Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Wymiana hamulców - jakie bębny i tarcze + klocki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233847)

pasterz18 31-10-2011 22:40

Jakie tarcze i klocki wybrać?
 
Witam ekspertów,
niebawem czeka mnie wymiana tarcz i klocków hamulcowych (przód i tył) w moim Focusie. Mam prośbę o pomoc w dobrze dobrego aczkolwiek umiarkowanego w cenie sprzętu. Rozeznając temat na allegro zauważyłem, że tarcze do przodu można dostaw już od 80 zł komplet (firma HART) do ok 150zł (BOSH), podobne rozbieżności pojawiają się w komplecie do tyłu. Proszę o pomoc i z góry dzięki za cenne wskazówki.

Dla przykładu zamieszczam poniższe linki, że sprzętem który mnie zainteresował:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

TOMAS 01-11-2011 08:32

Odp: Jakie tarcze i klocki wybrać?
 
Temat zamykam, podobny był

Proszę się dopisać do istniejącego

bobuniek 30-12-2013 01:47

Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Witam, zakupilem nowe klocki na przod TRW i przetoczylem tarcze bo byly zwichrowane, no i okazalo sie ze teraz bije tylko polowe mniej, a nie chce by w ogole bily i pytanie, czy moge zalozyc klocki ktore maja moze 500km na nowe tarcze? Szkoda mi kupowac nowe klocki, skoro juz mam.

A i jakie jest prawdopodobienstwo ze mam krzywa piaste i po przetoczeniu momentalnie skrzywila tarcze? Bo na poczatku ciezko bylo sprawdzic bicie bo docieralem klocki, teraz czuje wyraznie.

galowy 30-12-2013 05:13

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze.
 
przede wszystkim wyczyść piastę i jarzmo przed montażem. Trzpienie prowadzące też warto poczęstować szczotką drucianą.
Pozdrawiam

dkrystian 30-12-2013 07:11

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze.
 
O ile klocki nie zostały zabrudzone czymś tłustym śmiało możesz kolego zamontować do nowych tarcz. Warto pamiętać o lekkim przytarciu brzegów, zwłaszcza jeśli montujemy na stare tarcze.

bobuniek 30-12-2013 12:34

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze i biją dlaczego ?
 
No ok, teraz wybor tarczy.
Textar 240zł kpl.
Zimmermann 279zł kpl.
Meyle 184zł kpl.

+ Klocki TRW które zostawie prawie nowe

Wiem ze temat poruszany, ale nigdy nie padla taka jednoznaczna odpowiedz, mam do wyboru te trzy firmy.

Tomaszstn 30-12-2013 15:56

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Bierz zimmermanna, bardzo dobre tarcze. Klocki przetrzyj na papierze ściernym i spokojnie zakładaj ;)

yaarofox 30-12-2013 22:35

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
mam mikode (kpl. ok.180zł) nie narzekam-rzadnego bicia itp. mikoda robi dla brembo

bobuniek 31-12-2013 06:03

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Akurat brembo nie bardzo, duzo osob chwali i narzeka, a ja nie chce sie bawic w loterie, mialem w mondeo i tragedia, pokrzywily sie. Wiem ze mogla to nie byc ich wina, ale zakladajac brembo i mikode bede mial stresa :-) Mysle czy nie wziac textara, 120zl za sztuke to nie jest zle i sklep mam ulice dalej od domu.

Basra 31-12-2013 15:08

Odp: Prawie nowe klocki, na nowe tarcze, czy można?
 
Witam

Jeśli mam Tobie doradzić to,tarcze które mają bicie nie przetacza się,tylko się złomuje.Sprawdz powierzchnię styku tarcza-piasta,musi być idealnie czysta.Zamontuj czujnik zegarowy 1 cm poniżej zewnętrznej krawędzi i sprawdz bicie,jeżeli przekracza 0.05 mm, to możesz te tarcze jeszcze próbować przekładać o jedną szpilkę dalej, itd. i robić pomiar i sprawdzić miejsce gdzie wskazanie jest najmniejsze.Jeżeli bicie jest większe niż 0,05,to będzie oznaczało że się nie nadają do jazdy, bo będą drgania na kierownicy,podczas hamowania.Im cieplejsza tarcza hamulcowa tym większe bicie.Jeszcze jedna sprawa,mogą być krzywe piasty.Powierzchnia idealnie czysta,pomiar po zewnętrznej krawędzi,maksymalne bicie piasty 0,03 mm.Jeżeli wartość jest większa to musisz tą piastę wymienić na nową i oczywiście oryginał.

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.