Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wymiana głośników (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251260)

p.saw 01-10-2016 20:29

Odp: Wymiana głośników
 
Cytat:

Napisał maciek20038 (Post 2667978)
Wyjsc w radiu nie ma zakupiłem kolektor dzwieku Alpine PXE H650.

Chyba jednak korektor. 8)
A tak na prawdę to procesor dźwięku.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pablo032 03-10-2016 15:35

Odp: Wymiana głośników
 
nikt nie wie czy jest gotowe podłączenie do głośnika centralnego

wilczak 03-10-2016 18:54

Odp: Wymiana głośników
 
Jak nie miałeś PremiumSoundSystem to raczej nie ma, tam chyba inna instalacja była.

Cytat:

Napisał maciek20038 (Post 2667978)
Wyjsc w radiu nie ma zakupiłem kolektor dzwieku Alpine PXE H650.

Szkoda myślałem, że jest jakiś łatwiejszy sposób, w poprzednim aucie testowałem konwertery hi/lo ale szybko wyleciały i zamontowałem niefabryczne radio rezygnując ze sterowania i wyświetlacza

maciek20038 05-10-2016 12:26

Odp: Wymiana głośników
 
No niestety ale mało w którym radiu fabrycznym są wyjścia.
Po to i ( nie tylko),są procesory dźwięku jak to zauważył kolega p.saw

cynk23 05-07-2018 21:24

Głośniki wysokotonowe
 
Witam forumowiczów. Mam pytanie, czy wymieniał ktoś w swoim s maksie głośniki wysokotonowe te w desce rozdzielczej pod szyba? Max po lifcie z wersją audio PSS z subwooferem pod siedzeniem i powiem szczerze że tony wysoki bardzo mizerne. Ttrzeba coś z tym zrobić i zastanawiam się nad wymiana i nie wiem które by podpasowaly może ktoś wymieniał i wypowie się w tym temacie

cynk23 06-07-2018 09:01

Odp: Głośniki wysokotonowe
 
Ktoś coś?

MateuszB 17-02-2019 20:08

Odp: Wymiana głośników
 
Witam posiadam Forda S-max z 2008 roku chciał bym wymienić seryjne głośniki na ALPINE SPG-17CS czy bedą pasować z odpowiednimi dystansami ?

slav-kiler 05-11-2019 08:52

Odp: Wymiana głośników
 
U mnie nie było instalacji pod schowkiem na głośnik centralny. A w zasadzie sa 2 rodzaje głośników , z 1 i 2 głośnikami pod maskownicą.

lukasz43 01-01-2020 19:28

Odp: Wymiana głośników
 
Witam znowu pisze w starym temacie ale może ktoś kto będzie szukał znajdzie i mu pomoże w wyborze. Ja w swoim s maxie zacząłem od wymiany radia. W pierwszej kolejności założyłem jakiegoś chińczyka z dotykowym ekranem ale szybko zrezygnowałem z tego rozwiązania bo jednak chińskie ekrany mają chyba taka grafikę i wyświetlacze że nawet przyciemnione nocą przeszkadzały. Co do jakości dźwięku lepiej niż na orginalne ale bez fajerwerków. Zdecydowałem się więc na radio Pioneer fh x730bt. Ładnie wygląda i podświetlenie można dostosować pod deskę. Dźwięk już lepszy jak na chińczyku ale dalej dla mnie za mało. Wyciszyłem drzwi. Za malo. Zacząłem więc szukać po internetach i zdecydowałem się na głośniki focal które miały bardzo dobre opinie. Po ich założeniu poprostu mnie mało nie rozniosło jak usłyszałem ta wychwalana jakość dźwięku. Jak bym nie ustawiał korektor w radiu tak nic nie pomogło. Taka kicha że nawet bym się nie spodziewał autentycznie jak dla mnie grały lepiej stare papierowe orginalny od tych które za parę płaciłem 300zl. Następny wybór eksperyment sinislife czy coś takiego też nie tanie głośniki z magnesem neodymowy m ale efekt do przewidzenia bo głośniki pod większą moc i raczej pod wzmacniacz. Próbując dalej wygrzebałem z piwnicy jakieś stare alphard z mega dużym magnesem ale zmieściły się i tu mile zaskoczenie stary chiński shit grały naprawdę ok. Ale to wciąż było mało. Ostatnie założyłem głośniki dedykowane do forda z niebieskimi membranami 25w stosowane w premium sound, ja akurat mam z forda ligi MK2. Pasują idealnie bez żadnych przeróbek kosztowały mnie niecałe 100 zł za 4 sztuki i to jest to czego szukałem grają czysto głośno wyraźnie i głębokim basem. Dla kogoś kto nie lubi kiedy trzęsie się mu całą buda naprawdę nie ma potrzeby stosowania subwoofera. Dołożyłem tylko jeszcze dwa wysokotonowe z przodu od VW golfa które grają o wiele lepiej. Gdybym odrazu wiedział że taki zestaw się sprawdzi zaoszczędził bym dużo czasu nerwów i jak widać pieniędzy. A i jeszcze podłączając poprzednie głośniki ich kiepska jakość dźwięku napewno nie wynikała z złego podłączenia faz bo brałem to pod uwagę i odwracałem bieguny efekt był jeszcze gorszy.

GTS23 20-01-2020 22:38

Odp: Wymiana głośników
 
A czy głośniki z mk2 pasują? Pytam, bo wyglądają bardzo podobnie, a rocznikowo to zawsze byłaby różnica na plus. Myślę o wymianie papierowych na ori niebieskie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.