Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262503)

leszek 21-04-2017 19:29

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
czyli my Europa musimy sami wymieniać olej bez wiedzy ASO to może jakieś podpowiedzi gdzie za ile i ile??

leszek 22-04-2017 16:25

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
czyli w ASO na gwarancji nie wymienią ?
trzeba się samemu martwić ?

robert LC 23-04-2017 07:48

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Ja zapobiegawczo zmienię tylko muszę zadzwonić do ASO czy maja wiedzę jak to zrobić �� I ile to kosztuje. Chyba ta wymiana dynamiczna wygląda na najbardziej bezpieczną jak się naczytałem tylko nie wiem co z filtrem gdzie jest i jak się go wymienia ?

lukaszant 08-05-2017 12:43

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
sam stoję przed dylematem czy wymieniać olej w skrzyni. Jeśli tak, to jaki to jest konkretnie olej do zalania i ile teoretycznie się tego oleju mieści w skrzyni...?

robert LC 10-05-2017 20:33

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2798918)
sam stoję przed dylematem czy wymieniać olej w skrzyni. Jeśli tak, to jaki to jest konkretnie olej do zalania i ile teoretycznie się tego oleju mieści w skrzyni...?

Ja znalazłem coś takiego
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:
Cytat:

Napisał lukaszant (Post 2798918)
sam stoję przed dylematem czy wymieniać olej w skrzyni. Jeśli tak, to jaki to jest konkretnie olej do zalania i ile teoretycznie się tego oleju mieści w skrzyni...?

Ja znalazłem coś takiego
http://applications.castrol.com/oilselector/pl_pl/c/products?data=4be1965bbb9b018e0be74c97e1d51113

Mondomaniak 07-09-2017 18:31

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Tu jest temat o skrzyni 6F35 bez bagnetu do pomiaru poziomu oleju. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Szukanie trochę zajęło ale teraz już wszystko wiadomo.

maximus1986 09-10-2017 20:26

Jaka skrzynia biegów i jaki olej?
 
Przyszedł czas na zmianę oleju w skrzyni biegów w moim Fusionie 2,0 ecoboost z 2015. Czytam i czytam ale do końca nie jestem pewny czy
1. skrzynia automatyczna w fusionie 2,0 to skrzynia 6f35 może ktoś wiena 100%
2. czy oleju do wymiany trzeba 5L?
3 czy olej to Mercon LV?
4. Wymienia się tylko olej czy jakiś filtry lub inne akcesoria jak w innych skrzyniach?
5. I na koniec czy tylko olej się spuszcza i ile zleciało to tyle wlewamy czy jakoś się sprawdza poziom na rozgrzanej skrzyni?

Na 99% wyczytałem że tak jak piszę powyżej jest ale wolę się upewnić :)

leszek 10-10-2017 21:15

Odp: Jaka skrzynia biegów i jaki olej?
 
Cytat:

Napisał maximus1986 (Post 2869176)
Przyszedł czas na zmianę oleju w skrzyni biegów w moim Fusionie 2,0 ecoboost z 2015. Czytam i czytam ale do końca nie jestem pewny czy
1. skrzynia automatyczna w fusionie 2,0 to skrzynia 6f35 może ktoś wiena 100%
2. czy oleju do wymiany trzeba 5L?
3 czy olej to Mercon LV?
4. Wymienia się tylko olej czy jakiś filtry lub inne akcesoria jak w innych skrzyniach?
5. I na koniec czy tylko olej się spuszcza i ile zleciało to tyle wlewamy czy jakoś się sprawdza poziom na rozgrzanej skrzyni?

Na 99% wyczytałem że tak jak piszę powyżej jest ale wolę się upewnić :)

ad 2 tak ale jak wymieniasz dynamicznie to trzeba 8l
ad 3 tak
ad 4 podobno problem jest wymienić filtr
ad 5 patrz ad 2

maximus1986 10-10-2017 21:46

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Z tego co wyczytałem to wystarczy normalnie zlać nie ma aż takiej potrzeby dynamicznie. Chyba że mus dynamicznie? I czy korek spustowy uszczelnia się czymś bo widziałem wiele szkół teflonem, loktitem podkladke miedzianą itp. patenty?

maximus1986 11-10-2017 18:27

Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range
 
Operacja wykonana. Wszystko poszło gładko jak po maśle. Tylko według opisów jest że schodzi 5L i tyle samo trzeba wlać, a mi zeszło 4,2L i też tyle wlałem wycieków żadnych nie widać. Więc z mojej dedukcji wychodzi że całe 5L nie wchodzi tylko tyle potrzeba żeby dolać te 0,2L :) Chyba że się mylę może ktoś mnie poprawi. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.