Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=242725)

kaan1 19-04-2016 10:36

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
Zabezpieczenia typu odcinanie zapłonu lub pompy paliwa bywają skuteczne, ale też jak się przekonałem na własnej skórze mogą pojawić się efekty uboczne i użytkownik pownien być tego świadomy. Miałem zainstalowane w autoryzowanym serwisie odcinanie pompy paliwa (opcja alarmu instalowanego przez dealera, z dodatkowym ukrytym włącznikiem). Technicznie odcinanie realizowane jest z wykorzystaniem ukrytego przekaźnika. Po roku użytkowania auta, auto samo zaczęło gasnąć lub szarpać, a objawiało się to szczególnie przy ostrym ruszaniu ze skrzywaniu i lewoskręcie - kiedy auto "stawało dęba". Sytuacja robiła się nieciekawie, niebezpieczna. Zajęło mi sporo czasu zanim zdiagnozowałem problem (serwis go nie widział - gdyż pojawiał się okazjonalnie, trudno było go wymusić). Okazało się, że jest to problem zainstalowanego przekażnika, który zaczął ujawniać prostą wadę fabryczną kontaktów po okresie użytkowania (po wymianie na nowy egzemplarz problem wyeliminowano). Od tej pory wyleczyłem się z tego typu rozwiązań - wolę wypłatę z polisy za kradzież niż zginać na drodze po strzale w bok. I jeszcze ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z uzasadnieniem zasadniczych przeróbek elementów konstrukcyjnych pojazdu, mających zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jego użytkowania.

rzepak 19-04-2016 10:45

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
Dokładnie, ja wolałem zapłacić za GAP na 3 lata, niż za jakieś wymyślne zabezpieczenia które utrudniają życie bardziej użytkownikowi niż złodziejowi

gandolfinek 24-04-2016 18:18

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
No tak, na co mi zabezpieczenia : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kot_damian 03-05-2016 20:26

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
A to w usa tak robią, sam widziałem, jak gościowi z osiedla przyjechali normalnie w biały dzień bez jego wiedzy sholowali bmw, bo zalegał z ratami czy cos hehe.

gandolfinek 04-05-2016 08:45

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
Niezły czad! Chwila moment bez wysiadania z samochodu i siu... nie ma fury.

ARTi_V6 04-05-2016 15:36

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
Bo tak naprawdę jeśli chcą to ukradną ;)

Edi 04-05-2016 18:22

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
U nas też w ten sposób robią, laweta i fru, można się zdziwić wychodząc ze sklepu. Jako przykład można podać audi i Wrocław Bielany taki nr tam zrobili. Na złodzieja nie ma sposobu

pyton x 30-05-2016 18:02

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
Panowie najskuteczniejszym bo nie ma najlepszego jest blokada skrzyni biegów taki palec wkładany w skrzynię zakończony zamkiem.Złodziej nie podejmie się próby przywłaszczenia takiego mienia bo za duże ryzyko niepowodzenia misji.

siwy05 30-05-2016 19:36

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
Też kiedyś tak myślałem, póki nie gwizdneli auta z zepsutym automatem (zablokowany w pozycji parkingowej).
Potrzebne były im części do Audi A3, to sobie wzięli.

Eatal 25-03-2017 21:15

Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą
 
Taniocha! ;)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A tutaj troszke lepiej:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja zaczalem sie nad tym zastanawiac, po jedenj kradziezy gdzie przez drzwi od domu przechwycili sygnal (nagrane). Kluczyki przeciez zwykle zostawiamy w okolicy drzwi, nieprawdaz?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.