Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234295)

Maza 06-12-2015 12:04

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Witam. Podlaczylem samochód pod komputer (nie Fordowski) i żadnych błędów nie ma.
Skrzynia i silnik czyste. Na zegarach też brak błędów.
Podczas spokojnej jazdy miejskiej nie ma objawow. Problem pojawia sie wraz z wiekszym obciazeniem. Mozliwe ze to sprzegla... lub jakiś czujnik odpowiadający za pomiar obciążenia, obrotów itp.
Pozdrawiam.

lukas_ko 06-12-2015 13:33

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Ale zrobiłeś adaptację/kalibracje skrzyni? Rozumiesz że te skrzynie należy kalibrowac.
Moja skrzynia miała lekkie szrpniecia podczas redukcji ale jak zrobiłem kalibracje to biegi zmieniają się jak marzenie.

Ty nie szukaj błędów tylko zrób jej to co Ci pisze. A później się możesz zastanawiać lub szukać problemu dalej jeżeli to nie pomoże

damiantds 06-12-2015 18:18

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Witam. Mam podobny problem w s-max. Zaczęło się od delikatnego falowania potem szarpania, przeciągania na obrotach opóźniając zmianę biegu, następnie przerzucaniem na wyższy bieg i po chwili zrzucaniem na bieg niżej bez powodu (wtedy już zaczęło coś słychać w skrzyni) wymieniłem olej wykonałem kalibrację i aktualizację softu u kolegi mayah lecz niestety nic to nie dało. Byłem z autem u speca z okolic Żyrardowa który zresztą wcześniej wymieniał mi olej i mówi że ma coraz więcej takich skrzyń w naprawie. Części piekielnie drogie w każdej z nich był co najmniej do wymiany sprzęgła i mechatronika co już daje według jego oceny minimum 7600zł. Trochę mnie to podłamało. Znacie może jakieś dobre serwisy skrzyni z okolic wawy-łodzi gdzie mógł bym uderzyć ?
Pozdrawiam

nazarko1984 08-12-2015 11:33

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
WItam,
U mnie jest podobny problem, mianowicie szarpanie, nie wie jaki bieg wrzucić a nawet ostatni wywalił mi na zegarach awarię skrzyni. Podłączyłem do kompa i wyszło że jest problem z czujnikiem ciśnienia oleju w skrzyni i bład odczytu położenia wałka.
Zaprowadziłem auto do DECautomat w Parysewie. Warsztat z polecenia kolegi.
Walczyli z hydrauliką i ostatecznie wymienili komputer sterujący plus filtry i olej.
Niestety nadal jest ten sam problem. W piątek odstawiam z powrotem i mają wymienić ten czujnik położenia wałka - to co mieli zrobić poprzednio.
Na szczecie ceny nie są jakieś wygórowane, za wymianę oleju i komputer zapłaciłem 2,5k.
Dam znać jak poszła druga akcja.

Maza 26-12-2015 19:17

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Dzień dobry,
Jestem już po wizycie w serwisie Forda.
Wymiana oleju, programu i kalibracja skrzyni rozwiązały mój problem.
Do dziś zrobiłem ok 400km w różnych warunkach i nie ma objawów pod obciążeniem, ani podczas przyspieszania. Dam znać jeśli problemy powrócą.

Dodatkową ciekawostką jest uwaga serwisu na temat oleju - twierdzą, że nigdy nie był wymieniony (140kkm) wbrew fakturom i dokumentom jakie przekazał mi poprzedni właściciel. Dodam, że auto było serwisowane we Francji w autoryzowanym serwisie wielu marek.

Dziękuje wszystkim za porady.

PS. Dziś miałem przygodę z królikiem na drodze... ledwo samochód zrobiony a już wraca do wymiany nadkola i osłon pod zderzakiem...

Pozdrawiam.

nazarko1984 28-12-2015 09:55

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Witam,
Tak jak wspominałem, oddałem samochód do serwisu DEC-Auto-MAT w Parysewie.
Przy drugiej akcji wymienili czujnik położenia wałka i problem zniknął.
Na zimnym jest nadal delikatne szarpnięcie tak jak by przytrzymanie na sprzęgle ale różnica jest ogromna niż przed oddaniem do serwisu.
Możliwe że trzeba jeszcze raz zrobić adaptację.
Generalnie polecam warsztat! Koszt wymiany czujnika i przegląd skrzyni to ok. 2tys. zł brutto.

Maza, w tym serwisie co byłem, jeden z mechaników też mi tak powiedział, że np. w ASO w Niemczech też nie wymieniają oleju w skrzyniach mimo że producent zaleca inaczej.
Dodatkowo powiedział że też nie naprawiają skrzyń tylko wymieniają na nowe, ewentualnie przysyłają je do Polski do naprawy.
Taka ciekawostka.

HUBERT1947 07-01-2016 05:56

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Mam podobny problem jak Maza z Olsztyna.Miesiac temu kupilem C-Max TDCI 2,0 163 kM 2011 r..Przy przyspieszeniu skokowo zmienia biegi,lekko wyhamowujac.Dotychczas nie jezdzilem automatem wiec myslalem,ze to ma tak byc.Zaczynam sie martwic.Auto dotychczas na 100% bylo servisowane w Niemczech.

hand-ball 22-01-2016 13:58

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Roman potadziles sobie z usterka ??

Cypher3010 14-03-2016 11:57

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Pisałem o tym w oddzielnym wątku (mam nadzieję, że admin mnie nie zabije za powtórki:) )

Moja historia z PS
Po zakupie jako uzywany - zaczął znikać wsteczny. Wizyta w ASO i kalibracja spowodowała na rok spokój. Wymiana oleju PS w ASO i na zimnym znowu wsteczny znika, czasem się pojawia. Niezdążyłem dojechać w celu analizy usterki. W trasie znika 5ty bieg, wsteczny permanentnie zniknął znika czasem też 2gi bieg. Jadę do mechanika (zewnętrzny - nie ASO) tam naprawiają i wszystko chodzi, choć skrzynia chodzi dramatycznie - szarpie przy zmianie biegów, przy redukcji. Po tygodniu znowu wsteczny jak murzyn na pasach - pojawia się i znika. Najczęściej brak go na zimnym, choć i goracy nie gwarantuje, że będzie.
Pan z serwisu zewnętrznego bez problemu zaprasza, że zrobi to ponownie w ramach gwarancji (ładnie się zachował swoją drogą), ale nauczony tym, co sie wydarzyło wcześniej - umawiam się z kolegą mayak (polecam BTW jego usługi) robi mi adaptację i nowy soft - nie ta skrzynia. Na razie parę dni, ale wsteczny wchodzi 100% przypadków. Chodzi płynnie. Czasem pojawia się lekkie szarpnięcie przy redukowaniu biegów, ale przebieg 185 tyś ma swoje prawa.

BTW gość z serwisu zewnętrznego powiedział, że powinienem się przygotować do sprzęgieł bo coś tam dojrzał jak robił poprzednią rzecz. Czy wiecie ile taka przyjemność stoi i gdzie to najlepiej zrobić jak już się wydarzy?? No i przede wszystkim czego się spodziewać - jak zachowują się padające sprzęgła w PS?

hand-ball 17-03-2016 09:10

Odp: Powershift skokowe dodawanie obrotów podczas przyspieszania
 
Zrobilem daptacja u kolegi Speedo, skrzynia pracuje rewelacyjnie, dodam jeszcze ze spuszczony olej byl masakrycznie przepalony, jakby nigdy nie wymieniany, a niemiecki serwis twierdzi ze wymiany oleju i serwisowane auto na biezaco.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.