Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=210552)

Sixstone 19-09-2014 17:19

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Dziś rozwiązany został problem, olałem temat tego spraya bo dużo sprzecznych informacji się naczytałem. U mnie pomogło odpowietrzenie filtra paliwa i\lub jego wymiana. Nie ma teraz żadnych wcześniejszych objawów. Spróbuj i napisz czy pomogło to u Ciebie.

Cynamonowy 19-09-2014 23:02

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Ja w swoim wymieniałam rozrząd + wszystkie filtry a problem nadal pozostał. Wyczytałem, że na szarpanie pomaga aktualizacja oprogramowania PCM więc w przyszłym tygodniu udaję się do ASO na aktualizację. Później napiszę jak wrażenia. U Ciebie być może problem leżał gdzieś indziej ponieważ masz nowszy samochód a co za tym idzie zapewne nowsze oprogramowanie silnika ;)

Sixstone 19-09-2014 23:12

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
a zaślepiałeś już EGR?

Cynamonowy 20-09-2014 12:45

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Tak zaślepiłem i nic nie pomogło ;)

Sixstone 24-09-2014 07:13

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Jak idzie naprawa? U mnie za szybko się ucieszyłem. Co prawda nie ma tego szarpania, ale nadal potrafi gasnąć po odpaleniu. Mam takie wrażenie, że przy przyśpieszaniu jest duża turbo dziura i nie wkręca się na obroty tak jak powinien.

Cynamonowy 24-09-2014 13:46

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
2 załącznik(i)
Wczoraj odebrałem samochód z serwisu i teraz czuję jakbym posiadał zupełnie inny pojazd. Nie ma szarpnięć, silnik lepiej wkręca się na obroty, jazda jest o wiele płynniejsza i przyjemniejsza. Co najważniejsze na postoju gdy silnik jest ciepły spala o 0,3 - 0,4l mniej. A wszystko to dzięki aktualizacji PCM - koszt 199 zł.

gorilas 24-09-2014 14:26

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
U mnie aktualizacja tez dala pozytywne efekty, nieco mniejsze spalanie od tego do ktorego z nadal niewiadomych przyczyn dotarlem, ogolnie lepsza kulture pracy silnika i przede wszystkim koniec szarpania miedzy 1600-2000rpm.
Pozostal fakt ze srednie spalanie z kompa mam na 8,5 bez klimy czy nagrzewnicy (przed zmiana softu dobijalem do 9), zeby bylo ciekawiej rzeczywiste z tankowan okolo 7,5l/100km, gdzie wczesniej bez problemu miescilem sie w jezdzie mieszanej w 7 na kompie, rzeczywistego nie sprawdzalem. Na razie nie mam pomyslu co z tym robic, ani szczerze mowiac czasu, samochod jezdzi oprocz tego bez zarzutu i sprawdzony wielokrotnie innymi samochodami diagnosta niczego w moim Focusie nie znalazl.

Oprocz tego, zastanawialem sie nad jakims pisemkiem do Ford Polska. Bedac swiadomym istnienia nowego softu, ktory rozwiazywal problemy zglaszane im przeze mnie w ramach przegladow gwarancyjnych (szarpanie miedzy 1600-2000rpm) i na ktore nie znalezli oczywiscie rozwiazania mowiac ze ten typ tak ma, nie sprobowali nawet update'u! Ostatni przeglad mialem 01.2011, wiec wersja BNA juz istniala. Na papierkowa, a tym bardziej prawna batalie z Ford Polska z mizernymi widokami na ugranie czegokolwiek - bo wlasciwie na razie nic mi sie nie zepsulo, oprocz obnizonego komfortu uzytkowania - jednak raczej tez nie mam czasu ;)

Sixstone 25-09-2014 20:37

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
jak ma ktoś chwilę to zamieszczam link do filmików z testem zegarów i defektami, których nikt nie jest w stanie zdiagnozować.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

gorilas 26-09-2014 15:10

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
Sixtone chyba troche nie na temat i chyba piszesz o tym w innym watku?

RedFord 26-09-2014 15:38

Odp: Szarpanie, dławienie, egr i czarny dym
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] proszę swój post umieścić w temacie dot. zegarów.
Taka mała zasada jeden temat, jeden problem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.