Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Czujnik doładowania powietrza ? Brak odpowiedniej mocy,kiepskie przyśpieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209962)

Mariusz 20-08-2014 11:30

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Cytat:

Napisał palmak (Post 2257237)
5. EGR będę musiał zaślepić i zobaczę czy da to efekt. Czy ktoś z kolegów posiada może taką blaszkę już wyciętą pod wymiar i dość porządnego materiału?.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał palmak (Post 2257237)
1. Wielkie zapocenia na rurach - mam kilka zapoceń w różnych miejscach, ale wydaje mi się, że gumy nie są pęknięte. Wina obejm na końcach ? zmienić cybanty na nowe? nowe rury ?

To, że Ci się wydaje o niczym nie świadczy. Odpal silnik, niech ktoś drugi go gazuje, a Ty sprawdzaj, czy któraś z rur/węży gumowych nie puchnie, nie świszczy, nie rzuca drobinkami/rosą olejowo/powietrzną. Możesz podociągać wszelkie opaski metalowe na rurach gumowych. Jeśli przy nich są olejowe zapocenia i są oryginalnie zaciskane, to wymień na nowe i mocno je dokręć. Przy ładowaniu przez turbinę ciśnienie w nich jest powyżej 2bar.

Cytat:

Napisał palmak (Post 2257237)
2.VTG czyli Turbina ze zmienna fazą geometrii łopatek ? Jak to zdiagnozować czy ja posiadam ? :) Wiem, że mam przepływomierz ( który też przeczyściłem )

Wrzuć fotkę swojej turbiny ze sterowaniem, które jest w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

A może masz taką?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A tutaj turbo z "gruchą".
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:
Cytat:

Napisał palmak (Post 2257237)
4.Zawór podciśnienia, ten od doładowania powietrza, któremu kolega Mariusz zrobił zdjęcie?

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
http://www.fotoszok.pl/upload/9a4187d3.jpg

palmak 21-08-2014 08:06

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
4 załącznik(i)
Witam

Przesyłam kilka fotek miejsc w silniku gdzie jest mocne zapocenie rur oraz osprzętu obok. Sprężarka to Garret M24 ... tyle wyczytałem.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Zaślepiłęm EGR . Wydaje mi się, że żadnej różnicy na plus nie ma. Auto głośniej pracuje ... moooooożę ciut lepiej się zbiera w dolnym zakresie obrotów, ale może tylko to autosugestia .

Wydaje mi się, że auto nie dostaje odpowiedniej dawki "mocy" po przekroczeniu 2 tyś. obr. Auto ma "odejście" i pewnie nie jeden kierowca nawet by nie robił z tego powodu zamieszania, ale według mnie, nie przyśpiesza tak jak powinno ...

buzzy 21-08-2014 09:27

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
No i widzisz... :/ Nie zastanawiałem się nad tym, ale jak Was czytam, to może i ten mój też nie idzie jak powinien... Ostatnio wyprzedzałem mondka mk4 (myślałem, że 2,0tdci 140km - a potem okazało się, że miał tylko 115KM) i ciężko mi szło... :(
EGR - zaślepiłem rok temu blaszką z allegro za 12pln z 3 otworkami i "sprężynki" od tego czasu nie widziałem, ale też mam wrażenie, że jakby głośniejszy silnik po tym... Biorę się weekend za gumy w takim razie... :(

palmak 21-08-2014 09:43

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Najgorsze, że nie wszystkie gumy/rury są tak fajnie i łatwo dostępne .... by móc je wykręcić i sprawdzić a potem ew. wymienić.

Robson_wroc 21-08-2014 10:15

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Cytat:

Napisał palmak (Post 2257836)
Przesyłam kilka fotek miejsc w silniku gdzie jest mocne zapocenie rur oraz osprzętu obok

Ze zdjęć to widać że rurka od odmy jest zapocona (ale tym bym się raczej nie przejmował). Istotniejsze są rury i połączenia w dalszej części układu dolotowego. Najprościej byłoby gdybyś zrobił logi dynamiczne Forscanem (przepływka, ciśnienie doładowania) i porównał z kimś kto ma taki sam silnik.
Może się okazać, że wszystko jest OK.

palmak 21-08-2014 10:23

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Zapocenie dość mocne jest na rurze od turbo ... zapocenie oraz nagar i syf dość gęsty ...

Czy do tego Forscana mogę użyć kabla ELM na USB ? czy potrzebuję specjalnego kabelka ? Forscan jest do ściągnięcia ze strony ? czy to płatny program?

Robson_wroc 21-08-2014 10:30

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Cytat:

Napisał palmak (Post 2257924)
Zapocenie dość mocne jest na rurze od turbo ... zapocenie oraz nagar i syf dość gęsty ...

To jednak do sprawdzenia. Może cybanty puszczają.

Cytat:

Napisał palmak (Post 2257924)
Czy do tego Forscana mogę użyć kabla ELM na USB ? czy potrzebuję specjalnego kabelka ? Forscan jest do ściągnięcia ze strony ? czy to płatny program?

Forscan do ściągnienia za darmo [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Kabelek ELM na USB, szczegóły w wątku [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

palmak 21-08-2014 10:33

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Uprzejmie dziękuje za informację ! :)

Chciałbym by były to cybanty ...
Dziś albo jutro poszukam kabla, kiedyś go kupowałem i spr przesłać Wam te logi.

palmak 21-08-2014 13:03

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Cytat:

Napisał Mariusz (Post 2257327)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]



To, że Ci się wydaje o niczym nie świadczy. Odpal silnik, niech ktoś drugi go gazuje, a Ty sprawdzaj, czy któraś z rur/węży gumowych nie puchnie, nie świszczy, nie rzuca drobinkami/rosą olejowo/powietrzną. Możesz podociągać wszelkie opaski metalowe na rurach gumowych. Jeśli przy nich są olejowe zapocenia i są oryginalnie zaciskane, to wymień na nowe i mocno je dokręć. Przy ładowaniu przez turbinę ciśnienie w nich jest powyżej 2bar.



Wrzuć fotkę swojej turbiny ze sterowaniem, które jest w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

A może masz taką?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

A tutaj turbo z "gruchą".
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Bump:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
http://www.fotoszok.pl/upload/9a4187d3.jpg

Mariusz , odnośnie turbo, to mam te z gruszką.
Odnośnie, ostatniego foto i przedostatniego : rozłączałem tam kostki bo przeszkadzały mi w wyczyszczeniu kolektora dolotowego ... może wpiąłem odwrotnie ? Czy tam jest ten zawór podciśnienia, dobrze rozumiem ?

Dombek 21-08-2014 20:21

Odp: Czujnik doładowania powietrza - gdzie się znajduje?
 
Cytat:

Napisał palmak (Post 2257237)
...2.VTG czyli Turbina ze zmienna fazą geometrii łopatek ? Jak to zdiagnozować czy ja posiadam ?...

Jeśli sztanga gruszki jest położona wzdłuż osi turbiny to turbawkę masz zwykłą jeśli sztanga jest w poprzek turbiny to jest zmienna geo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.