Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] puka z w bagażniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190498)

kubaw20055 26-09-2013 12:32

Odp: puka z w bagażniku
 
Może poluzowana jest śruba poduszki tylnego amortyzatora i dlatego puka ?

Jasiu1907 28-09-2013 19:10

Odp: puka z w bagażniku
 
witam w bagażniku wszystko ok diagnosta musiał się pomylić ale najgorsze jest to że wyciągnelem wszystko z bagażnika i się w nim przejechałem okazało się że to zawieszenie ale byłem pod autem i żadnych luzów nie widziałem podważałem wszystko i nic a nie chciał bym wymieniać na pałe proszę o pomoc bo końcówki stabilizatora są ładne i reszta też a to wali jak szalone nawet na niewielkich nierównościach

laurentii 28-09-2013 22:12

Odp: puka z w bagażniku
 
U mnie też coś popukuje z tyłu, nie określiłbym tego "jak szalone" jak u Ciebie, ale słyszę to od dobrych kilku miesięcy. Mój mechanik powiedział mi, że w "cukierkach" zaczęła parcieć guma i łapią luzy no i stąd te dźwięki. Będę teraz robił przegląd jesienią to każę wymienić.

kiroll 29-09-2013 11:00

Odp: puka z w bagażniku
 
sprawdz amortyzator przytrzymaj ręką i pobujaj samochodem i zobaczysz .ja przejechałem na nowych amort.300km.i musiałem oddać do reklamacji też były stuki na lekkich wybojach.załorzyłem drugie nowe i cisza.

Jasiu1907 29-09-2013 18:34

Odp: puka z w bagażniku
 
ręcznie jak bujam to nic nie słychać a auto ciężko się ugina to raczej nie amor ale sprawdzałem tak jak mi napisałeś i nic nie czuć ani słychać, wymieniłem właśnie łącznik ale nic nie pomogło co robić dalej wszystkie śruby są dokręcone a ja jestem w kropce a chciał bym to usunąć. Dodam jeszcze że wymiana łącznika to bajka czas wymiany około 5 minut bez podnoszenia auta. Stukanie jest takie głuche i nie zbyt głośne ale za to bardzo intensywne jadąc odnosze jakieś wrażenie jakby coś podskakiwało a nie pukało w bagażniku napewno nic bo totalnie wszystko razem z kołem wyciongałem

typper 29-09-2013 22:01

Odp: puka z w bagażniku
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 2081134)
Uprzedzając pytania, umiem czytać ze zrozumieniem :p
Mimo wszystko - sprawdź dokładniej łączniki stabilizatora z tyłu.
Mi dokładnie tak stukało - jakby w bagażniku, od strony pasażera... lle ja się naszukałem... Stacja diagnostyczna niczego nie znalazła, dopiero poważniejszy serwis od razu wyłapał łączniki - wymieniłem i nastała cisza....

podłącze się pod temat..
mam identyczne objawy czyli stukanie stylu od strony pasarzera..
będę to jeszcze sprawdzał dokładnie ale jak się okaże, że do wymiany łączniki stabilizatora to czy taka naprawa może poczekać do wiosny? czy będzie to wpływało niekorzystnie na inne elementy zawieszenia..?

Tadek58 30-09-2013 07:22

Odp: puka z w bagażniku
 
Proponuję poprawić ułożenie i dokręcić dobrze koło zapasowe, ponieważ jak trochę się obluzuje to występuje takie stukanie w czasie jazdy

Jaro100 30-09-2013 10:06

Odp: puka z w bagażniku
 
Cytat:

Napisał Jasiu1907 (Post 2081055)
Witam panowie podczas jazdy coś mi skacze w bagażniku i nie moge zlokalizować problemu a już mnie to drażni dodam że to nie zawieszenie bo byłem na stacji djagnostycznej by to wykluczyć. Stuka tak jakby od strony pasażera z tyłu proszę o pomoc jest to przy normalnej miejskiej jeździe po nierównościach w trasie tego nie słychać nie mam pojęcia co to jest bo koło zapasowe i lewarek już wyciągnełem i nic

A jaki to jest rodzaj dźwięku?, stukanie czy taki jak dźwięk najechanego kołem kamienia który odskoczy spod koła, u mnie stuka tak styłu ale się tym nie przejmuje, z przodu stukały łączniki stabilizatora, przejechałem parę tysięcy i przestało, zero stuków. Z tyłem będzie pewnie tak samo.

Jasiu1907 30-09-2013 11:25

Odp: puka z w bagażniku
 
Cytat:

Napisał typper (Post 2083108)
podłącze się pod temat..
mam identyczne objawy czyli stukanie stylu od strony pasarzera..
będę to jeszcze sprawdzał dokładnie ale jak się okaże, że do wymiany łączniki stabilizatora to czy taka naprawa może poczekać do wiosny? czy będzie to wpływało niekorzystnie na inne elementy zawieszenia..?

Nie masz co czekać do wiosny bo wymiana jest bajecznie prosta a łącznik kosztuje 34zł wystarczy położyć się pod samochodem

STAH1968 30-09-2013 20:28

Odp: puka z w bagażniku
 
Miałem podobnie, zobaczcie na zaczepy oparć kanapy. Wystarczyło owinąć taśmą i się uciszyło.Łączniki "cukierki" były dobre.A sprawdził mi to mechanik jadąc w bagażniku.Pozdrowienia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.