Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Klucz dynamometryczny do domowych napraw (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255395)

jendrzeej 19-12-2016 10:25

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Cytat:

Napisał kaan1 (Post 2711610)
Jeśli masz potrzebę okazjonalnego stosowaniu kluczy w szerszym zakresie pomiarowym to warte do rozważenia jest kupienie nasadki elektronicznej (przetwornika)

Moglbys podac jakis przyklad?
BTW jestes moim imennikiem :D

kaan1 19-12-2016 11:35

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Tutaj masz przykłady - firm jest wiele. Warto poczytać fora i posłuchać doświadczeń osób użytkujących dany sprzęt

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

yatzek.tm 19-12-2016 13:48

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
YATO to taka marka premium (wg producenta) znanej firmy TOYA z Wrocławia, która sprowadza ze swoim logo i chiński badziew i porządniejsze narzędzia, ale też z Dalekiego Wschodu.
Wg moich doświadczeń warsztatowych do zastosowań profesjonalnych YATO się nie nadaje, ale okazyjnie w garażu - czemu nie.
Jednak w przypadku klucza dynamometrycznego głównym czynnikiem nawet w garażu jest precyzja wskazań i trwałość, poza tym jak się fama rozejdzie, że masz porządny klucz, to się okaże, że sam na siebie zarobi (miałem tak z kosą spalinową Stihl).

keiw 19-12-2016 16:44

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Jak wymieniałem koła w garażu, to sąsiedzi patrzyli ze zdziwieniem. Już ja widzę, że ktoś przyjdzie wypożyczyć za kasę mój super klucz :-D
No może trochę wzbudzałem sensację, bo jeszcze o kuli przy nodze chodziłem ;-)
Ciekawe jakbym przy wjeździe na parking podziemny wystawił ogłoszenie o wypożyczeniu markowego klucza dynamometrycznego za drobną opłatą, to czy byliby chętni. :-P

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

kaan1 19-12-2016 17:35

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Cytat:

Napisał keiw (Post 2713453)
Ciekawe jakbym przy wjeździe na parking podziemny wystawił ogłoszenie o wypożyczeniu markowego klucza dynamometrycznego za drobną opłatą, to czy byliby chętni. :-P

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

W wielu dużych serwisach nie używają kluczy ... więc obawiam się że Twoim sąsiedzi nawet nie wiedzą po co to jest - na wszelki wypadek świadczyłbym usługi samemu niz wypożyczał klucz - no chyba, że taki z Biedronki ... wtedy nie szkoda

yatzek.tm 19-12-2016 18:31

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Oczywiście, że miałem na myśli robienie fuch własnym kluczem, a nie wypożyczanie go. Kosą też kosiłem innym działki, nie dawałem jej nikomu.
Grunt, to umieć przekonać niedowiarka, że to jest superniezbędne narzędzie przy przekładaniu kół. A jak zrobi klucz "klik" to każdy to łyknie.
Że już nie wspomnę o innych zastosowaniach, nie tylko przy kołach.

gruby33 27-02-2020 09:52

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Odkopię trochę temat :D

Szukam jakiegoś klucza dynamometrycznego do domowych zastosowań. W niedługim czasie w drugim aucie będę wymieniał rozrząd także przydało by się mieć coś takiego. Bo po ostatniej akcji z urwaną śrubą trzpienia wycieraczek (musiał kupić cały mechanizm :D ) już boję się czegokolwiek dokręcać bo mam chyba za dużo siły w rękach :P

Klucz będzie używany do okazjonalnych napraw kilka razy w roku.
Myślałem o nasadce Jonnesway T19136N. Czy ktoś ją ma i testował? Jak to się sprawdza?

broczak 08-12-2023 10:32

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Pamiętaj aby do przechowywania zluzować/odkręcić śrubę regulacyjną. Są na rynku elektroniczne klucze dynamometryczne. Jak działają, nie sprawdzałem.

Jesli chodzi o sam wybór klucza, wiele tutaj zależy od potrzeb ale również i od tego jaki mamy budżet:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Od siebie polecam kontakt z nimi, powinni coś dobrać.

Parch 08-12-2023 11:36

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ogarnij się. Ostatni wpis w tym temacie ma już grubo ponad 3 lata. Piszący pytał o adapter dynamometryczny elektroniczny, a Ty doradzasz, żeby pamiętał o luzowaniu śruby regulacyjnej.

Skolmi 09-12-2023 06:22

Odp: Klucz dynamometryczny do domowych napraw
 
Naprawdę myślisz, że to prymitywny wykop? User nabija niby techniczne posty, żeby potem pospamować! Za chwilę pojawią się niby przypadkiem linki do sklepów albo polecenia produktów (tu pewnie będzie zaraz o jakimś adapterze, obstawiam, że firmy na N..:D).

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.