Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Z żalem kończę działalność na forum..... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254711)

wydra 02-12-2016 10:13

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
Benzynowe się dużo szybciej grzeją ;)

Mam to u siebie. Służbowy hyundai w benie to chwila moment i gorąco, a alfa w dieslu to trochę trzeba przejechać żeby się zagrzała.

kumpel Fordzika 03-12-2016 18:00

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
Ja się przesiadłem niedawno ze 100 konnej benzyniarki do Fordzika diesla i marznę z 6-7 km, a po 8-9 temperatura dopiero dochodzi do roboczej. Trochę szok, bo benzyniarka po 3-4 kilometrach łapała już 80 st C.

m_g 03-12-2016 18:05

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] dołóż PTC (w dużym uproszczeniu elektryczna farelka) i po odpaleniu będziesz miał ciepło odrazu z nawiewu :mrgreen:

kumpel Fordzika 03-12-2016 18:23

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
duży to koszt i gdzie to postawić, na fotelu pasażera, czy pod fotelem ? :) ile to prądu bierze ?

weuek 03-12-2016 18:31

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
To jest na dole deski, pod/za popielniczką. W 200 zł się możesz uwinąć. Świetny gadżet - bez niego zimowej jazdy miejskiej dieslem nie chcę znać.

Prądu bierze w pieron i ma ostatnią kolejkę na działanie (jeśli działa ci debilna funkcja automatycznego grzania szyb i lusterek, to PTC się nie włączy jednocześnie). U siebie widzę kiedy się włącza (info na zegarach) i po tym wnioskuję w jakiej kondycji jest akumulator.

radek70 03-12-2016 19:01

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2705230)
Trochę szok, bo benzyniarka po 3-4 kilometrach łapała już 80 st C.

Bo diesle, szczególnie dzisiejsze, mają wyższą sprawność i mniej energii idzie w komin.

Cytat:

Napisał kumpel Fordzika (Post 2705248)
duży to koszt i gdzie to postawić, na fotelu pasażera, czy pod fotelem ? :) ile to prądu bierze ?

Ja dołożyłem PTC, nie miałem fabrycznie. Bardzo sobie chwalę. Tym bardziej, że nie mam grzanej przedniej szyby. PTC może wolniej, ale też daje radę przy skierowaniu nawiewu na szybę. No i od razu po ruszeniu leci ciepłe powietrze. Rozległy wątek do poczytania: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Najlepiej czytać od końca.

weuek 03-12-2016 19:06

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
Cytat:

Napisał radek70 (Post 2705280)
No i od razu po ruszeniu leci ciepłe powietrze.

Tego nie potwierdzę. Bo trzeba jakiś tam odcinek przejechać. Ale też skutecznie odmrażam szybę przy pomocy tej grzałki (nie stosuję drapania wcale).

radek70 03-12-2016 19:28

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2705285)
Tego nie potwierdzę. Bo trzeba jakiś tam odcinek przejechać.

Nie napisałem, że od razu jadę :) Spalę faję, szyba odmrożona i wtedy na pewno leci już ciepłe ;) Zaśmiecamy Koledze temat.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , niech się furka sprawuje. W zeszłym roku poszukiwaliśmy z ojcem auta dla niego. Był między innymi rozważany Santa Fe i miałem okazję przejechać się kilkoma. Bardzo zacne autko. Cenowo można było dostać młody egzemplarz. Niestety tatko doczytał o cienkiej powłoce lakierniczej na Koreańczykach i skończyło się tym: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
Zaglądaj do nas...

kumpel Fordzika 04-12-2016 08:30

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
Cytat:

Napisał weuek (Post 2705255)
To jest na dole deski, pod/za popielniczką. W 200 zł się możesz uwinąć. Świetny gadżet - bez niego zimowej jazdy miejskiej dieslem nie chcę znać.
.

Przekopałem trochę internety i widzę używane elektryczne nagrzewnice za 100-150-170 zł. W moim Fordziku mam climatronic, czy w ASO poradzą sobie z montażem i chyba trzeba pruć cały kokpit do tego zabiegu ?
Jak to se potem używa gałkologicznie z klimatronikiem gdy np chcę mieć wyłączoną klimę ?
dzięki

taxidriver 04-12-2016 10:34

Odp: Z żalem kończę działalność na forum.....
 
O serwisie zapomnij szukaj pana mietka który ma głowe na karku i potrafi myśleć . Załatwi to szybciej. A co do zmiany furki fakt podobno rdzewieją ale nic nie jest wieczne jak bedzie szybko leciało nie wytrzyma u mnie 10 lat jak galaxy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.