Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=207095)

jaceks 11-07-2014 19:49

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
2. to przedlift
3. to polift
1. to mdel przejściowy. nie ma takiego w katalogach, ale np. do aut z 2010r są na stronie forda 3 różne instrukcje obsługi, zależnie od miesiąca produkcji auta.

Bozzo 14-07-2014 20:38

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
5 załącznik(i)
Panowie,

niestety za niewiedzę i brak schematu się płaci :(, jak wspominałem wyrzucało mi błąd podczas programowania modułu. Niestety było to spowodowane brakiem małego czarnego kabelka - masy na 4 pinie. Przesyłam zdjęcia zielonej końcówki gdzie powinna być masa (4pin czarny kabel - podebrany z masy z wiązki), Jeżeli ktoś potrzebuję informacji jak gdzie bo zdjęcia nie wyraźnie proszę o info na priv.

Bump: A i jeszcze jedna informacja każdy moduł pasuje - informacja z od kolegi z ASO Forda :)

klemensss 07-03-2015 18:15

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Witam serdecznie.
FORD MONDEO KOMBI 2000 TDCI 140KM 2013r
Dołączę się do tematu dla potomnych.

Na początek zakupiłem hak z roku 2008 - Westfalia TYP 307-317 z modułem 6G9N-14B192-AC na alledrogo za 650 zł do tego zakupiłem sterownik STN1170 ELM327 v3 Diagnoza OBD2 MS-CAN Ford za 149 zł i przejściówkę z 13 pin na 9 za 10zł.

Hak zamontowałem samodzielnie. Trzeba odkręcić kilka śrub od zderzaka, wypiąć kabelki od czujników parkowania, odkręcić lampy tylne i można zdjąć zderzak dalej trzeba zdjąć boczki w bagażniku żeby kable przeciągnąć - patrząc od tyłu z prawej strony od spodu jest orygnialny otwór lub pod prawą lampą jak kto woli. trzeba wywalić wzmocnienie i w jego miejsce zamontować hak.


W moim modelu w zielonej kostce tez są tylko trzy kabelki więc korzystając z wiedzy i doświadczenia kolegi Bozzo podpiąłem na czwarty pin masę. U mnie nie znalazłem kostki szarej 12V więc wpiąłem się w kabel od gniazda zapalniczki po prawej stronie.

Następnie trzeba podłączyć sterownik STN1170 pod ODBII schowane w lewym schowku koło kierownicy, i uruchomić moduł trailer tow module ja wybrałem opcje z 13 pin.

I zaczęło wszystko działać. Poniżej fotki.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaceks 08-03-2015 08:37

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
zdjęcia nie działają

kopydleusz 08-03-2015 21:51

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Cytat:

Napisał klemensss (Post 2365526)
wpiąłem się w kabel od gniazda zapalniczki po prawej stronie

Obawiałbym się takich rozwiązań, bo z tego co wiem, jest to dodatkowe zasilanie do ładowania akumulatora przyczepy (działa tylko we wtyczce 13-pin podczas jazdy), a to może być spory pobór prądu (zalecany kabel o przekroju 2,5 mm i bezpiecznik 30A).

klemensss 14-03-2015 20:25

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Zgadzam się że to podłączenie zasilanie jest za słabe pod przyczepę kempingową ale tak naprawdę zależało min na przyczepie towarowej 9 pin i 13 jest bo jest z przypadku (takie gniazdo było w haku który kupiłem).

Mam inny problem.

Przyczepa ma światła OK.

Ale czujnik cofania ciągle brzęczy. Jak podłącze przyczepę i włączę wsteczny to brzęczy jakby czujniki coś widziały.

Moje pytanie jak zaprogramować komputer żeby po podłączeniu przyczepy wiedział żę czujniki są zbędne a bez przyczepu żeby działały.

kopydleusz 15-03-2015 20:18

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Jeśli czujniki są oryginalne i wiązka też, to elmconfig powinien pomóc.

Jeśli czujniki masz nieoryginalne, to proponuję zainteresować się pinem w gniazdku 13-pin który informuje auto o podpięciu przyczepy. Na tym pinie założyć przekaźnik, który rozłączy czujniki cofania.

dodi 27-04-2015 10:09

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
zamontowałem orginalny hak... z ori modułem wszystko poszło jak po maśle... w zielonej kostce miałem 4 przewody więc juz nic nie podłączałem dodatkowo... dzieki za opis... jakby co to służe swoją pomocą...

parzyn23 30-06-2015 10:16

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Witam,
Możecie zerknać na ten wątek

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

post 105

Chciałbym to podłaczyć w tym tygodniu. Zamontować uchwyt rowerowy -->wakacje...

Bozzo 01-07-2015 14:53

Odp: Moduł przyczepy - Trailer Tow Module (TTM) - Instalacja/Testy
 
Cześć,

oryginalnie ten kabel idzie do akumulatora przez całe auto wzdłużnie. Tam jest wpinany +i-. U mnie jet po partyzancku wpięty w tylną zapalniczkę + dodany większy bezpiecznik i zabezpieczający bezpiecznik na dodatkowej wiązce od kabli haka. Minusem tego rozwiązania jest zajebiste szumienie układu np. CB Radio nie będzie dobrze odbierało fal jak będziesz coś ciągnął. Dla tego kabel musi być wpięty do akumulatora a i jeszcze czasami może strzelić bezpiecznik zapalniczki ( u mnie jeszcze się to nie zdarzyło).

Wszystko widać na zdjęciach jak się przyjrzysz widać jak kable są połączone jebutnie oklejone izolacją hehe ZDJ3 i ZDJ4

Bump: Kabel 1 wychodzi od modułu Forda i jest na koncu oznaczona jako R1N9A
Kabel 2 idzie od wtyczki z pinu 9 jako stały + Gdzie należy go wpiąć



Z tego co ja pamiętam to obydwa zasilające idą u mnie do zapalniczki.

http://forum.fordclubpolska.org/attachment.php?attachmentid=54046&d=1405366701

oraz

http://forum.fordclubpolska.org/attachment.php?attachmentid=54047&d=1405366710












Cytat:

Napisał parzyn23 (Post 2422237)
Witam,
Możecie zerknać na ten wątek

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

post 105

Chciałbym to podłaczyć w tym tygodniu. Zamontować uchwyt rowerowy -->wakacje...



Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.