Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190339)

wojtekp27 02-10-2013 23:22

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
Generalnie
Zawieszenie - jeśli nie stuka i nie ma luzów to autko ok, padają silentbloki tylne przednich wachaczy, łączniki stabilizatorów, gumki od stabilizatorów - koszty nie masakryczne ale tanie podróbki odradzam lepiej wydać więcej na dobry zamiennik albo oryginał.:P
Rdza - tak jak podano wcześniej ranty drzwi, progi dół przy nadkolach - efekt piaskowania, nawet po lifcie niestety - odradzam samodzielne czyszczenie mechaniczne - pogorszyłem tym sprawę była ładna czysta blacha - teraz pojawiła się rdza bo niestety zdarło i podkład i lakier:(
Sprzęgło - ja robiłem całość po 150 kkm ale moje autko było kupione od właściciela który jeździł głównie po mieście
Głośność - mam diesla ale nie jest źle, najbardziej słychać turbinę jak go pocisnę ale nie męczące - jeździłem trochę lwem i było gorzej :diabelek:

Moja rada - poszukaj po forum bo czasem ktoś z nas pozbywa się kochanej kupy kłopotów i właśnie Ty możesz być szczęśliwym nabywcą
Najlepiej - tak jak mówią auto po lifcie ale reguły nie ma :P

Deryll 03-10-2013 16:21

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
Cytat:

Napisał wojtekp27 (Post 2084561)
najbardziej słychać turbinę jak go pocisnę

Ja tam w ogóle nie słyszę turbiny, może twoja kończy się.

hajdzik 06-10-2013 15:58

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
Przepraszam, że nie doprecyzowałem pytania co dokładnie szukam.

Tzn najbardziej nurtował mnie problem blachy.
Chode po komisach, szukam mondki MKIII i oglądam i chyba faktycznie poprawili - bo mało który ma na nadkolach rdze.

W dieslu nigdy auta nie posiadałem, poza tym, troszkę boję się kosztów ekxpoatacyjnych/serwisowych - taniej sie jezdzi, ale jak coś rypnie trzeba dużo więcej zapłacic niz w benzynie - przynajmniej tak wynika z mojej miniankiety przeprowadzonej wśród znajomych.

Teraz posiadam MKII w benzynie z silnikiem 2.0 - auto fajnie sie prowadzi i na pewno chciałbym mieć silnik o tej samej mocy.

W MKIII silnik 1,8 oferuje tyle samo koni, ale na papierze słabsze osiągi od mojego - jeszcze nie miałem okazji tego sprawdzić.

Pytanie do znawców -
MK II z silnikiem 2.0 miało 131 koni i moment obrotowy 176NM i 9.9sek do setki
MK III z silnikiem 2.0 - ma 145 koni i moment obrotowy 190NM - a do setki takie same osiągi
Wdł danych powinno mieć lepsze osiągi - możecie mi to jakoś wytłumaczyć?

Prawdopodobnie będę szukał mondka z silnikiem 2.0 - lubie mieć rezerwe mocy - czasem na prawde sie przydaje.

I drugie ważne pytanie - czy wersje od 2005 roku po lifcie, oprócz lepszej blachy, zmienionych tylnych świateł, czy sa jeszcze jakieś istotne róznice?

Jeśli ktoś będzie widział gdzieś godnego polecenia mondka ze śląska - to prosze o podanie linku lub informacji - z góry dzieki za pomoc

Jacollo 06-10-2013 16:16

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
Cytat:

Napisał hajdzik (Post 2086253)

MK II z silnikiem 2.0 miało 131 koni i moment obrotowy 176NM i 9.9sek do setki
MK III z silnikiem 2.0 - ma 145 koni i moment obrotowy 190NM - a do setki takie same osiągi
Wdł danych powinno mieć lepsze osiągi - możecie mi to jakoś wytłumaczyć?

Ponieważ mk3 jest większe, i cięższe od mk2.

hajdzik 06-10-2013 18:03

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
Między tymi autami jest 60kg róznicy - i wydaje mi się, że 15 koni i większy moment obrotowy powinny jednak dać choć na papierze minimalnie lepsze osiągi :)
A jak z tymi róznicami po lifcie - co jeszcze zmieniono na plus?

ŁukaszD 06-10-2013 19:35

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
Klapki w kolektorze - podobno problem wersji przedliftowych. Co do osiągów... Miałem wcześniej Mondeo mk2 1.8 benzyna, więc pojemność ta sama, ale moc teraz większa o 10 KM. Przyznam szczerze, że nie czuć tej różnicy. Zdecydowanie inne są przełożenia. W poprzedniej generacji jadąc na 5 biegu 100 km/h miałem niecałe 2500 obr/min. Teraz jest sporo ponad ten limit. Może właśnie w innych przełożeniach (i dodatkowej masie) należy upatrywać się tych samych czasów przyspieszenia od 0-100 km/h.

logos11 07-10-2013 06:41

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
Lift był w połowie 2004 roku, z tego co pamiętam.... Oczywiście mowa o dacie produkcji.
Zmieniono/poprawiono też ręczny hamulec, co jest większym/mniejszym problemem użytkowników.
Pozdrawiam!

Speedo 07-10-2013 20:26

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
Cytat:

Napisał logos11 (Post 2086564)
Lift był w połowie 2004 roku

w 2 polowie 2003 roku

logos11 08-10-2013 04:57

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
Kolego Spedo, miałem na myśli lift, gdzie poprawiono hamulec ręczny i budowę/konstrukcję klapek w kolektorze dolotowym w PB. M. in. zmieniono średnicę tarcz hamulcowych tylnych i budowę zacisku.
Lepsze zabezpieczenie antykorozyjne ponoć też od połowy 2004 roku. Chociaż miałem poprzednie Mondeo z maja 2004 i miało ocynk i nigdzie nie rdzewiało. Ale nie było "dłubane". :) :)
I te zmiany po raz pierwszy wprowadzono w połowie (?) 2004 roku.
A I lift to tak jak piszesz, maj 2003. Ale hamulec ręczny i klapki te same od 2000 roku.
Pozdrawiam! :)

bonio76 10-10-2013 18:36

Odp: Ogólna opinia o Mondeo MKIII - pomoc
 
witam jestem nowym klubowiczem od 3 miesięcy poszukuje mondeo mk3 ben 2.0 w kombi ale bez skutku ,może ma ktoś namiar na dobry egzemplarz do kupna z góry dziękuje


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.