Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Awaria skrzyni powershift (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=225177)

maxsys 29-03-2016 22:28

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
sprobuje jeszcze jutro, ale kiepsko to widze. Przebiegu mam 210 tys. ledwo co dotarty...i 90% z tego to nabite po autostradach.
Jeszcze jakis czas temu udawalo mit sie z tym R za ktoryms podejsciem ale obecnie bez szans. Czy zimny czy cieply bez roznicy - poprostu nie whodzi i wyskakuje P073E nic innego.
Dokladnie jak u Ciebie z ta roznica ze ja moge na glowie stanac a Powershift nie wrzuci R.

Jak jest zupelnie zimny to mam wrazenie ze na P i na N ma ciagoty do przodu.
Dzisiaj sie dowiedzialem z Centrala Forda w Kolonii ze ten blad jest co prawda bardzo zadki ale znany w tej skrzynce. Problem jest ponoc z jakimis widelkami ktore sie zawieszaja. Pomaga tylko wymiana skrzyni bo czesci zamiennych nie ma.... Dramat
Ale jakos im niedowierzam.

wrzoch 29-03-2016 22:49

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Przy tym błędzie niestety procedura serwisowa jest taka, aby przeprowadzić adaptacje obie, a jak to nie pomoże, to wymienić skrzynię.
Błąd zawieszającego się wybieraka A miałem raz albo dwa, potem się już nie pojawiał.

Też chciałbym to wreszcie naprawić, a nie ciągle próbować naprawiać i przede wszystkim wymienić tylko to co potrzeba, a nie to co się komuś wydaje. Najchętniej, to bym ją zamienił na jakąś inną, na którą dano by mi pełną gwarancję na chociażby rok, ale jakoś nie znalazłem chętnych.

mayak 30-03-2016 08:26

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
niedawno robilem aktualizację i adaptację w aucie z podobnymi objawami (wsteczny jak murzyn na pasach: raz jest, raz nie ma), w skrzyni nie było żadnych błędów - po robocie (na razie) skrzynia działa ok

wrzoch 30-03-2016 18:10

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Ja się zastanawiałem czy nie zrobić jej jeszcze jednej wymiany oleju, tym razem na Fordowski. Teraz mam Motula DCTF, bo takiego mi akurat wlali (tańszy był), ale z tego co do tej pory czytałem w niektórych dwusprzęgłówkach (jak na przykład sławnej Mitsubishi z ich olejem Diaqueen SST1) podobno na zamiennikach działało to nie zawsze jak trzeba.

Może jakby wlać oryginała i skalibrować poprawnie zaczęłoby to działać wreszcie jak trzeba?

stingerA6 30-03-2016 18:27

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Ja bym zaczął od samej kalibracji.

maxsys 31-03-2016 13:16

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
z tego co wiem Ford nie produkuje oleju. A ten co sprzedaja ze swoja nalepka i cena jest najczesciej olej castrola.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
tak mi sie wlasnie wydaje - ze jak sie zrobi aktualizacje i adaptacje czy kalibracje to bedzie lepiej. Z tego co wiem do mojej skrzynki jest nowa wersja oprogramowania mozesz mi to potwierdzic ? WF0GXXGBBGBJ75655, Wersja softu skrzyni TCM AG9R-7Z369-AL , Kalibracja AG9R-7J105-EL
przy wynianie oleju w zeszlym roku ponoc wszystko zrobili i w marcu zrobili jeszcze raz adaptacje itd. Jak ich wczoraj przydusilem to sie przyznali ze robia tylko adaptacje sprzegla i to nie zawsze, nic wiecej. Boja sie ze po pelnej adaptacji skrzynia wogole nie bedzie dzialac. Odwiedzilem w okolicy jeszcze 3 innych dealerow forda - zaden z nich nie chce sie tego podjac i zrobic pelnej adaptacji. Dwuch robi tylko adaptacje sprzegla a trzeci za oprogramowanie wogole sie nie zabiera. Kazdy mowi, trzeba wymnienic skrzynie :568:
mayak, szkoda ze tak daleko mieszkasz 1200KM to kawalek. Musze w okolicy kogos poszukac ....
Ta adabtacja czy kalibracja to sprzegla i czgo jeszcze ?

mayak 31-03-2016 16:19

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Sugeruję zmianę softu na AM (mam taki w swoim mondeo) i adaptację sprzegieł oraz wybieraka

orion512 31-03-2016 17:30

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Potwierdzam, kalibracja AM to najnowsza wersja softu do powershifta.
Też na niej jeżdżę i bardzo ładnie się zachowuje.

wrzoch 31-03-2016 18:02

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
Cytat:

Napisał mayak (Post 2567727)
Sugeruję zmianę softu na AM

Czy ten soft aplikuje się też do skrzyń 7M5R-7000-A*?
Co najświeższego można do takiej dostać?

Co do oleju wiem, że Ford nie produkuje olejów.

mayak 31-03-2016 22:11

Odp: Awaria skrzyni powershift
 
podłączasz się do aktualnego IDSa i masz wszystko czarne na białym


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.