Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Zapalona kontrolka awarii silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=200218)

mavv 04-03-2014 09:14

Odp: Zapalona kontrolka awarii silnika
 
Jednak coś było, jak Pan gazownik stwierdził "rozszczelnił się oring na listwie". Ale kontrolka paliła się nadal, jak przekręciłem kluczyk. Muszę jechać go zatankować, bo niestety nie poczuli się i nie dolali.
Czy ktoś może coś jeszcze podpowie, odnośnie tego testu zegarów?

maximus999 06-03-2014 20:38

Odp: Zapalona kontrolka awarii silnika
 
Jak założyłeś gaz to kup sobie interfejs na ELM327 do Forda i drugi do gazu. Kosztują w sumie niewiele a mogą się przydać.

mavv 24-03-2014 17:53

Odp: Zapalona kontrolka awarii silnika
 
Temat można zamknąć. Trzeba było go wyregulować - coś z mieszanką, zatem Wasza diagnoza była prawidłowa. Wyciek tego paliwa pewnie był zbiegiem okoliczności.

mavv 06-04-2014 17:51

Odp: Zapalona kontrolka awarii silnika
 
Ciągle jednak walczę z tą kontrolką. Faktycznie jest to niezmiennie "uboga mieszanka". Ale zaczyna mnie to irytować, bo niby regulujemy, skanujemy, ustawiamy a ona ciągle powraca jak zły sen.
Nie jestem ekspertem, więc mogę coś pokręcić. Z tego co mówił gaźlak, póki co zostały zwiększone otwory w dyszach a potem zwiększone ciśnienie. Ale więcej się nie da i kolejny krok ponoć jaki można zrobić, to wymienić ten element, który za to ciśnienie odpowiada. Ale ponoć jest założony taki, który powinien spokojnie wystarczać w tym modelu a ten mocniejszy jest z limitem do 250 koni.
Było tak. Niby już był dobrze wyregulowany ale jak przycisnąłem 170 to się zapaliła. Fakt, nie prułem aż tak podczas samoregulowania przez komputer. Potem już praktycznie zaraz po regulacji.
Jeden znajomy zasugerował, że winę za to może ponosić też gorszy gaz, zatankowany nie na stacji tylko u jakiegoś ciecia. Faktycznie ostatnio raz zatankowałem i kontrolka zapaliła się niemal od razu, choć nie skojarzyłem tego faktu. Mogłoby to nawet pasować.
Obecnie znowu muszę jechać na tę regulację (może tylko wyzerowanie błędu), tylko chcę się upewnić i przepalić to co mam zatankowane. Niepokoi mnie jednak, że po tym zwiększeniu ciśnienia (i tankowaniu, bo zrobiłem to w sumie jednocześnie), po prostu gorzej chodzi, czasem pryka i się przydusza (czego wcześniej nie miałem).
Co Wy na to?

maximus999 06-04-2014 18:27

Odp: Zapalona kontrolka awarii silnika
 
Napisz jaką masz instalację: reduktor, wtryski i jaka średnica tych dyszy.

mavv 14-04-2014 13:27

Odp: Zapalona kontrolka awarii silnika
 
Reduktor AC R01, wtrysk Ac AC W01, a średnica chyba 3, zwiększona z 2,5 (?) - ale to tylko tyle ile facet mi powiedział.

I raczej to jednak nie będzie kwestia "gorszego" gazu, bo zatankowałem na shellu (ponoć najlepszym jakościowo w okolicy) i żadnej poprawy.

jarhel74 14-04-2014 18:05

Odp: Zapalona kontrolka awarii silnika
 
A instalację regulował podczas jazdy z laptopem na kolanach, czy ustawił autoklibrację?

mavv 15-04-2014 19:27

Odp: Zapalona kontrolka awarii silnika
 
Jeździliśmy z podłączonym lapkiem, cośtam klikał ale chyba wyglądało bardziej na automatyczną kalibrację. tego nie powiem, bo skupiałem się na prowadzeniu.

Stanęło na tym, że wymienią ten reduktor na mocniejszy (do 250 koni) bez mojej dopłaty. Kierownik (słusznie zresztą) uznał, że zapłaciłem za sprawną instalację a ta póki co sprawna nie jest.

jarhel74 15-04-2014 20:10

Odp: Zapalona kontrolka awarii silnika
 
Słuszne podejście do tematu. Teraz niech jeszcze prawidłowo wyregulują instalkę.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.