Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=272966)

kubiba 28-11-2017 16:10

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Cytat:

Napisał foni (Post 2893847)
Zasilanie odbywa się poprzez dołożony pod tunelem środkowym dodatkowy zasilacz USB.

Mógłbyś podpowiedzieć jak taki zasilacz podpiąłeś*i konkretnie pod co?:)

Greg Poznań 28-11-2017 18:36

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Ja CB przewód nad nogami pociągnąłem (jest szczelina) do lewej strony deski, pod deklem umieściłem ekstra gniazdo i wpiąłem się w bezpiecznik 10A, to jest + po stacyjce i nie zabiera mi gniazda i działa po zapłonie.

BTW ile kosztuje i gdzie nabyć tego yanosika?

foni 28-11-2017 20:35

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Mój pomysł realizował serwis. Pod tunelem miała być dołożona dodatkowa wtyczka (dolutowana do istniejącego gniazda) i w nią mam wpięty zasilacz od Yanosika. Nie chciałem nic na stałe bo jednak zasilacze też padają.

domadm 28-11-2017 22:06

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
No tak, można podlutować pod istniejące gniazdo, można też w sumie zastosować rozdzielacz, choć to mniej estetyczne - aczkolwiek w przypadku urządzeń zasilanych 5V wtyczką USB są już małe wtyczki do zapalniczki z dwoma gniazdami USB.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
albo takie nawet z przejściówką
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:
Cytat:

Napisał Greg Poznań (Post 2894078)
BTW ile kosztuje i gdzie nabyć tego yanosika?

Na znanym portalu aukcyjnym znajdziesz multum ofert, ja wziąłem model GTR z rocznym abonamentem za jakieś 548 zł.

foni 29-11-2017 09:43

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
na początku jeździłem właśnie z rozdzielaczem na dwa kable USB
wkurzała mnie jednak plątanina kabli i sam fakt że zabierają miejsce na półce pod konsolą
teraz mam do dyspozycji Yanosika, wolne gniazdko, jak i schowek :)

leszek 29-11-2017 20:07

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Ja wykorzystałem na ładowarkę bez przewodową i ładuje tam telefony

jvc 02-12-2017 10:30

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Cytat:

Napisał Greg Poznań (Post 2894078)
BTW ile kosztuje i gdzie nabyć tego yanosika?

Około 450 zł z rocznym abonamentem na transmisje danych. (350zł urządzenie + 100 zł dane)
Tez się nad nim zastawiam, może dostanę na gwiazdkę albo sam sobie sprawię :D
Przy okazji koledzy ,którzy go używają mogli by napisać parę słów jak się to ustrojstwo sprawuje. :)

rumunn95 02-12-2017 12:47

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Panowie , działanie w większych aglomeracjach to jasne ale jak to się sprawuje w mniejszym miejscowościach ? Czy nie skuteczniej jest jednak wozić cb, biorąc pod uwagę że Tirowcy używają radyjek? Za tą kaskę można mieć spoko radyjko np klasyka uniden pro 520xl i dobra antenke. Czy są gdzieś w internetach sa dane co do skuteczności Janosika?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

PMokry 02-12-2017 12:52

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Ja korzystam z Yanosika na telefonie jeżdżąc w jakaś dalszą trasę, albo tam gdzie wiem, że będą stali. Jeszcze nie zdarzyło mi się nie dostać powiadomienia o kontroli nawet na jakiejś mniej uczęszczanej drodze w nocy.
2 razy nie było powiadomienia o wypadku, ale prawdopodobnie byłem pierwszym przejeżdżającym obok nich, bo dopiero ludzi wychodzili z aut.

Z drugiej strony byłoby mi trochę szkoda 450zł za takie urządzenie, gdzie apka jest darmowa i działa tak samo.

jvc 02-12-2017 14:02

Odp: Montaż pod konsolą, np. Yanosika czy CB?
 
Cytat:

Napisał rumunn95 (Post 2895705)
Panowie , działanie w większych aglomeracjach to jasne ale jak to się sprawuje w mniejszym miejscowościach ?

Różnie to bywa. Jak jedziesz na przykład przez wioskę to wiadomo że może się trafić że nie ma ostrzeżenia. Ja jeżdżę od jakiegoś czasu przez możną powiedzieć wieś do pracy i w 90-95% powiadomienia są.

Cytat:

Napisał PMokry (Post 2895710)
Jeszcze nie zdarzyło mi się nie dostać powiadomienia o kontroli nawet na jakiejś mniej uczęszczanej drodze w nocy.

No chyba że jesteś tym pierwszym ,który jedzie z yanosikiem :D

Cytat:

Napisał PMokry (Post 2895710)
Z drugiej strony byłoby mi trochę szkoda 450zł za takie urządzenie, gdzie apka jest darmowa i działa tak samo.

Mnie też szkoda i dlatego się zastawiam. Minus yanosika w telefonie to to że zżera mocno baterię a nie bardzo chce mi się za każdym razem gdy jadę np. 15 minut podłączać telefonu do zasilania. Przy rozmowach telefonicznych też nie działa, ewentualnie są powiadomienia tylko w głośnikach.
Na yanosiku przejechałem już 30 tyś km. Kiedyś miałem też cb radio ,ale niestety żona zażyczyła sobie szklany dach i nie ma gdzie zamocować teraz anteny.
Podsumowując jadąc przez wioski prędzej ostrzeże nas yanosik niż ktoś w cb radiu. Kiedyś korzystałem z obu i takie jest moje zdanie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.