Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] spadająca temp. płynu chłodzącego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=236634)

mizerd 10-01-2016 15:20

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Ja mam jeszcze na gwarancji i też się wybieram do ASO ale faktycznie koszt powala. W skodzie zrobiłem całość za 50 zł z termostatem. Napiszę co esksperci od forda powiedzieli:)
Pozdrawiam

Tarmas 11-01-2016 06:46

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Cytat:

Napisał kriss7777 (Post 2513936)
Uups, myślałem że to trochę tańsza operacja, oby przyniosła oczekiwany efekt

Jak chcesz zaoszczędzić, to kup termostat we własnym zakresie:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Do tego 5 litrów (czy ile tam - nie wiem jaka jest u ciebie pojemność układu) fordowskiego koncentratu płynu do chłodnic (ja osobiście polecam, wyraźnie szybciej mi się samochód na tym rozgrzewa):

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Niech ci to mechanik wymieni - zapłacisz za samą robociznę.

kriss7777 11-01-2016 20:00

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
myślę że we własnym zakresie można by się w max 350 pln zamknąć

hxllxr 13-01-2016 10:45

Witam , od miesiaca uzytkuje mk3 1,6 tdci i rowniez mam ten sam problem o ktorym piszą poprzednicy. Przy wyzszych predkosciach wskazowka i tak nie dochodzi do polowy, tylko jest 1-2mm ponizej kreski, podczas jazdy po miescie wskazowka potrafi opasc nawet do zera, czasami troszkę ponad. Widzę, że nie tylko ja mam taki problem. Czekam na wieści od forumowiczów, czy wymiana termostatu pomogła. Dołaczam zdjecie po przejechaniu 15km w cyklu mieszanym. http://images.tapatalk-cdn.com/16/01...3ecca8262b.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tomcio1810 13-01-2016 22:11

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
wskazówka w cale nie musi dojsc do połowy , by na kresce, poniewż 90% termostatów jakie sa montowane mają temperature otwarcia od 85st. do 89st.czyli moniżej kreski, a to że temperatura spada o 1 czy 3 min to normalne. 1. samochodt te mają żaluzje przed chłodnicą i gdy silnik sie nagrzeje żaluzje sie otwieraja a silnik zasysa zimnego powietrza co automatycznie go ostudzi minimalnie . 2 dojście temp. do 87st otwiera termostat i automatycznie silnik tez jest studzony przez zimny płyn, temperaturata sie normuje dopiero po dłuższym czasie około 30 min jazdy po mięście lub do 15 min jazdy w trasie

madamsz 14-01-2016 08:05

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
A temat powraca przy każdych mrozach, na forum masa tego jest, ludzie wymieniają termostaty a ...., dalej jest tak samo - DIESEL tak ma.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mariusz

hxllxr 14-01-2016 15:17

Dzięki za odpowiedzi, po przeczytaniu wątka przestaje się martwić i jeżdżę dalej:)
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kriss7777 15-01-2016 19:00

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Cytat:

Napisał madamsz (Post 2516391)
A temat powraca przy każdych mrozach, na forum masa tego jest, ludzie wymieniają termostaty a ...., dalej jest tak samo - DIESEL tak ma.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Mariusz

No niby tak ale nie każdy, miałem już kilka/naście diesli i nie było takich wariactw z temperaturą, owszem niektóre dłużej się nagrzewały ale nie skakała wskazówka tak jak w FF3. W FF2 tego nie ma ani przy 1.6 ani przy 1.8 a w Volvo V50 1.6 TDci czyli taki sam jak w FF3 silnik nagrzewa się po dosłownie 5 km jazdy i trzyma temperaturę wzorowo. Myślę że może to mieć jednak związek z tymi nieszczęsnymi żaluzjami lub/i nieodpowiednim termostatem w Focusach

Basra 15-01-2016 20:03

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Witam

Należy podpiąć komputer i na rejestratorze danych widzimy dokładną temperaturę i pracę termostatu.Ułatwi to zlokalizowanie przyczyny.

pozdrawiam

Tarmas 15-01-2016 20:18

Odp: spadająca temp. płynu chłodzącego
 
Cytat:

Napisał madamsz (Post 2516391)
DIESEL tak ma.

Chyba twój diesel tak ma.

Ja miałem walnięty termostat w moim FF2, otwarty na duży obieg, i symptomy jak autor wątku.

Wymiana i po problemie. Grzeje się przy solidnych mrozach w kilka minut jazdy i trzyma temperaturę. Oczywiście dobry płyn też robi swoje - jeszcze raz polecam fordowski koncentrat.

Jedyną inną sytuacją, w której zaobserwowałem podobne objawy wskazówki temperatury, to na wgranym w zegary sofcie 512 z Kugi. Na 509 zero problemów.

Nie wykluczam, że jakiś soft zegarów w FF3 ma problemy z prawidłowym wyświetlaniem temperatury i być może tym też trzeba by się zainteresować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.