Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279556)

atomics 26-04-2018 18:35

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Walka ciąg dalszy... auto odebrałem 4 dni gimnastyki warsztatu i zero rezultatu! Wedle tego co usłyszałem, turbina próbuje ale dmucha tylko 0,2 bar, wykluczyli (niby podmieniali) sterownik podciśnienia turbiny, przepływkę i EGR.

Konkluzja auto nadal nie jeździ, a pomysły się kończą:// Za wszelkie rady z góry dziękuję gdyż jestem w kropce!

krzys1968 26-04-2018 19:19

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Spróbuj wyczyścić chłodnice intercolera możliwe, że zapchana od oleju.

lorek82 16-05-2018 18:31

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Ten sam problem, foka 1,6 tdci, 90km, dpf w tym modelu brak. Auto już w 2 warsztacie mechanicznym i rozkładają ręce. Wymieniona turbina na używke, wymieniony elektrozawor turbiny, wyczyszczony EGR.
Auto po max 3 min traci moc, szybciej na wyższym biegu i wysokich obrotach, odcina turbine i wskakuje tryb awaryjny. Max jedzie 110, obroty troche ponad 2200. Na komputerze wyrzuca błąd P0208.

Coś gdzies wyczytałem że może to być nieszczelność na przewodzie dolotowym lub uszkodzony Intercooler. Jakies inne pomysły?

gibaj 17-05-2018 18:34

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
przewody do i od IC do sprawdzenia i przewody podciśnień

atomics 27-05-2018 20:04

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
U mnie na tą chwilę sprawa wygląda tak, auto trafiło na weryfikację do lepszego mechanika, stwierdzono możliwą usterkę zmiennej geometrii turbiny, czyli do weryfikacji turbo. Plany są takie, że będę wszystko czyścił IC, smok, przewody (nowy przewód olejowy do turbo raczej kupię) plus układ dolotowy, bo jest bardzo brudny, co za tym idzie EGR też się załapie plus raczej po tych operacjach go zaślepię, a wszystko poprzedzę płukanką silnika.

Trochę szeroko ale myślę, że jest tyle dostępnych dobrze wykonanych opisów, że dam radę to ogarnąć we własnym zakresie, jeżeli ktoś ma cenne rady przy tej operacji o śmiało, bo zaczynam wszystko czytać co i jak, dodatkowo zakupy oringów i uszczelek wymaganych i raczej też smoka kupię nowego!

atomics 06-06-2018 16:38

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
2 załącznik(i)
Proszę o konkretną wskazówkę, po zdjęcie kolektora ssącego moim oczom ukazał się mega syf kanałów dolotowych. Rozmawiałem z mechanikiem który stwierdził iż cieżko to będzie wyczyścić naleci dużo syfu i dopiero będzie problem. Pytanie czy czyścić to delikatnie czy zrzucać głowicę i zrobić do porządku??? Sam już nie wiem wszystko narazie sam dłubie na garażu i jestem w kropce!

lucas4891 06-06-2018 20:02

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Szcerze odradzam ruszania tego syfu bez demontazu glowicy.
Co do niskiego cisnienia doladowania, to moze warto sprawdzic, czy czujnik cisnienia podaje prawdziwe wartosci, a pozatym to, ze grucha sie rusza nie znaczy, ze lopatki rowniez.
Ja bym rwal turbine na czesci pierwsze

maureliusz 06-06-2018 22:22

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Ale ten syf...wygląda masakrycznie.
Ja ostatnio zmieniałem uszczelnienia i takiego dziadostwa nie miałem...
Coś to jest nie halo.

atomics 07-06-2018 11:44

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Nie dopisalem ale za brak mocy odpowiadała udzkodzona turbina coś wyrwało część łopatek od zmiennej geometrii. Syf jest straszny i zrzucam głowicę nie ma wyjścia. Nie wiem co było przyczyną takiego stanu ale wedle serwisu kiedyś ktoś niezbyt często musiał wymieniać olej, czy ciś jeszcze? Nie wiem...

lucas4891 07-06-2018 19:21

Odp: 1.6 tdci brak mocy - zero błędów, co zweryfikować?
 
Cytat:

Napisał atomics (Post 2989744)
Nie dopisalem ale za brak mocy odpowiadała udzkodzona turbina coś wyrwało część łopatek od zmiennej geometrii. Syf jest straszny i zrzucam głowicę nie ma wyjścia. Nie wiem co było przyczyną takiego stanu ale wedle serwisu kiedyś ktoś niezbyt często musiał wymieniać olej, czy ciś jeszcze? Nie wiem...

Ten syf to jest w kazdym turbodebilu z EGR.
Roznica jest tylko w jego ilosci. W Twoim przypadku najwyrazniej turbina troszke wiecej przepuszczala oleju ktory laczyl sie z sadzami wrzucanymi prez EGR.
Ja mialem tak zasyfiony kolektor w moim. Chyba ze 3 godziny w myjce ultradzwiekowej go trzymalem, az puscilo.
EGR mam zaslepiony i teraz tylko wsystko jest troche zaolejone od srodka.

Bump: swoja droga taki asfalt zapewne nie poprawia napelniania cylindrow i pewnie po oczyszczeniu mozna odczuc jakas roznice


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.