Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2007-2010] Nie grzeje przednia szyba (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=215931)

klodis 08-12-2014 11:40

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
po włączeniu szyby trochę trzeba poczekać na efekt, grzałki nie są pewnie jakiejś dużej mocy, więc trochę czasu nagrzanie zajmuje. Ja jak sprawdzałem czy szyba grzeje to po chwili dotknąłem ją i była ciepła.

Kiedyś podczas jazdy włączyłem ją a po jakimś czasie przypomniałem sobie że zapomniałem wyłączyć ale automatycznie zrobiła to za mnie :-)

czesiek_22 08-12-2014 14:50

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Podepnę się do tematu, żeby nie pisać nowego postu.
Mam 2009 1.8tdci, po zapaleniu automatycznie mi się włącza ogrzewanie przedniej i tylniej jak temp jest poniżej 4C, czy można to jakoś wyłączyć? Czy trzeba przez podłączania pod OBDII?

wrzoch 09-12-2014 19:31

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
ElmConfigiem można wyłączyć zapewne. Skąd jesteś? Może ktoś się znajdzie w okolicy z kablem. To zaledwie 5 minut zabawy.

czesiek_22 11-12-2014 07:03

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2314568)
ElmConfigiem można wyłączyć zapewne. Skąd jesteś? Może ktoś się znajdzie w okolicy z kablem. To zaledwie 5 minut zabawy.

Wałbrzych, ale mogę podjechać jak ktoś by był w miarę blisko :)

gg1973 20-01-2016 13:00

Ogrzewana przednia szyba usterka
 
Witam
Od wczoraj grzeje mi tylko połowa od pasażera.Od czego zacząc, od bezpiecznikow (nie wiem gdzie sa) ,czy rozkrecacz podszybie. Proszę o rade

klodis 20-01-2016 14:32

Odp: Ogrzewana przednia szyba usterka
 
bezpieczniki są pod kokpitem pasażera jak się schylisz to poniżej drzwiczek schowka jest czarna mata trzeba zdjąć dwie zaślepki i masz pokrywę bezpieczników

czesiek_22 21-01-2016 08:17

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Pod maska masz jeszcze dodatkowe bezpieczniki, dwie kostki po 40A po jednej na kazda stronę, sprawdź je tez

falco01 15-02-2016 14:39

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2311374)
Do sprawdzenia:
- przekaźnik grzania szyby w skrzynce bezpieczników w komorze silnika
- podłączenia elektryczne szyby po obu stronach na podszybiu
- podłączenie szyby do masy za lampką oświetleniową na podsufitce nad głową kierowcy.

tadi_k podłącze sie do tematu mam c-maxa ghia z 2004 roku ale bez grzanej szyby czy jest opcja tylko wymiany szyby na grzana i włącznika ?.
Czy jeszcze trzeba instalacje dorabiac ?.

wrzoch 15-02-2016 15:32

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Cytat:

Napisał falco01 (Post 2537226)
czy jest opcja tylko wymiany szyby na grzana i włącznika ?.
Czy jeszcze trzeba instalacje dorabiac ?.

Jak nie sprawdzisz czy masz instalację to nikt Ci ze szklanej kuli nie wywróży.
Otwórz skrzynkę bezpieczników pod maską, z piktogramów sobie wypatrz które bezpieczniki/przekaźniki dotyczą grzania szyby i zobacz czy mają obsadzone piny w skrzynce. To najprościej chyba sprawdzić. Możesz też zajrzeć pod podszybie i po lewej i prawej stronie powinny być takie jajowate gniazda ok. 1cm średnicy wyprowadzone na dość grubych kablach (przynajmniej tak jest w polifcie).

falco01 15-02-2016 16:14

Odp: Nie grzeje przednia szyba
 
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2537267)
Jak nie sprawdzisz czy masz instalację to nikt Ci ze szklanej kuli nie wywróży.
Otwórz skrzynkę bezpieczników pod maską, z piktogramów sobie wypatrz które bezpieczniki/przekaźniki dotyczą grzania szyby i zobacz czy mają obsadzone piny w skrzynce. To najprościej chyba sprawdzić. Możesz też zajrzeć pod podszybie i po lewej i prawej stronie powinny być takie jajowate gniazda ok. 1cm średnicy wyprowadzone na dość grubych kablach (przynajmniej tak jest w polifcie).

Oczywiście jest to dobry sposób za co dziekuje tylko myslałem że standartowo ford montuje instalacje w wersjach ghia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.