Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=218033)

peter79 14-01-2015 21:43

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
tu pewnie chodzi o to co kiedyś pokazywali w telewizji burmistrz jakiegoś małego miasta (w Austrii albo Niemczech ) nakazał zniesienia wszystkich znaków, świateł itp co skutkowało że każdy jechał 20km/h bo nikt nie wiedział jak ma się zachować na drodze skrzyżowaniu i się chwalili że jest prawie zero kolizji itp itd.
Bzdura światła OK!!!

W@SP 14-01-2015 21:50

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał wydra (Post 2333406)
Kolizji jest więcej bo jest więcej samochodów na drogach.
A motocyklistom statystyki zawyżają "skuterzyści na dowód".

Może masz jakąś teorię na temat W.Brytanii i ilości wypadków na wyspach?Mieszkałem w Anglii prawie rok.Potrafią tam jeździć bez świateł w dzień w gęstej mgle i w ulewnym deszczu.Porównaj sobie statystyki Polskie.Ostatnio byłem świadkiem wypadku.Baba wyjechała z posesji z doskonałą widocznością wprost pod skuter "na dowód" z włączonymi światłami.Nie zauważyła go bo miała okularki przeciw słoneczne.Tak się tłumaczyła!Ja to widziałem,choć byłem z 300 m dalej...Może dlatego,że badania okulistyczne przeszedłem normalnym trybem,a nie za 50 zł...

TOMAS 14-01-2015 21:54

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał W@SP (Post 2333418)
Potrafią tam jeździć bez świateł w dzień w gęstej mgle i w ulewnym deszczu

A jak spadnie 1 cm śniegu to nie wiedzą jak jechać.

Patrzmy na siebie a nie na inne nacje

W@SP 14-01-2015 21:55

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Jasne.Po co brać przykład od lepszych...

gregor75 14-01-2015 21:57

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
od lepszych ? :D

wydra 14-01-2015 21:58

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał W@SP (Post 2333418)
Nie zauważyła go bo miała okularki przeciw słoneczne.

Gdyby jechał bez świateł to na pewno by go zobaczyła. A może tak ją oślepił, że musiała te okulary założyć?

Wiesz co, szkoda czasu na dyskusję z osobą co popiera się badaniami robionymi przez "jakiś tam zespół fachowców" i za wszelką cenę chce mi uświadomić, że robię sobie krzywdę jeżdżąc na światłach. Jeździłem i będę jeździł na światłach.
A Ciebie nie chcę spotkać na drodze, jak się robi szaro, wyprzedzającego bez świateł, bo Tobie się wydawało, że warunki pozwalają na ich niewłączenie.

I miałem normalne badania właśnie za 50zł przed rozpoczęciem kursu na prawo jazdy. Także nie wiem jakie to ma znaczenie ile kosztowały badania...

Może trzeba było zostać na wyspach?

Zdzich K. 14-01-2015 21:58

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
A ja podpisałem: wprowadzenie tego obowiązku miało (i ma) sens tam, gdzie ów pomysł powstał. Żeby ocenić i docenić używanie dziennych świateł, trzeba w Skandynawii pobyć i popracować na drodze (jeżdżąc, ale nie tylko) a nie "wozić się" przez tydzień urlopowy.
W naszych warunkach jest to nadużycie z gatunku bycia bardziej świętym od samego papieża.

W@SP 14-01-2015 22:00

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Cytat:

Napisał gregor75 (Post 2333424)
od lepszych ? :D

Skoro Niemcy,Francuzi,Anglicy,Austriacy itd mają więcej samochodów a mniej wypadków niż Polacy i w dodatku nie mają tego zbawiennego nakazu to chyba są lepsi?

wydra 14-01-2015 22:02

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
Ale jakie oni mają systemy dróg? Nie jak u nas, dwie autostrady na krzyż. Twoje badania chyba pominęły tą kwestię?

gregor75 14-01-2015 22:03

Odp: Petycja o zniesienie nakazu włączania swiateł mijania w dzień.
 
dużo lepsze drogi oraz lepsze samochody mają tu wielkie znaczenie


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.