Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=260707)

Darek1302 01-06-2016 18:54

Odp: Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył
 
Witam . Znalazłem taki zamek i moje pytanie czy w tej obudowie jest ten silniczek który mi padł. Link do strony [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

Saucerhead 01-06-2016 19:11

Odp: Nie działa centralny zamek na drzwiach prawych tył
 
Silniczek jest zabudowany w tych plastikach i nie da się do niego dostać bez zniszczenia zamka - przynajmniej tak miałem. Tu wygląda to podobnie. Powiedział bym, że będzie ok.

Bogi666 26-07-2016 23:53

Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
odgrzany, ale aktualny:)
MAX2008 - zrobiłeś to sam czy ASO/warsztat? co się okazało? Wymiana kasety, czy naprawa, czy stykologia?

bartol_84 27-07-2016 20:54

Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
i ja sie dolączam, nie rygluje mi LT drzwi. Ktos cos?

tombalt 27-07-2016 21:21

Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
Uszkodzony najprawdopodobniej zamek...
Kupić i wymienić

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

cliner 27-07-2016 22:39

Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
Miałem to samo.Pomogła wymiana modułu zamka.Można wymienić sam bez linek,ale trochę zabawy jest przy tej podmianie.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

LuckasLBN 13-03-2017 16:10

Problem z zamkiem
 
Witam.

Mam problem z zamkiem lewych tylnich drzwi, polega on na tym że niezamykają się one z pilota ale po ręcznym ich zaryglowaniu otwierają się przy pomocy pilota. Byłem u szpeca porozbierał mi to wiązki całe moduł bez śladów uszkodzeń plus dodatkowo poprawił mi luty w nim ale nic to nie dało wiec zostaje już tylko sam zamek. I tak patrząc na używki natknąłem sie na taki taki produkt - KLIP / KLAMRA ZAMKA DRZWI.

Link:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Czy ktoś miał taka przypadłość i pomogło mu ww. rozwiązanie?

ariel271 14-03-2017 19:37

Odp: Centralny zamek nie zamyka wszystkich drzwi
 
Miałem podobnie (tyle że zamki mam z podwójnym ryglowaniem) kombinowałem z rozbieraniem zamka ale ciężko jest ocenić która konkretnie część jest wyrobiona, ja kupiłem drugi używany i ostatecznie z dwóch zrobiłem jeden w pełni sprawny.

irok84 19-03-2017 12:39

Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
Dzień Dobry.

Moje auto to Ford S-Max, rocznik 2006, 2.0 Benzyna (145KM).

Od kilku dni mam problem z centralnym zamkiem. Przeczytałem już wiele wątków na tym jak i na zagranicznych forach, ale do końca nie znalazłem odpowiedzi, co może być przyczyną problemów.

Problem wygląda tak:
Tylne drzwi (lewe i prawe) nie zawsze się ryglują kiedy zamykam centralny zamek, zarówno z pilota jak i z kluczyka, czy nawet przy pomocy przełącznika przy klamce kierowcy.
W przypadku prawych drzwi wystarczy ręcznie zaryglować, a czasem nawet wystarczy je otworzyć i zamknąć i się ryglują.
Natomiast lewe drzwi nie chcą się zamknąć w żaden sposób.

W takim przypadku jak powyżej opisany wsiadłem dziś w auto i zrobiłem 10km, po czym zamknąłem auto przy pomocy pilota. Efekt? Wszystkie drzwi prawidłowo zamknięte.
Czy to może być problem słabego akumulatora? A może podczas jazdy jakiś mechanizm się obruszał i zaczęło działać... a może jeszcze coś innego... jakieś pomysły?

Sytuacja jest dość losowa, ale mocno upierdliwa, bo za każdym razem gdy zamykam auto muszę sprawdzić wszystkie drzwi, czy się zamknęły.

Edit: Wydaje mi się, że problem pojawił się po wizycie na myjni, choć mogę się mylić.

tombalt 19-03-2017 17:46

Odp: Centralny zamek nie zawsze blokuje tylne drzwi.
 
Uszkodzone zamki... Można naprawiać ale padnie szybko znowu, tylko wymiana

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.