Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Opóźniona reakcja na pedał gazu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218265)

marek.tomczak 24-06-2015 10:13

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
Też tak miałem w Scenicu 1.9dci (na jałowym po wciśnięciu gazu na maxa dopiero obroty rosły po około 1 sek.-tak jakby się zamyślił i po chwili zorientował że trzeba dać w rurę). Prawdę mówiąc podczas jazdy nie było to odczuwalne. Jeździłem z tym 6 lat (różne rzeczy były przez ten czas sprawdzane i niestety nic nie dawało efektów).

piter2010 24-06-2015 10:29

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
Wróciłem parę dni temu z Anglii, kolega kupił sobie tam Audi A6 140KM TDI,dosłownie wmurowało mnie jak na biegu jałowym sprawdzałem reakcję na gaz.....powiem krótki,reakcja jest natychmiastowa i błyskawiczna.W porównaniu do mojego mondka to tak jak by się budził po około 2 s dopiero do życia.Nieporównywalna różnica,byłem bardzo zaskoczony,no bo przecież ta sama moc,moment obrotowy podejrzewam że taki sam albo bardzo zbliżony,a tu takie zaskoczenie.

jaceks 24-06-2015 10:30

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
Cytat:

Napisał maniunio (Post 2419932)
Podłączę się do tematu. Nie wiecie może co może powodować opóźnioną reakcję na gaz nawet na jałowym? PO naciśnięciu gazu auto reaguje gdzieś tak po sekundzie. W dodatku dźwięk jest jakiś taki strasznie basowy poniżej 1500 obrotów.

auto było w trakcie wypalania filtra dpf.

maniunio 24-06-2015 10:52

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
Cytat:

Napisał jaceks (Post 2419938)
auto było w trakcie wypalania filtra dpf.

Auto nie było w trakcie wypalania DPF bo dzieje się tak ciągle, czy to rano po włączeniu auta czy po długiej trasie. W dodatku wypalanie mam pod stałą kontrolą (sprawdzam kabelkiem kiedy mniej więcej ma się wypalać) dlatego to nie z tym jest problem. A i ten dźwięk jest mniej basowy niż przy wypalaniu, coś jakby silnikowi było ciężko.

@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , taki sam szok przeżyłem jak wsiadłem ostatnio do peugeota wujka i nacisnąłem gaz, nie było nawet milisekundy zastanowienia a w moim czuje się jakby jaka kolwiek reakcja zajmowała wieczność.

kkooccuurr 24-06-2015 11:13

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
Cytat:

Napisał maniunio (Post 2419932)
Podłączę się do tematu. Nie wiecie może co może powodować opóźnioną reakcję na gaz nawet na jałowym? PO naciśnięciu gazu auto reaguje gdzieś tak po sekundzie. W dodatku dźwięk jest jakiś taki strasznie basowy poniżej 1500 obrotów.

Miałem w zasadzie to samo. Z tego też chyba powodu silnik zgasł mi przy ruszaniu przez pierwszy miesiąc więcej razy niż we wszystkich innych pojazdach razem wziętych przez kilkanaście lat

W moim wypadku pomogła wymiana zaworu turbiny (Pierburg 7.01771.00). Można było dość łatwo sprawdzić że jest uszkodzony poprzez dotknięcie go podczas wyłączania silnika - dawało się wyczuć wraźnie drganie przez ok 3 sekundy oraz słychać było taki tykający dźwięk - niestety nie nagralem. Teraz jest zdecydowanie lepiej choć o milisekundach w reakcji na pedał gazu to chyba nadal nie można mówić :/

maniunio 24-06-2015 11:21

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , zawór wymieniłem jakieś 3-4 miesiące temu, po wyłączeniu jest cisza nie licząc dźwięków, które można posłuchać na tym filmiku od 20 sekundy: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

piter2010 24-06-2015 11:46

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
Ja sprawdzałem zawory w zeszłym roku,zamieniłem je miejscami i odwrotnie,wszystko u mnie jest OK,żadnych problemów z zaworami nie mam.Natomiast opóźniona reakcja na pedał gazu została.Zostało mi jedynie poruszanie się na ciągle dostępnym momencie obrotowym,czyli nie schodzę z 1.800obr/min,a i dwu masa wytrzyma dłużej.Po prostu trzymać moment obrotowy,taki jak mówi producent,spalanie będzie mniejsze,a i płynność będzie utrzymana,oraz moment obr.Pozdrawiam.

kkooccuurr 24-06-2015 12:00

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

U mnie te dzwięki były inne, tykanie nie tak głośne ale za to z większą częstotliwością (takie trrrrrrrrrrrrrrrrrrr :) )

maniunio 24-06-2015 12:09

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
Były czyli już ich nie ma? Jeśli tak to w jaki sposób się ich pozbyć?

EDIT: nagrałem filmik z opóźnieniem. Na filmie również słychać takie jakby dziwne tarcie silnika gdy odpuszczam gaz i auto schodzi z obrotów. No i jest słyszalne jeszcze terkotanie. Może jakieś wprawne ucho jest w stanie zdiagnozować czy to na pewno dwumasa?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

KrisW 24-06-2015 16:49

Odp: Opóźniona reakcja na pedał gazu
 
Wydaje mi się to normalne, niestety ale tak działają systemy z elektronicznym pedałem gazu. Ekologia panie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.