Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Nie włączają się czujniki parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=226253)

Tari 02-03-2010 21:29

Parktronik nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
Mam taki problem, w zakupionym Galaxym nie dziala parktronic.
Po wlaczeniu zaplonu slychac podluzny pisk i nic wiecej sie nie dzieje, to samo gdy wrzuci sie wsteczny.
Aso oczywiscie nie bardzo wiedzialo co zrobic.
Przesledzilem instalacje i doszedlem do tego ze jeden z czujnikow przednich w kratce byl troche inny z innymi oporami ale wtyczka pasowala, zakladam ze jest zly.
W sumie glowne pytanie jest takie czy uklad powinien dzialac bez jednego czujnika?
Czy moze nie powinien dzialać sam przód?
czy faktycznie brak/zly czujnik skutkuje niedzialaniem ukladu na tyl i przod?

KRISSGALAXY 03-03-2010 00:27

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
Tak na moim przykladzie - kupilem wszystko dzialalo ,pewnego razu objawy jak u ciebie -nie dzialal ani przod ani tyl -diagnoza po podlaczeniu do kompa -walniety tylny lewy wewnetrzny.Zakupilem nowy w aso za 75 euro zalozylem i dziala jak ta lala i przod i tyl.

RafałB 03-03-2010 08:25

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
Jak piszczy to znaczy że coś nie halo:awaria jednego,zaśniedział,błoto itp itd.Przemyj,wyczyść lub podłącz pod kompa.

gelix 03-03-2010 11:21

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
czujniki PDC padają cząsto , ja w MKII już 2 tylne wymieniłem tej zimy w odtępie miesiąca.
Kupiłem 2szt używane 2005r za 150zł , i teraz czekam aż 2 pozostałe padną.
Nie są naprawialne, nawet po rozebraniu nie darady sie dostać do przetwornika ultradźwięków, nie ma sensu nawet próbować.

Wtyczki są zazwyczaj szczelne, ale warto sprawdzić instalację w zderzaku.

Najprościej podpiąć VAG'a zczytać błąd, podmienić czujnik miejscami z innym i już wszystko wiadomo czy czujka czy instalacja.

Pozdr

ZenObi 07-03-2010 11:35

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
Miałem tej zimy podobny problem (piszczenie na wciąż)
Naturalnie zacząłem od oczyszczenia czujników - wymyłem calutkie auto ale to niestety nie pomogło...
Dopiero po wizycie w ASO (i podpięciu do komputera ;-)
Okazało się że trzeba było wyczyścić wnętrze zderzaka - nawłaziło tam śniegu i błota. - dopiero po przepłukaniu, przedmuchaniu, czujniki zaczęły prawidłowo funkcjonować.

Spróbuj nachylić się/położyć pod autem i zerknąć jak sytuacja wygląda od spodu.. może wystarczy proste wyczyszczenie..

Tari 08-03-2010 20:36

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
dzieki wszystkim za odpowiedzi
zakupilem czujnik w aso 150zł valeo, dobrali po vinie.
podpialem i wszystko działa i przód i tył tak jak powinno.
z tylu i z przodu sygnal ciagly pojawia sie okolol 30cm od przeszkody
chociaz z tylu to wlasciwie jest 10cm bo hak akurat u mnie wystaje i nie jest to wziete pod uwage:)

z ciekawostek wewnetrzne przednie: 150zl, zewnetrzne chyba kolo 100zł. w aso!:)
tych wewnetrznych sa dwa typy valeo i chyba bosch ponoc te pierwsze przychodza jesli samochod byl wyprodukowany z czujnikami a drugie jesli byl doposazany (w salonie?)..
aha jakby ktos kupowal to na rysunkach gumka na czujnik przychodzi oddzielnie jednak czujnik przychodzi juz z gumka i nie trzeba jej kupowac osobno :P

rafcioseven 30-12-2010 14:45

Odp: Parktronic nie działa, Czujniki Parkowania zasada działania
 
hi mam podobny problem przycisk wlacznika miga i jest jeden dlugi ciagly pisk po czym cisza i nie dziala ani przod ani tyl ponoc sprawny czujnik lekko wibruje i po dotknieciu powinno sie poczuc lekkie wibrowanie ale u mnie nic takiego nie zaobserwowalem a nie sadze zeby wszystkie sensory na raz padly wiec musi to byc cos innego niestety tu gdzie mieszkam nie sposob znalezc kumatego fachowca odpowiedz brzmi trzeba wymienic caly uklad ale to raczej tylko dlatego ze nie bardzo wiedza gdzie i czego szukac

Cruzo 18-02-2013 17:22

Usterka czujnika parkowania
 
Witam ponownie, mam problem z czujnikiem parkowania, po załączeniu slysze ciągłe piszczenie. Wieczorem podczas parkowania wszystko było ok, rano juz w tylniej czesci slychac tylko piszczenie... proszę o podpowiedź co może być powodem. Pozdrawiam.

jblack 18-02-2013 18:32

Odp: usterka czujnika parkowania
 
witam nie wie czy mozna go naprawic ,ale najlepiej wymienic na nowy

bartixr 18-02-2013 18:54

Odp: usterka czujnika parkowania
 
jeśli masz fabryczny system forda, to jest możliwość samo-diagnozy, poprzez wyjęcie rezystora diagnostycznego.
prawdopodobnie, któryś czujnik uległ awarii, ewentualnie przerwane kabelki lub zimne luty w module.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.