Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] wyciek płynu wspomagania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267952)

Jac85 08-06-2019 22:16

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Witam panowie odkopie trochę temat mam wyciek z czujnika pompy wspomagania dojście ciężkie dojście moja ręką wchodzi z trudem mało miejsca na klucz, cieknie dokładnie z pinów że środka wtyczki, próbowałem wykręcić ani drgnie nr części katalogowej mam szukam ciężki temat w dobrej cenie ale chodzi o sam demontaż czy ktoś się za to zabierał jakieś wskazówki nie chce na trójniku poluzowac przewodów bo nie wiem jak później z zakuciem ich a oryginal w ASO nie na mój budżet. Pomocy, benzyna 1.4 80km 2003

madamsz 09-06-2019 12:12

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Hym, daj zdjęcie bo nie kojarzę żadnego czujnika na mechanicznej pompie wspomagania

XFrostPL 07-01-2023 12:43

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Hej, pojawił się też u mnie ten problem. Plynu powolutku ubywa, najbardziej w miejskiej jeździe (wiadomo, najwięcej się używa wspomagania), jak narazie tylko jedna kropka płynu łącznie wylądowała na ziemi (a samego plynu to juz z 100ml dolałem), ale zlokalizowałem, że wyciek ma źródło gdzieś nad skrzynia biegów. Przerabiał ktoś już temat? Gdzie szukać przyczyny? Dodam, że maglownica też nie wygląda zbyt ponętnie (jest cała brudna, ale jako tako wycieków nie zauważyłem z niej). Przy skręcie w prawo zdarzy się też usłyszeć dziwne skrzypnięcie czasem.

arek2005 14-06-2023 18:02

Problem z układem wspomagania
 
Witam
Mam problem z układem wspomagania i chyba nie jest to powszechna usterka w Fordzie Fusion bo nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat.
Ford Fusion 1.4 benzyna rocznik 2006 ciągły wyciek z układu wspomagania.
Wyieniona przekładnia na regenerowaną plus przewód hydrauliczny bo nie dało się go odkręcić, który był dostępny tylko w serwisie za 850 zł. Po ok pół roku ten sam problem Pan powiedział że źle zregenerowana i lepiej założyć używaną. Tak zrobił i kilka miesięcy było ok. Potem znowu wyciek Pan powiedział że to na połączeniu przewodów hydraulicznych z przekładnią i że to wada konstrukcyjna.
W miedzyczasie wyrwało przewody z przekłani i wyciekł cały płyn. Iny mechanik poskładał to do kupy i powiedział że jest ok. Po czym płyn nadal wyciekał postanowiłem zmienić mechanika Pan powiediał że tylko nowa przekładnia i wymienił przekładnię i nową pompę wspomagania. Długi czas było dobrze ok roku i teraz znowu pojawia się problem wyciek który trzeba uzupełniać prawie codziennie. Może ktoś ma pomysł co z tym zrobić bo mi przychodzi do głowy tylko program naprawy nie do naprawy.

tomao 15-06-2023 07:41

Odp: wyciek płynu wspomagania
 
Podsumowując: wymieniony cały układ (przekładnia, przewody, pompa) i dalej cieknie. To już zostaje tylko problem z kowalami, którzy to składają.

medrek11 29-02-2024 17:01

Przewody układu wspomagania jakiej firmy?
 
Witam!!
Potrzebuję przewody układu wspomagania ciśnieniowy+powrotny (ponoć trzeba dwa wymienić,może można jeden jak drugi jest dobry?) ford fusion 1.4 tdci tylko zastanawiam się nad firmą bo jest tego dużo i bardzo duża różnica w cenach.
proszę o radę.
dziękuję.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.