Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Odma - wycieki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=219393)

endrius33 08-02-2015 06:04

Witam.
Z podobnym problemem tzn olejem w przewodach podjechalem do znajomego mechanika z Volvo. Poinformowal mnie, że przyczyna oleju jest wadliwy separator oleju i nadaje się do wymiany.

bartosh80 08-02-2015 09:49

Odp: Odma - wycieki
 
3 załącznik(i)
lotek prosiłeś o zdjęcia dodatkowego separatora tak to wygląda (temat akurat na bieżących stronach więc w nim zamieszczam zdjęcia).
W moim przypadku pękła ta gumowa (czarna) membrana w odmie co wiązało się z przedostawaniem się jeszcze większej ilości oleju w cały układ dolotowy powietrza. Zakup nowej pokrywy i od razu separatora od Lublina+ montaż.
Opis jaki wklejam jest z e-maila który w ostatnim czasie wysłałem do kolegi z forum Volvo brykającego się z identycznym problemem:

Gdzie i mniej więcej jak widzisz na zdjęciach reszta to już trochę własnej inwencji:
1 – jak ułożyłem przy silniku otwór na harmonijce filtra powietrz dopasowałem jakiś gumowy kapsel może być ciasno spasowany korek od odmy do separatora dodatkowego jest wykorzystane kolanko oryginalne odma/harmonijka
2 – tak wygląda po wyjęciu średnic tych wężyków nie pamięta choć chcę ten grubszy wymienić na karbowany od sprzętu AGD lepiej się układa ten zrobił się bardzo twardy
3 – zbiorniczek którego nie widać na drugim zdjęciu co 5 kkm (na początku sprawdzałem częściej aby określić interwał czasowy napełnienia się zbiorniczka) podnoszę go i wylewam to co się uzbierało jest przy tym cieńszym wężyku na końcu spoczywa na osłonie silnika
I to cała filozofia – silnik dostaje czyste powietrze – czyste harmonijka przy filtrze pow/turbina/instalacja powietrzna/intercooler/przepustnica/kolektor dolotowy powietrza/egr.
Przez jakiś czas miałem połączony ten grubszy wąż do harmonijki filtra powietrza(inaczej to wyglądało) jednak te silniki mają jak już wiesz fabryczną odme bardzo kiepską i szybko dostają mocne przedmuchy nadal na turbinę i w całą instalację szedł olej były to już naprawdę małe ilości ale przerobiłem na stan obecny.
Widać nieraz zależy jak wiatr zawieje że z pod samochodu lekko zadymi w aucie nic nie czuć zostawiłem - wąż schodzi w okolice przekładni kierowniczej/sanki.

lotek 08-02-2015 15:37

Odp: Odma - wycieki
 
Kurcze, skomplikowana operacja. Czyli to jest zestaw od Lublina? Czy własna inwencja?

Bump: Od odmy na pokrywie zaworów instalacja prowadzi prosto do zbiornika, który po jakimś czasie oprozniasz? . A miejsce wejścia gumowego węża w ta harmonijkę ppo prostu zaslepiasz ? Dobrze rozumiem?.

bartosh80 08-02-2015 16:01

Odp: Odma - wycieki
 
Od Lublina jest tylko to - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Zbiorniczek jest na końcu tego cieńszego wężyka drugie zdjęcie ale go nie widać dlatego dodałem 3 zdjęcie samego zbiorniczka i on jest opróżniany.
Od odmy instalacja prowadzi do separatora pierwsze zdjęcie oraz jak w linku - harmonijkę zaślepiasz.
Własna inwencja aby to w miarę estetycznie/poprawnie/solidnie zamontować.
No i jeszcze jedno przy separatorze jak w linku przy wyjściu niebieska uszczelka - jest mały kołnierz oporowy oraz mocowanie separatora potrzebne w Lublinie nam nie potrzebne więc obydwa elementy zeszlifowałem widać to na zdjęciu 2.

lotek 08-02-2015 18:52

Odp: Odma - wycieki
 
Bartosz czyli najlepiej wykonać separator jak rowniez zmodyfikować samą odmę tzn filterek z siatki stalowej i powinno być ok?

luki6262 08-02-2015 22:14

Odp: Odma - wycieki
 
Ja dałem tam siateczkę drobnozwojową. Nie może to być siatka powlekana. Olej w dalszym ciągu się gromadzi, ale w znacznie mniejszej ilości niż to było wcześniej. U mnie to jest tak jak tutaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pcrb 09-02-2015 08:58

Odp: Odma - wycieki
 
a po co ten separator dajecie przecież ten silnik ma tak mieć i nic sie nie dzieje z tym olejem w niczym to nie przeszkadza, on wraca do silnika i to nie prawda jest, że się spala bo jak by tak było to by ubywało nam oleju, a u mnie w aucie gdzie olej zmieniam co 10 tys i co 3 miesiące nie ubywa ani troszke. te połączenia które mówisz że ciekną to to koło turbiny cieknie kiedy jest niedociagnieta lub jej brak sróba po lewej stronie plastikowego przewodu i on drży i sie rusza, dodatkowo poza dokręceniem możesz po odtłuszczeniu dać silikonu czarnego wysokotemperaturowego. pozostałe miejsca też lekko silikonem i nowe objemki ale zrół je ładnie a nie byle jak że sie ześlizgują. daj metalowe dokręcane a nie z plastiku sciagane bo one sie od temperatury rozszerzają.

lotek 09-02-2015 09:32

Odp: Odma - wycieki
 
Myślę, że ten patent z trytytek u mnie, zastępuje jakiś pęknięty element. I właśnie wydaje mi się że ten [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ( ja go chyba nie mam). No i według mnie, leci tego oleju zdecydowanie za dużo, tak jak by odma niedomagała. Dekiel zaworów jest dosyć drogi, myślicie że opłaca się kupić używany np. od 1.6 HDI?

bartosh80 09-02-2015 10:25

Odp: Odma - wycieki
 
pcrb - a którędy przedmuchy/olej z odmy ma trafić do silnika konkretnie miski olejowej?
Silnik 1,6D/TDCi

lotek 09-02-2015 10:44

Odp: Odma - wycieki
 
Bartosz, czy ten łącznik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], można kupić gdzieś indziej aniżeli w serwisie?? Szukałem używki na allegro, ale jakoś nic nie mogę znaleźć. Znalazłem jeszcze pokrywę, [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], rozumiem, że będzie pasować? Tylko teraz achodzi obawa o stan odmy, czy nie będzie ona również uszkodzona.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.