Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257590)

slawek-kali 28-01-2017 20:59

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Wtryski masz do roboty, albo jeden przynajmniej..

mkaminski100 06-02-2017 12:25

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Wtryski wymienione I problem pozostał. Wg "szpecow" stare były uszkodzone wiec sa teraz regenerowane wstawione i wartości korekcji sa inne ale tak samo źle pracuje.
Dziś będą blokować egr a potem kompresja i moze przepustnica. Potem już i mi brakuje pomysłów.


Sent from my E6853 using Tapatalk

olgran 15-02-2017 13:09

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Coś wiadomo więcej w sprawie?

mkaminski100 15-02-2017 13:13

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Nie. Dalej nic. Wtryski poszly do sprawdzenia w innej firmie. Czekają na wyniki

Sent from my E6853 using Tapatalk

jACA80 16-02-2017 10:48

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Napisz jak będziesz miał założone w aucie czy pomogło. Znasz wskazania wtrysków przed regeneracją?

mkaminski100 16-02-2017 10:50

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Korekcje podałem w pierszym poście. Nie są super ale nie wskazują na tak zła pracę.
Wtryski mialy podobne wartości po regeneracji.

Sent from my E6853 using Tapatalk

scorpion_1982 16-02-2017 16:02

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Zapytam czy mierzyłeś stopień sprężania na baniakach? , jeśli wtrysk pracuje i ma właściwe ciśnienie to zostaje stopień sprężania, wartalo by sprawdzić niż generować koszty, pompę masz sprawną bo na wszystkich baniakach byłby problem, czujnik ciśnienia w 99% tez, zostaje sprezanie nie zaszkodzi sprawdzic

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

mkaminski100 16-02-2017 16:55

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Sprezanie było sprawdzane i jest dziwne, bo trzy cylindry maja po 30, a jeden coś ponad 25. Wg książki na być 24-25, wiec te 30 to trochę dużo. Nie jest super, roznica jest w normie chyba, że na cieplo się to zwieksza

Sent from my E6853 using Tapatalk

scorpion_1982 16-02-2017 20:55

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Do tego właśnie zmierzalem, najprawdopodobnie silnik się uszczelnia lub rozszczelnia, wtrysk szybko się nagrzewa więc to raczej nie to.
Jesteś pewny ze nie pracuje jeden cylinder? , w dieslach często dostają tłoki i reszta przez przelewanie wtrysku ale wtedy klepal by cały czas czy zimny czy cieply.
Nagraj dźwięk na zimnym silniku porownam z moim 2.0 tdci

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

mkaminski100 17-02-2017 11:28

Odp: 2.0 tdci nierówno pracuje na zimno
 
Nie mam dostepu do auta wiec nie wiem czy bedzie mozliwosc nagrania filmiku. Ja tego auta nie widzialem wiec trudno mi mowic cos wiecej. Mam boroskop ktory mozna wprowadzic przez gniazdo wtrysku zeby sprawdzic tlok i scianki, ale wg mnie w przypadku uszkodzenia tloka silnik pracowalby nierowno caly czas.
Wiem tylko, ze auto ma dosc maly przebieg (w UK jest to latwe do potwierdzenia) i ze silnik ani nie bierze oleju ani plynu. Nie nabija tez cisnienia w ukladzie chlodzenia.
Ponoc ta praca na zimno zaczela sie jakis czas temu i zaczelo postepowac.
Jak bede mial informacje odnosnie wtryskow (sa w innej firmie ktora sprawdzi co tamci magicy zrobili) to dam znac. To sa wtryski Siemensa, wiec na moje oko byly wyczyszczone w myjce i tak oddane, bo nadal nie wiem czy ktos je w pelni regeneruje na oryginalnych czesciach poza Siemensem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.