Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=237901)

elvis52 31-01-2016 20:41

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
To masz faktycznie jakiś wynalazek :mrgreen: U mnie siedzi w kierunku normalna P21W

Marcin112 31-01-2016 20:53

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
1 załącznik(i)
Arek obcykaj ta zarowe

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cos mi się wydaje ze idzie ja wypiąć z tej oprawki
Zdjęcie jest tylko z jednej strony ale zobacz czy nie można ścisnąć tych zatrzasków i wysunąć zarowe do góry
Na zdjęciu zaznaczyłem ci gdzie
A może po prostu się franca zapiekła i trzeba ja wyszarpać

arekmiz 01-02-2016 08:23

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
Cytat:

Napisał Marcin112 (Post 2527571)
Arek obcykaj ta zarowe

Cos mi się wydaje ze idzie ja wypiąć z tej oprawki
Zdjęcie jest tylko z jednej strony ale zobacz czy nie można ścisnąć tych zatrzasków i wysunąć zarowe do góry
Na zdjęciu zaznaczyłem ci gdzie
A może po prostu się franca zapiekła i trzeba ja wyszarpać

Dzięki. Raczej to nie ta co w linku (te z linka to dwuwłóknowe bezcokołowe do amerykanów, coś jak nasze W5W+W16W).

Z wyszarpywaniem może być problem. Oba kierunki mi działają, chciałem tylko sprawdzić, żeby kupić zapasowe (jak się jeździ za granicę a zwłaszcza na Słowację) :). Nie chcę uszkodzić, bo jak uszkodzę, to gdzie kupię drugą, skoro na razie nie wiemy co to za wynalazek - a w ASO pewnie mi zaśpiewają astronomiczną kwotę jak na takie "gawno" (przepraszam, ale naprawdę mnie to osłabiło).

Ponadto samochód już jest skręcony do kupy i nie chce mi się go ponownie rozbierać w celu wyjęcia lampy. No chyba, żeby zrobić w plastikowych czarnych boczkach "otwory technologiczne" do wykręcanie tej trzeciej durnie umieszczonej śruby. :) I w te otwory dobrać jakieś zaślepki (są takie gumowe korki - zaślepki w klepach elektrotechnicznych). Hmmmm, chyba tak zrobię. :razz: Będzie to mój patent na szybkie wyjmowanie tylnej bocznej lampy w polifcie. !!!

Edit:
O już wiem. Otwory zrobię otwornicą, którą mam od montażu czujników cofania w innych samochodach. Ma średnicę 22 mm. A zaślepki też już znalazłem:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

HPL 01-02-2016 08:43

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
Oczywiście że żarówkę wypina się z cokołu, symbol żarówki WY21W koszt 12 zł/szt.

arekmiz 01-02-2016 08:54

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
Cytat:

Napisał HPL (Post 2527735)
Oczywiście że żarówkę wypina się z cokołu, symbol żarówki WY21W koszt 12 zł/szt.

Może w Twoim samochodzie. W moim - nie. Zresztą wpisz sobie to WY21W w google, obejrzyj obrazki i porównaj z moim zdjęciem. Kształt bańki - inny, moc - też inna... :shock:

HPL 01-02-2016 10:00

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
No to masz WY16W pomarańcz 16 Watów, cena 6 zł / szt.

arekmiz 01-02-2016 19:27

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
Cytat:

Napisał HPL (Post 2527772)
No to masz WY16W pomarańcz 16 Watów, cena 6 zł / szt.

Zapraszam Kolegę do mnie. Wyjmiemy lampę (ale najpierw zrobię łatwiejszy dostęp do 3 śruby), wyjmiemy żarówkę, pomacamy, obgadamy problem. I Kolega mi ją wyciągnie z tej oprawki. Z tym jednak, że jeśli się nie uda i coś ulegnie uszkodzeniu to Kolega funduje mi nową w ASO. Ja zaś stawiam piwo na to spotkanie. Aha, teraz wyjeżdżam do Barcelony a wracam w niedzielę, więc spotkanie możliwe po 7 lutego. :)

MaXyM 01-02-2016 20:52

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
A'propos ASO. Podjedz tam, na podstawie VIN niech ci podadza symbol zarowki. Przynajmniej bedziesz wiedzial czego szukac. A moze beda miec na magazynie i ci pokaza. A moze bedzie kosztowac 5pln to sobie od razu kupisz. Niezapomnij potem wstawic jej foto na forum ;)

arekmiz 02-02-2016 06:16

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2528226)
A'propos ASO. Podjedz tam, na podstawie VIN niech ci podadza symbol zarowki. Przynajmniej bedziesz wiedzial czego szukac. A moze beda miec na magazynie i ci pokaza. A moze bedzie kosztowac 5pln to sobie od razu kupisz. Niezapomnij potem wstawic jej foto na forum ;)

Jak wrócę to tak zrobię. :wink:

HPL 02-02-2016 06:23

Odp: Żarówka tylnego kierunkowskazu i moduł haka
 
Żebyście się nie fatygowali do ASO to już Wam podaję nr:

- żarówka PWY19W – Bursztynowy - koszt 129,15 zł
- uchwyt + żarówka PWY19W – Bursztynowy - koszt 156,21 zł

jak widać żarówkę sprzedają osobno, nadal twierdzisz że nie da jej się wyjąć.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.