regeneruje Ci DPF?

Najważniejsze aby oleju nie przybywało.

Nie wiem dlaczego za dużo Ci pali. Tzn. ile?


Pytasz o to czy wyświetla się komunikat o regeneracji i dpf się wypala ? Ani razu tego nie widziałem przez 4,5 tys. km od kiedy go mam .

Nie stwierdziłem ani przybywania , ani ubywania oleju .

Na aktualnym tankowaniu 13,5 l/100km na komputerze i z tankowania tak samo . Trochę go cisnę czasami , no ale bez przesady, to jest sporo za dużo . Przy mojej nodze uważam , że 9,5 litra byłoby uczciwie .

radek70 25-10-2016 21:26

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , nie ma komunikatu o wypalaniu DPF. Ci co dłużej jeżdżą, odczytują to po włączonym wentylatorze chłodnicy, wyższym spalaniu na postoju, zapachu przegrzanego wydechu...

haddi 25-10-2016 21:28

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
Nie ma żadnego komunikatu o procesie wypalania dpf, jedynie zwiększone spalanie,załączanie się wentylatora bez potrzeby. Ujawniają użytkownikowi ten proces. Nawet 9,5 przy deptaniu to dużo.

wes0ly 25-10-2016 21:43

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
U mnie spalanie na kompie też zwariowało, świeci check w związku z dpf-em i jakiś czas było w normie 6.5-7 w mieście a przyszło ochlodzenie i komp pokazuje 12-16 litrów...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Lukasz2525 25-10-2016 21:48

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
Takich objawów również nie mam , ale tak jak napisałem , nie zamulam tego auta .

Na kompie 13,5 l/100km . Na poprzednim tankowaniu miałem 11l/100km , zrobiłem 450 km na 49,5 litra . Teraz zbliżam się do rezerwy , widzę że wyjdzie mi około 360 km zasięgu na pełnym baku ! Masakra ! 50 litrów podzielone na 3,6 ( 360 km ) daje 13,888888 l/100km , więc komputer dobrze pokazuje , faktycznie tyle pali .

Oczywiście ciągle myślę o termostacie , bo temperatura się waha i o przepływomierzu , ale ten dpf z egr'em też ciągle mam z tyłu głowy . Także chciałbym się dowiedzieć jak tego chwasta zdiagnozować czy jest w porządku , bo egr już wiem , że nie jest , bo podczas jazdy komputer pokazywał , że jest zacięty w jednej pozycji .

haddi 25-10-2016 22:26

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
Sprawdzić czy w ogóle jest dpf(być może go nie ma ale nie skasowany w kompie i go często dopala) sprawdzić błędy, wyczyścić kolektor, wymienić filtr paliwa i powietrza.
Spalanie straszne, mam ten sam rocznik i silnik ale w cyklu 60-70 miasto reszta trasa średnie jest 6l przy różnym stylu jazdy(żona lubi gnębić fokę)

Lukasz2525 25-10-2016 22:45

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
No masakra , szkoda żebym płacił za paliwo 2 razy więcej niż jest potrzeba . Filtry prawie nówki sztuki ( około 4 tys km , wymieniane pod koniec czerwca ) , olej to samo . Egr muszę wyczyścić , a pewni i wymienić , bo stoi ciągle w pozycji 1,97 % , jeżeli dobrze rozumiem , że to procent otwarcia , to znaczy że jest prawie zamknięty cały czas . Auto jest prosto z Niemiec , więc wątpię żeby był wycięty , poza tym nadal sam tego nie sprawdzę czy w puszce coś jest czy nie .

haddi 26-10-2016 07:35

Odp: Eolys a bezobslugowy dpf
 
Prosto z Niemiec ale od właściciela czy byli jacyś pośrednicy?
U mnie kilkanaście k temu miałem podwyższone spalanie(ok 8-9l) i przy ok 170-180km/h po nagłym wciśnięciu gazu, było odcięcie i wyskakiwała kontrolka esp(na stałe do zgaszenia). Nawet w aso z tym byłem ale nic, wymieniłem filtr paliwa, wyczyściłem egr oraz kolektor i od ok 40tys sytuacja się nie powtórzyła i spalanie,ok.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.