Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=267168)

Dariusz_B 23-10-2019 19:42

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
Odświeżę temat, bo jestem zainteresowany rozwiązaniem problemu, który pojawił się w moim aucie (FF2 FL). Podobnie jak u autora wątku mam klimatyzację dwustrefową i z lewej strony wieje powietrze chłodniejsze niż z prawej strony z tym, że ja sprawdzałem bez włączonej klimatyzacji, bo w tych dniach nie jest potrzebna. Nie sprawdzałem zachowania po wlączeniu AC.
Zrobiłem test na panelu klimatronika - nie pokazał żadnych błędów.
Zrobiłem test modułu EATC z poziomu Foscan - również bez błędów.

Obserwując parametry w Forscan podczas zmian nastawy temperatury:
w trybie mono: otwarcie lewej i prawej klapy zmieniają się niemal identycznie
w trybie dual: klapy otwierają się odpowiednio przy zmianie nastawy temperatury.

Gdyby któryś z kolegów dysponował schematem kanałów powietrznych wraz z klapami i sterowaniem, poproszę o podzielenie się. Może analiza takich danych pomoże mi znaleźć przyczynę mojego problemu. Myślę, że więcej osób może skorzystać z tej wiedzy, bo nierównomierne grzanie jest dosyć powszechne w tych autach, z tego co przeglądałem forum...

Wodorek 25-10-2019 09:39

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
Witam
Schematu nie posiadam, ale w moim przypadku skończyło się na wymianie jednego z silniczków sterujących klapami przepływu powietrza.
pozdrawiam

Bump: Witam
Schematu nie posiadam, ale w moim przypadku skończyło się na wymianie jednego z silniczków sterujących klapami przepływu powietrza.
pozdrawiam

Tvvardy 26-10-2019 08:34

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
Link bezpośredni nie działa więc zrobiłem [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] jak znaleźć system ogrzewania na [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dariusz_B 28-10-2019 21:46

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
Dziś zauważyłem, że po godzinnym postoju nastawy klap sterujących ciepłym powietrzem na stronę lewą i prawą były ustawione na 100% zaraz po odpaleniu silnika. Co oznacza, że gdyby silnik był ciepły to grzanie byłoby takie samo jak przy ustawieniu HI na panelu climatronika. W miarę upływu czasu podczas jazdy nastawy tych klap się zmniejszały sukcesywnie co 2-3 %. W międzyczasie próbowałem zmieniać ustawienia na panelu i dopiero wyłączenie nawiewu na nogi spowodowało ustawienie klap na wartości odpowiadające zadanej temperaturze (20 stopni) czyli około 30%. Ponowne włączenie nawiewu na nogi podniosło nastawy klap do poprzedniej wartości.
Czy ktoś wie skąd bierze się korelacja między nawiewem na nogi a wyższymi niż żądane przez temperaturę nastawami klap?

Dariusz_B 11-01-2020 21:20

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , mógłbyś więcej jaki silniczek wymieniłeś i jak się do niego dobrałeś?

Cytat:

Napisał Wodorek (Post 3186600)
Witam
Schematu nie posiadam, ale w moim przypadku skończyło się na wymianie jednego z silniczków sterujących klapami przepływu powietrza.
pozdrawiam


moons 14-12-2020 18:50

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
Czy nadmuch na nogi w waszych autach jest mocny? U siebie zauważyłem że na nogi jest dość mizerny. W aucie mam climatronic dwustrefowy. Nawiew na szybę jest wyczuwalny od najniższej prędkości, tak samo na środkowe kratki, natomiast na nogi lekko czuć dopiero przy największych obrotach dmuchawy. Dodatkowo przy ustawieniu tylko na nogi powietrze nadal daje prze środkowe kratki. Coś się chyba zrąbało ze sterowaniem kierunkiem nawiewu? przy przestawianiu kierunku nawiewu jakiś ruch pod deską rozdzielcza słychać.
Pozdrawiam

mirek8423 15-12-2020 15:14

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
Hej. Też mam climatronica i góra i środek jest jak u ciebie a na sam dół wyczuwalny powiew jest tak od 3 kreski. Musimy pamiętać, że powietrze się rozdziela na stopy kierowcy i pasażera no i lecą kanały pod przednie fotele. A jak dmucha na same nogi to przez środek leciutko ale na prawdę leciuteńko wylatuje powietrze.

moons 15-12-2020 15:51

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
Wszystko rozumiem że trzeba rozdzielić powietrze ale u mnie jest chyba coś nie tak. Rozumiem żeby był słabszy nadmuch ale przy pierwszych kreskach praktycznie wcale go nie ma i to wtedy kiedy ustawiony jest kierunek wyłącznie tylko na nogi. Ciepłe powietrze wtedy daje przez środkowe nawiewy tak jak by był ustawiony nawiew właśnie na nie a nie na nogi.
Pozdrawiam

wienio61 15-12-2020 22:44

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
nawiew dolny dmucha również do drugiego rzędu siedzeń i może być słabszy

mirek8423 16-12-2020 17:34

Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] no kolega wie, że tak jest bo pisał ale słabo u niego to wygląda z tymi nawiewami. Trzeba naprawić i tyle. Jak miałem Citroena C4 to tam to jest nagminne, że takie rzeczy się dzieją i kupiłem zestaw naprawczy i wymieniłem te całe trybka ( 2 godz i zrobione), u syna w Peugeocie 307 jest tak samo do dooopy, jakieś słabe te plastikowe trybka do zmiany kierunku i temp. Heh.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.