Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wariujący wskaźnik poziomu paliwa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268452)

Piotr K 29-01-2010 18:49

Odp: [MK3] Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
Opisałem w osobnym temacie coś podobnego + dodatkowo smród ropy w kabinie...

Fraytag 16-04-2011 00:58

Odp: [MK3] Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
Kontynuując wątek, czy ktoś z Was zmienił filtr paliwa i czy to pomogło????

Borykam się od samego początku, czyli od 2 lat z szalejącym wskaźnikiem...

ezop 03-06-2011 21:44

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
niestety wymiana filtra paliwa tu nic nie pomoze. Mialem tak od trzech miesiecy czyli od zakupu auta. Po za glupiejacym wskaznikiem byl jeszcze blad dtc 9202 (przerwany obwod paliwa) czy jakos tak. Diagnoza co do wskaznika prosta, plywak w zbiorniku. Gorzej z wymiana. Ciezko znalezc sprawna w 100% uzywke a nowy z tego co wiem dosc drogi, a co do samej robocizny niestety ale bez kanalu bedzie ciezko. Co prawda zbiornika nie trzeba wywalac jak to gdzie tu pisali ale opuscic mniej wiecej o dlugosc srob, a reszta roboty od gory pod siedzeniem tylnym. Po wymianie tego plywaka wszytko ladnie smiga i blad znikl.

BoB85 27-06-2011 15:47

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
Witam. I chyba na mnie trafiło :( wczoraj paliwa miałem na na około 110km do końca a było gdzieś kolo pierwszej kreski, zatankowałem kolo 40 litrów i wskazówka pokazała prawie full, po czym przejechałem 360km, O dziwo spalanie miałem 5.6 l/km (85% trasy autostrada) gdzie nigdy mi się to nie zdarzyło zawsze miałem kolo 6.3-6.7 l/km ( 2.0 tdci 130, 6 biegów ) jak wróciłem do domu z tego co pamiętam zostało kolo polowy zbiornika, wyłączyłem silnik i jakaś godzinkę może półtorej później musiałem podjechać jeszcze w jedno miejsce a tu wskaźnik mi pokazał rezerwę ?!? i komp wyświetlił 80km do końca paliwa, nie wiedziałem za bardzo o co chodzi i chyba wmówiłem sobie ze po prostu źle odczytałem stan paliwa wcześniej. Dzisiaj pojechałem ponownie na stacje paliw zatankowałem kolejne 20 litrów. Wskaźnik pokazał trochę ponad pierwsza kreskę czyli w miarę normalnie ( zawsze tankuje kolo 20 litrów ) przejechałem dzisiaj kolo 100km jak wróciłem wyłączyłem silnik i dosłownie po 10 min zapaliłem go na chwile i zobaczyłem wskaźnik na trzeciej kresce....filtr paliwa był wymieniany jakieś pol roku temu, ktoś ma jakieś pomysły ??

orionax 27-06-2011 16:19

Re: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
40 litrów to u ciebie prawie pełny? to czemu u mnie jak tankowałem ostatnio około 25 litrów pokazało mi 3 kreski ponad... mam coś nie tak z pływakiem?

BoB85 27-06-2011 21:41

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
tak jak pisałem wcześniej miałem trochę w zbiorniku i to nie było cale 40, 36-39 nie pamiętam, ale nie w tym rzecz :)

Dawcio19884 11-03-2016 13:23

Odp: Wskaźnik paliwa - oszalał?
 
hej ludzie. ja mam problem dotyczący poziomu paliwa tzn komputer i wskazówka zaczyna świrować i wskazywać 0 nawet jak wleje z 10l. co chwile piszczy mi rezerwa. czy ktos wie coś na ten temat. Aaaa i dzisiaj zauważyłem że nie działa mi na jakiś czas prędkościomierz.

Buse 19-08-2017 18:04

wariujący wskaźnik poziomu paliwa
 
Witam. Problem ze wskaźnikiem paliwa w MK3 TDDI 2.0 2001. Sprawa wygląda następująco. Po ostatnim tankowaniu do pełna wszystko pięknie, ładnie i wskazóweczka zbiornika na full. Ale od tego momentu zrobione prawie 300 km i wskazówka zamiast opadać wraz z zużyciem paliwa odchyla się w drugą stronę ponad stan przedziałki. Poczytałem trochę na różnych forach i mogę powiedzieć, ze nie była wymieniana pompa paliwa ani licznik czyli wszystko jak z salonu. Co może być przyczyną?? Wcześniej nie było takiego problemu nigdy a nie chce mi się wierzyć, że nagle styki na pływaku przestały działać przez wytarcie. drugie pytanie to to czy mimo tego pipczak rezerwy będzie działał prawidłowo czy jednak jest zależny od wskaźnika paliwa czy posiada inny osobny czujnik??

jendrekmak 19-08-2017 20:58

Odp: wariujący wskaźnik poziomu paliwa
 
Cytat:

Napisał Buse (Post 2846172)
czy jednak jest zależny od wskaźnika paliwa czy posiada inny osobny czujnik??

jeśli to jest pływak to rezerwa też nie działa

Buse 20-08-2017 09:51

Odp: wariujący wskaźnik poziomu paliwa
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 2846286)
jeśli to jest pływak to rezerwa też nie działa

Jakieś pomysły?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.